FIFA 21 saçmalığı

Ciri Riannon

Decapat
Merhaba, bugün 80 saate yakın oynadığım FIFA 21'e bir inceleme yapacağım.

İncelemeye başlamadan önce bunların benim fikirlerim olduğunu ve size göre öyle olmayabileceğini hatırlatmak isterim.

Öncelikle fiyattan başlamak isterim Electronic Arts'tan ne beklersin ki? Klasik fiyatlar. Dolar kurunu 2 TL'den baz alan Steam'de bile 500 TL oyun, 500. FIFA 17'den beri sadece kadroları güncelleyip birkaç oyun modu eklendikten sonra fiyatı 50 lira, bazen 100 lira arttırılan bir oyun serisidir FIFA. Şu an Steam'de 137 TL bu fiyata alınır mı sorusuna gelecek olursak bir daha bu fiyata düşeceğini sanmıyorum. Almak isteyenler alabilir fakat fut oynayacaksanız almayın çünkü diğer oyuncular çoktan Messi, Ronaldo ve benzeri kaliteli oyuncuları kadrolarına kattılar bile, hatrı sayılır bir kadro dizmek 4-5 haftanızı rahat alacaktır, Game Pass'e geleceğine dair söylentiler var onu bekleyip daha uygunada oynayabilirsiniz.

Yüzler: Diğer bir ele alacağım konu ise yüzler şunu söylemek isterim ki Süper Lig yüzlerinin çoğuna özen göstermemişler yapmak için yapmışlar resmen çoğu oyuncu gerçekteki haline benzemiyor. Fakat iş büyük liglere gelince, örneğin laliga, serie a gibi buraları umursamışlar oyuncuların geneli 3D yüzü taranarak kaliteli şekilde eklenmiş ona lafım yok.

Oynanış: 17'den beri üstüne bir şey katmamış resmen bir fark göremedim, kaliteli oyuncusu olan değil de hızlı oyuncusu olan kazanıyor resmen adam defansa sarkan adama topu atıyor dakika 20'de 1-0 yaptıktan sonra Full hızlı adamla çizgiden top sürüyor çalmanızda mümkün değil resmen mümkün değil dünyanın en kaliteli stoperi olsa bile mümkün değil işte. Oyunda bir algoritma var bu algoritmaya göre oyuncular kendini kötü hissetmesin diye EA anlık olarak kodlarla oynayarak pas isabetini gol olma oranını vesaire arttırıyor, kırmızı kart pozisyonalarına bazen kart bile çıkartmıyor o derece. FIFA Momentum'u internette aratıp daha fazla bilgi alabilirsiniz. Yapay zeka sen değil de karşısı kazanacak derse ne yaparsanız yapın kazanamıyorsunuz. %100 gol pozisyonu bile girmiyor o derece. Hakemleri kaliteli, boş yere faul çalıp 20 saniyede bir oyun durdurmuyorlar. Kariyer tek kelimeyle rezalet. Texture hataları bir nebze giderilse de hala var, Türkçe çeviriler oldukça hatalı. Oyuncular sizle konuşurken bazen kelimler yer değiştiriyor, bazen de bu gerçekten de Türkçe mi diye oyunu sorguluyorsunuz. Oyunda oynadığım kariyer boyunca genç yetenlerden 50 oyuncuya baktıysam 43 tanesinin tercih ettiği ayak sol saçma bir durum. Bunun yanı sıra bu milli takıma giden oyuncu ben niye oynamıyorum diye trip atıyor resmen bana :D Fut oyuncuları olmasa bugün maksimum 20-25 bin falan oynanır diye düşünüyorum. Az bir rakam değil fakat "FIFA" gibi bir oyun için az. Sırf biraz daha para kazanmak için kariyer modu tamamen boşlanmış.

Grafikler: FIFA 20'nin üzerine katılarak yapılmış klasik FIFA grafikleri kaliteli.

Formalar: Sponsorlar birebir eklenerek yapılmış sadece renkler biraz cansız yani renksiz geldi onun dışında kaliteli.

Evet, ele aldığım maddeler bunlardı. Sizin de burada belirtmediğim, aklınıza takılan bir soru varsa aşağıya yazabilirsiniz.

Oyun alınır mı konusuna gelirsek fut için alacaksanız bence artık almayın, kariyer için oynayacaksanız en azından tam tevekküllü bir fix gelmeden almayın. Sadece düz maç yapacağım ben derseniz ekonomik değil, yine almayın. Eğer ki illa alacaksanız bana sorarsanız FIFA'nın alternatifi olan PES serisini tercih edebilirsiniz. Şu anda Steam'de indirimde hem de. Buyurun link:

Merhaba, bugün 80 saate yakın oynadığım FIFA 21'e bir inceleme yapacağım.

İncelemeye başlamadan önce bunların benim fikirlerim olduğunu ve size göre öyle olmayabileceğini hatırlatmak isterim.

Öncelikle fiyattan başlamak isterim Electronic Arts'tan ne beklersin ki? Klasik fiyatlar. Dolar kurunu 2 TL'den baz alan Steam'de bile 500 TL oyun, 500. FIFA 17'den beri sadece kadroları güncelleyip birkaç oyun modu eklendikten sonra fiyatı 50 lira, bazen 100 lira arttırılan bir oyun serisidir FIFA. Şu an Steam'de 137 TL bu fiyata alınır mı sorusuna gelecek olursak bir daha bu fiyata düşeceğini sanmıyorum. Almak isteyenler alabilir fakat futbol oynayacaksanız almayın çünkü diğer oyuncular çoktan Messi, Ronaldo ve benzeri kaliteli oyuncuları kadrolarına kattılar bile, hatrı sayılır bir kadro dizmek 4-5 haftanızı rahat alacaktır, Game Pass'e geleceğine dair söylentiler var onu bekleyip daha uygunada oynayabilirsiniz.

Yüzler: Diğer bir ele alacağım konu ise yüzler şunu söylemek isterim ki Süper Lig yüzlerinin çoğuna özen göstermemişler yapmak için yapmışlar resmen çoğu oyuncu gerçekteki haline benzemiyor. Fakat iş büyük liglere gelince, örneğin laliga, serie a gibi buraları umursamışlar oyuncuların geneli 3D yüzü taranarak kaliteli şekilde eklenmiş ona lafım yok.

Oynanış: 17'den beri üstüne bir şey katmamış resmen bir fark göremedim, kaliteli oyuncusu olan değil de hızlı oyuncusu olan kazanıyor resmen adam defansa sarkan adama topu atıyor dakika 20'de 1-0 yaptıktan sonra Full hızlı adamla çizgiden top sürüyor çalmanızda mümkün değil resmen mümkün değil dünyanın en kaliteli stoperi olsa bile mümkün değil işte. Oyunda bir algoritma var bu algoritmaya göre oyuncular kendini kötü hissetmesin diye EA anlık olarak kodlarla oynayarak pas isabetini gol olma oranını vesaire arttırıyor, kırmızı kart pozisyonalarına bazen kart bile çıkartmıyor o derece. FIFA Momentum'u internette aratıp daha fazla bilgi alabilirsiniz. Yapay zeka sen değil de karşısı kazanacak derse ne yaparsanız yapın kazanamıyorsunuz. %100 gol pozisyonu bile girmiyor o derece. Hakemleri kaliteli, boş yere faul çalıp 20 saniyede bir oyun durdurmuyorlar. Kariyer tek kelimeyle rezalet. Texture hataları bir nebze giderilse de hala var, Türkçe çeviriler oldukça hatalı. Oyuncular sizle konuşurken bazen kelimler yer değiştiriyor, bazen de bu gerçekten de Türkçe mi diye oyunu sorguluyorsunuz. Oyunda oynadığım kariyer boyunca genç yetenlerden 50 oyuncuya baktıysam 43 tanesinin tercih ettiği ayak sağ saçma bir durum. Bunun yanı sıra bu milli takıma giden oyuncu ben niye oynamıyorum diye trip atıyor resmen bana :D Futbol oyuncuları olmasa bugün maksimum 20-25 bin falan oynanır diye düşünüyorum. Az bir rakam değil fakat "FIFA" gibi bir oyun için az. Sırf biraz daha para kazanmak için kariyer modu tamamen boşlanmış.

Grafikler: FIFA 20'nin üzerine katılarak yapılmış klasik FIFA grafikleri kaliteli.

Formalar: Sponsorlar birebir eklenerek yapılmış sadece renkler biraz cansız yani renksiz geldi onun dışında kaliteli.

Evet, ele aldığım maddeler bunlardı. Sizin de burada belirtmediğim, aklınıza takılan bir soru varsa aşağıya yazabilirsiniz.

Oyun alınır mı konusuna gelirsek futbol için alacaksanız bence artık almayın, kariyer için oynayacaksanız en azından tam tevekküllü bir fix gelmeden almayın. Sadece düz maç yapacağım ben derseniz ekonomik değil, yine almayın. Eğer ki illa alacaksanız bana sorarsanız FIFA'nın alternatifi olan PES serisini tercih edebilirsiniz. Şu anda Steam'de indirimde hem de. Buyurun link:

Hocam haklısınız ama Pes daha beter en ufak omuzda hakem direkt faul veriyor. Yapay zekası berbat.

FIFA Online için, pes ofline için alınır. Şu altyapı sistemi FIFA'daki gibi olsa pes her sene FIFA'yı tokatlar.

Arkadaşlar konudan bağımsız. Fakat bu sitede bir türlü cevap alamadığım bir problem var. FIFA 21 Sliders hakkında. Lütfen yardım edin. Kimse dönüp bakmıyor bile.

Arkadaşlar konudan bağımsız. Fakat bu sitede bir türlü cevap alamadığım bir problem var. FIFA 21 sliders hakkında. Kimse dönüp bakmıyor bile.

Hocam ben gördüm fakat mesaj yazamadım gayet iyi sliderleriniz var bence hızlanması haz olan takımın hızlanmasını 50'den 80'e çekerseniz daha iyi olur.

Hocam ben gördüm fakat mesaj yazamadım gayet iyi sliderleriniz var bence hızlanması haz olan takımın hızlanmasını 50'den 80'e çekerseniz daha iyi olur.
Çok teşekkürler. Fakat daha ayrıntılı yardımcı olabilir misiniz? Sliders konusunda pek bilgim yok maalesef. Ayrıca neden mesaj yazamıyorsunuz? Konuyu tam olarak açamadım mı acaba?

FIFA'nın kariyer modu PES'ten kapsamlı. PES'te emekli olan adam 16 yaşında altyapıda çıkıyor. FIFA kariyer kapsamı olarak PES'ten iyi.

Geri
Yukarı