FIFA 21 FUT deneyimi

Pares07

Femtopat
Katılım
27 Ocak 2021
Mesajlar
2
Arkadaşlar selam. Fifa serisi hakkında zaten yeterince bilgiye sahipsinizdir. Oyun mekaniği olarak pek gelişen bir oyun değil yine de rakibi olmadığı için ''tekel'' formunda satıyor. Bunları zaten oynayan veya oynamış herkes biliyordur. Benim değinmek istediğim asıl konu, FUT modunu oynamak için oyunu satın alan arkadaşları ilgilendiriyor.

Yaklaşık 2 yıldır PC üzerinden (Fifa 20/21) oyununda FUT modunu oynamaktayım. Kendi şahsım adına oyuna hakim olduğumu ve iyi oynadığımı düşünüyorum. Beceri hareketlerinden tutun savunma ve hücum futbolu olarak geçirdiğim zamanın verdiği etkiyle kas hafızam çok üst seviyelere geldi. Oyunda hemen hemen var olan tüm beceri hareketlerine hakimim ve oynayanlar bilecektir ki beceri hareketlerini kullanmadan, FUT moduna galibiyet almak imkansıza yakın. Hangi hareketin nerde ve ne zaman kullanılacağını çok iyi biliyorum ve zamanlamalarımda kas hafızamdan dolayı çok yerinde oluyor fakat;

şu zamana kadar oyunu satın almam haricinde bir kez bile Fifa Points satın almadım. Kadromu sadece zaman ve emek harcayarak kurdum. Oyunun nasıl bir algoritması var bunu bilemem ama artık bana çok sorgulatmaya başladı ve normal hayatımda kolay öfkelenmeyen bir insan olmama rağmen artık bu oyun yüzünden çabuk öfkelenen birine dönüştüm. Oyun, bana mental ve psikolojik olarak büyük zarar veriyor ve bunun son zamanlarda farkında olmama rağmen oynamaktan vazgeçemiyorum çünkü bu bir bağımlılık haline gelmiş. Rekabeti sevmem ve hırslı olmamdan sanıyorum ki bağımlılığımı bu özellikler oluşturuyor.

FUT modunda mevcut kadrom tamamen gold oyunculardan oluşurken WL'de her hafta ortalama 12-14 win alıyordum ve haliyle 16 maçı kaybediyordum. Oyunun son aşamalarına yaklaşmamızla birlikte çok vakit harcamam karşılığında ortalamanın 2-3 seviye üstünde bir kadro kurmayı başardım. Son 3 haftadır ise mevcut kadromla sırasıyla, 17/23/20 win aldım. Şimdi bu oyunu gelecek sene neden almayacağımı ve neden almamanız gerektiğini anlatmak istiyorum.

Çoğunlukla oyuncuların ''Momentum'' olarak bahsettiği bir durum var şöyle açıklayayım; Kadronuzu oluşturan oyuncular mükemmel kartlardan oluşsa bile, oyun içerisinde momentuma eğer o an için rakibiniz sahipse, kartlarınız BRONZ kartlarmış gibi oynuyor. Normal şartlarda sadece rakibinizle mücadele etmeniz gerekirken aslında rakibinizle değil oyunla mücadele ediyorsunuz. Spesifik bir örnek vermem gerekirse kadromda 94 rating Agüero kartı var. Bu kartın statları muhteşem ve çoğu zaman statlarını doğrulayacak şekilde oynuyor fakat, bahsettiğim momentum rakibinizdeyken Agüero'nun top kontrolleri, şutları, koşuşu vs her şeyi yerin dibine giriyor. Sadece onun değil, tüm kadronuzun tabiri caizse eli ayağı tutmuyor ve oyun sizin için oynanamaz hale geliyor. Oyuncular buna momentum diyor ve yukarıda bahsettiğim gibi, sadece rakibinizle mücadele etmeniz gerekirken, oyunun kendisiyle mücadele etmeye başlıyorsunuz ve bu size kaybettiriyor.

Oyuncular arasında dönen başka bir söylenti ise, Fifa Points alarak iyi kartlar alabilmekten çok ''Animasyon'' satın almak olduğu. Fifa Points alarak açtığınız packlerden çok iyi kartlar gelebilir. Oyun içerisindeki bir futbolcunun farklı kartları oluyor ve kartların tipine göre kötüden iyiye doğru gidiyor fiyatları da buna göre belirleniyor. Örnek vermek gerekirse Cristiano Ronaldo'nun gold kartı ile TOTY (Team of the Year) kartı arasında büyük animasyon farkları var. Bu oyuna sert şekilde yansıyor. Para ödeyenin, para ödemeyene göre oyundan çok daha memnun olması göz ardı edilmemeli. Söylentiler arasında gerçeklik payı yüksek ve şayet gerçekse harcadığım zamana çok üzüleceğim bir durum var. Şöyle ki oyun mantığından uzaklaşarak firma için bunun sadece ticari bir olay olduğunu düşünüldüğünde bazı oyuncular firmanın, oyuncuyu oyunda tutabilmek amacıyla işleyen bir algoritma var olduğuna inanıyor. Fifa Points alarak oyuna ek harcama yaptığınızda, açtığınız iyi kartlar ve kurduğunuz kadro dolayısıyla galibiyete ulaşmaktan çok, direkt olarak yatırdığınız parayla alakalı olduğuna inanılıyor. Para yatıranı oyunda tutarak daha çok yatırmasına sebep olabilmek için, momentumun daha fazla para yatıran kullanıcıların elinde olduğu inancı var. Bu çok mantıklı çünkü yatırılan paranın karşılığının alınması iyi bir oyun deneyimine, iyi bir oyun deneyimi daha çok para harcamaya itiyor. Ben bugün hiç para yatırmamış bir oyuncu olarak bunları yazmama sebep olan şey bu tarz bir durum olmalı. Bu söylentiler çok acı ve bana çok doğruymuş gibi geliyor çünkü deneyimim bunları doğrular nitelikte.

(Bazı spesifik oyun içi yaşadıklarım;
1- İlk devrede ağır üstünlük kurarak oyun skorunu 4-1/5-2/4-0 gibi skorlara getirdiğim maçlarda ikinci devrede, ilk devredeki oyuncularımla değil de bronz kartlarla bir kadro kurmuşum onlarla oynuyormuşçasına çok epik yenilgiler alabiliyorum.

2- Ardı arkasına oyuncularımın saçma sapan top kontrolleri, hatalı pasları, pasları güçsüz vermeleri gibi sebeplerden goller yiyebiliyorum.

3- Çoğu zaman savunma yaparken, oyun savunma yapmak için seçmek istediğim oyuncuyu inatla seçtirtmiyor ve oyuncu seçmeye çalışırken kaybettiğim odak ve zamanlama yüzünden gol yiyebiliyorum. (oyuncu kitlemesinden bahsetmiyorum, oyuncular arası seçim yapabiliyorken seçimi bir türlü istediğim oyuncuya getirememekten bahsediyorum)

4- Oyuncularım bazı maçlar superman edasıyla oynarken bazı maçlar amatör ligi oyuncuları gibi oynuyor ve bu bana onlarca maç kaybettiriyor.

5- Bazı maçlar düşmanına vurur gibi topa vuran, inanılmaz şutlar çeken oyuncularım bazı maçlar 12 yaşında bir çocuğun vurabileceği sertlikte vuruyor.

Bu örneklerin sayısı hepsini yazmaya kalksam 50'yi geçer arkadaşlar. En sinir bozucu olanlarını ve en çok başıma gelenleri yazmaya çalıştım.)
Rekabet isteyen her oyunda tabii ki kazanmakta var kaybetmekte. Fakat bu durum çok çok farklı bana inanın. Kazanmak ve kaybetmek, tamamen rakibinizle aranızdaki tecrübe, yetenek veya şans gibi faktörlerle alakalı olmalı çünkü adı üzerinde, ''REKABET''. İki sene içerisinde gözlemlediğim şey şu ki bu oyun size rekabeti sunmuyor. Olan yine tamamen oyuncuya yani bize oluyor. Kaybettiğim çoğu maçı kötü oynadığım veya rakibimin benden daha iyi oynayarak kazanmayı hak etmesinden değil, oyun kaybetmemi istediği için kaybettiğimi fark ediyorum. Çünkü zaman içerisinde barizleşiyor ve fark etmemek imkansız hale geliyor.

Durduk yere oyunun kapanarak çökmesi, sayısız bug, asla çözülemeyen bağlantı problemleri, ALT+TAB alındığında online maçtan bağlantı kesildi diyerek atması ve sizi ''yenik'' sayması ve bunun gibi birçok teknik problem.

Daha fazla uzatıp kimsenin vaktini almak istemediğim için bitiriyorum. Gerçekten değmez arkadaşlar. Umarım satın almayı düşünen herkes için bu yazı faydalı olur. Ben şahsım adına bu oyun için harcadığım zamana çok pişmanım. Beni olmadığım birine dönüştürdü, eminim ki kalıtsal zararlar bıraktı üzerimde. Binlerce saatim ve oynadığım binlerce maçımın tek birinde bile rakibimin benden daha iyi olduğu için kazandığına şahit olmadım. Fiyatını asla ve hiçbir koşulda hak etmeyen bir oyun. Maddi durumunuz mükemmelde olsa, orta veya kötü de olsa fiyatının 1 kuruşunu bile hak etmiyor. Özellikle orta halli olup bu oyunu oynamak için para biriktiren arkadaşlara sesleniyorum YAPMAYIN! Pişman olacağınıza ben eminim. Diliyorum ki PES daha iyi bir mekanikle oyunculara sunulur. Çünkü futbolu çok seviyorum ve oyununu oynamayı özleyeceğim.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Kadir Şent

Femtopat
Katılım
15 Kasım 2020
Mesajlar
4
öncelikle baya yazmışsın hepsini okumadım fakat artık pesin fifayı bir sarsması lazım rekabette üstün olduğu için fifa artık oyunu pek umursamıyor özellikle offline moddaki oyunlar kariyer modu filan inanılmaz hatalar var öyle böyle değil:D bakalım pes bu sene ara verdi oyuna 22 ye büyük gelmek için umarım güzel olur da fifa bir sarsıldığını hissetsin bu fifa için iyi olur akılları başlarına gelsin.
 

fatihgn7

Hectopat
Katılım
12 Mayıs 2017
Mesajlar
878
Çözümler
6
Baştan sona okudum. Sonuna kadar da hak verdim. Bugün gamepadi kıracaktım az kalsın. 89 gen Bamfard bı maçta Ronaldo gibi şut çekebiliyor. Diğer maçta samattaya dönüşüyor resmen. Oyun pay to win bence.
 

JoeBlack27

Picopat
Katılım
2 Mayıs 2021
Mesajlar
285
Çözümler
1
Bu sacmaliklar sezon'da da aynı. Oynamasını bilmeyen adamlardan 4-5 yiyorum çünkü ben analogu ileri kıracak gibi itip ara pasi köklüyorum ancak o topu geri vermeyi tercih ediyor, yana atıyor vs ve gol yiyorum. Bir daha fifa almam diyecem de peste de online oyuncu bulana kadar anamiz ağlıyor sacma sapan oynanış da cabası.
 

Abdullah_TR

Picopat
Katılım
19 Şubat 2021
Mesajlar
278
Arkadaşlar selam. FIFA serisi hakkında zaten yeterince bilgiye sahipsinizdir. Oyun mekaniği olarak pek gelişen bir oyun değil yine de rakibi olmadığı için "tekel" formunda satıyor. Bunları zaten oynayan veya oynamış herkes biliyordur. Benim değinmek istediğim asıl konu, fut modunu oynamak için oyunu satın alan arkadaşları ilgilendiriyor.

Yaklaşık 2 yıldır PC üzerinden (FIFA 20/21) oyununda fut modunu oynamaktayım. Kendi şahsım adına oyuna hakim olduğumu ve iyi oynadığımı düşünüyorum. Beceri hareketlerinden tutun savunma ve hücum futbolu olarak geçirdiğim zamanın verdiği etkiyle kas hafızam çok üst seviyelere geldi. Oyunda hemen hemen var olan tüm beceri hareketlerine hakimim ve oynayanlar bilecektir ki beceri hareketlerini kullanmadan, fut moduna galibiyet almak imkansıza yakın. Hangi hareketin nerede ve ne zaman kullanılacağını çok iyi biliyorum ve zamanlamalarımda kas hafızamdan dolayı çok yerinde oluyor fakat;

Şu zamana kadar oyunu satın almam haricinde bir kez bile FIFA points satın almadım. Kadromu sadece zaman ve emek harcayarak kurdum. Oyunun nasıl bir algoritması var bunu bilemem ama artık bana çok sorgulatmaya başladı ve normal hayatımda kolay öfkelenmeyen bir insan olmama rağmen artık bu oyun yüzünden çabuk öfkelenen birine dönüştüm. Oyun, bana mental ve psikolojik olarak büyük zarar veriyor ve bunun son zamanlarda farkında olmama rağmen oynamaktan vazgeçemiyorum çünkü bu bir bağımlılık haline gelmiş. Rekabeti sevmem ve hırslı olmamdan sanıyorum ki bağımlılığımı bu özellikler oluşturuyor.

Fut modunda mevcut kadrom tamamen Gold oyunculardan oluşurken Wl'de her hafta ortalama 12-14 Win alıyordum ve haliyle 16 maçı kaybediyordum. Oyunun son aşamalarına yaklaşmamızla birlikte çok vakit harcamam karşılığında ortalamanın 2-3 seviye üstünde bir kadro kurmayı başardım. Son 3 haftadır ise mevcut kadromla sırasıyla, 17/23/20 Win aldım. Şimdi bu oyunu gelecek sene neden almayacağımı ve neden almamanız gerektiğini anlatmak istiyorum.

Çoğunlukla oyuncuların "momentum" olarak bahsettiği bir durum var şöyle açıklayayım; kadronuzu oluşturan oyuncular mükemmel kartlardan oluşsa bile, oyun içerisinde momentuma eğer o an için rakibiniz sahipse, kartlarınız bronz kartlarmış gibi oynuyor. Normal şartlarda sadece rakibinizle mücadele etmeniz gerekirken aslında rakibinizle değil oyunla mücadele ediyorsunuz. Spesifik bir örnek vermem gerekirse kadromda 94 rating agüero kartı var. Bu kartın statları muhteşem ve çoğu zaman statlarını doğrulayacak şekilde oynuyor fakat, bahsettiğim momentum rakibinizdeyken agüero'nun top kontrolleri, şutları, koşuşu vs her şeyi yerin dibine giriyor. Sadece onun değil, tüm kadronuzun tabiri caizse eli ayağı tutmuyor ve oyun sizin için oynanamaz hale geliyor. Oyuncular buna momentum diyor ve yukarıda bahsettiğim gibi, sadece rakibinizle mücadele etmeniz gerekirken, oyunun kendisiyle mücadele etmeye başlıyorsunuz ve bu size kaybettiriyor.

Oyuncular arasında dönen başka bir söylenti ise, FIFA points alarak iyi kartlar alabilmekten çok "animasyon" satın almak olduğu. FIFA points alarak açtığınız packlerden çok iyi kartlar gelebilir. Oyun içerisindeki bir futbolcunun farklı kartları oluyor ve kartların tipine göre kötüden iyiye doğru gidiyor fiyatları da buna göre belirleniyor. Örnek vermek gerekirse cristiano Ronaldo'nun Gold kartı ile toty (Team of the year) kartı arasında büyük animasyon farkları var. Bu oyuna sert şekilde yansıyor. Para ödeyenin, para ödemeyene göre oyundan çok daha memnun olması göz ardı edilmemeli. Söylentiler arasında gerçeklik payı yüksek ve şayet gerçekse harcadığım zamana çok üzüleceğim bir durum var. Şöyle ki oyun mantığından uzaklaşarak firma için bunun sadece ticari bir olay olduğunu düşünüldüğünde bazı oyuncular firmanın, oyuncuyu oyunda tutabilmek amacıyla işleyen bir algoritma var olduğuna inanıyor. FIFA points alarak oyuna ek harcama yaptığınızda, açtığınız iyi kartlar ve kurduğunuz kadro dolayısıyla galibiyete ulaşmaktan çok, direkt olarak yatırdığınız parayla alakalı olduğuna inanılıyor. Para yatıranı oyunda tutarak daha çok yatırmasına sebep olabilmek için, momentumun daha fazla para yatıran kullanıcıların elinde olduğu inancı var. Bu çok mantıklı çünkü yatırılan paranın karşılığının alınması iyi bir oyun deneyimine, iyi bir oyun deneyimi daha çok para harcamaya itiyor. Ben bugün hiç para yatırmamış bir oyuncu olarak bunları yazmama sebep olan şey bu tarz bir durum olmalı. Bu söylentiler çok acı ve bana çok doğruymuş gibi geliyor çünkü deneyimim bunları doğrular nitelikte.

(Bazı spesifik oyun içi yaşadıklarım;
1- ilk devrede ağır üstünlük kurarak oyun skorunu 4-1/5-2/4-0 gibi skorlara getirdiğim maçlarda ikinci devrede, ilk devredeki oyuncularımla değil de bronz kartlarla bir kadro kurmuşum onlarla oynuyormuşçasına çok epik yenilgiler alabiliyorum.

2- ardı arkasına oyuncularımın saçma sapan top kontrolleri, hatalı pasları, pasları güçsüz vermeleri gibi sebeplerden goller yiyebiliyorum.

3- çoğu zaman savunma yaparken, oyun savunma yapmak için seçmek istediğim oyuncuyu inatla seçtirtmiyor ve oyuncu seçmeye çalışırken kaybettiğim odak ve zamanlama yüzünden gol yiyebiliyorum. (oyuncu kitlemesinden bahsetmiyorum, oyuncular arası seçim yapabiliyorken seçimi bir türlü istediğim oyuncuya getirememekten bahsediyorum)

4- oyuncularım bazı maçlar superman edasıyla oynarken bazı maçlar amatör ligi oyuncuları gibi oynuyor ve bu bana onlarca maç kaybettiriyor.

5- bazı maçlar düşmanına vurur gibi topa vuran, inanılmaz şutlar çeken oyuncularım bazı maçlar 12 yaşında bir çocuğun vurabileceği sertlikte vuruyor.

Bu örneklerin sayısı hepsini yazmaya kalksam 50'yi geçer arkadaşlar. En sinir bozucu olanlarını ve en çok başıma gelenleri yazmaya çalıştım.)

Rekabet isteyen her oyunda tabii ki kazanmakta var kaybetmekte. Fakat bu durum çok çok farklı bana inanın. Kazanmak ve kaybetmek, tamamen rakibinizle aranızdaki tecrübe, yetenek veya şans gibi faktörlerle alakalı olmalı çünkü adı üzerinde, "rekabet". İki sene içerisinde gözlemlediğim şey şu ki bu oyun size rekabeti sunmuyor. Olan yine tamamen oyuncuya yani bize oluyor. Kaybettiğim çoğu maçı kötü oynadığım veya rakibimin benden daha iyi oynayarak kazanmayı hak etmesinden değil, oyun kaybetmemi istediği için kaybettiğimi fark ediyorum. Çünkü zaman içerisinde barizleşiyor ve fark etmemek imkansız hale geliyor.

Durduk yere oyunun kapanarak çökmesi, sayısız bug, asla çözülemeyen bağlantı problemleri, Alt+Tab alındığında Online maçtan bağlantı kesildi diyerek atması ve sizi "yenik" sayması ve bunun gibi birçok teknik problem.

Daha fazla uzatıp kimsenin vaktini almak istemediğim için bitiriyorum. Gerçekten değmez arkadaşlar. Umarım satın almayı düşünen herkes için bu yazı faydalı olur. Ben şahsım adına bu oyun için harcadığım zamana çok pişmanım. Beni olmadığım birine dönüştürdü, eminim ki kalıtsal zararlar bıraktı üzerimde. Binlerce saatim ve oynadığım binlerce maçımın tek birinde bile rakibimin benden daha iyi olduğu için kazandığına şahit olmadım. Fiyatını asla ve hiçbir koşulda hak etmeyen bir oyun. Maddi durumunuz mükemmelde olsa, orta veya kötü de olsa fiyatının 1 kuruşunu bile hak etmiyor. Özellikle orta halli olup bu oyunu oynamak için para biriktiren arkadaşlara sesleniyorum yapmayın! Pişman olacağınıza ben eminim. Diliyorum ki pes daha iyi bir mekanikle oyunculara sunulur. Çünkü futbolu çok seviyorum ve oyununu oynamayı özleyeceğim.

Ben bir pes kulanıcısı olarak söylüyorum pes oynrsn böyle bir konu söz konusu değil ha momentum var pesde de özelikle son dakika momentumu 3dk da 2 gol yedim mesela ama mesela pes de matchday sistemi var bu matchadylerden gelen coinlerle top açabiliyorsunuz mesela ben 5 top açtım 5. açtığımda 102 rashford gelmişti icon olan veya tek topta 99 beckenbauer çıkarmıştım ve pes çok hediyeler veriyor gerçekten mesela herkese 97 davies verdi 100 messi verdi icon olan bunlar sadece örnek bedava efsane top açma hakkı falan bence pese geçmelisin ayrıca FIFA'da bilmiyorum nasıl ama pes de icon çıkartırsan o icon seneye de senin kadronda kalıyor ve PES 22 çıktığında çok iyi bir oyun olacak bence çünkü PES 2014 de yeni oyun motoruna geçerken saçma bir oyun yapmıştı bir daha bu hataya düşmemek için 2 yıllık bir süre aldılar ve Unreal Engine 5 gibi çok güzel gözüken grafiklere sahip bir oyun motoru ile geliştiriyorlar bence pes oyna bu kadar sıkıntı çekmezsin ve bence pesin verdiği oyun hissiyatı fifanınkinden çok daha iyi.
 

Single_factor

Picopat
Cezalı
Katılım
25 Eylül 2020
Mesajlar
960
Çözümler
1
FIFA daki sorun serer problemi. Bize yakın bir server yok. orada görünen pig değeri ise yalan genelde 110-130 arası ping ile oynuyorsunuz oyunu. Elin Avrupalısı 5-15 ping alsın biz en iyi halimizle adamla 50 pig ile mücadele edelim. Ayrıca jitter denen de bir sıkıntı var kı bu da saniyelik veri kayıplarına yol açıyor. Örnek vereyim senin defans adamın önündeki topu aslında daha ilerde sanıp hamle yapmıyor, konum almıyor. Müdahale uşuna bastığın anda çok alakasız yerlere gidecektir çümkü jitter sebebiyle oyun olması gereken noktada değil. Yani rakip senden aslında 0,5 sn önde oynuyor.
Türkiyede server olmazsa oynanacak bir oyun değil. Eskiden iyiydi yani FIFA13 e kada Peer to peeer bağlantıyla oynanıyordu maçlar. Sistem seni bulunduğun bölgedeki en yakın adamla eşleştiriyordu ve network bağlantısı ile oynuyordun. Server sistemine geçtikten sonra her şeyin içine edildi.
 

Paytak Penguen

Hectopat
Katılım
1 Ağustos 2018
Mesajlar
3.542
Makaleler
1
Çözümler
10
Hepsini okudum.
İlk olarak, bu oyun bir EA oyunu. Her oyunun ucuz (düşük kurdan) çıktığı Steam'de 200 liraya düşüyor indirimde. 😂
Yani, çok haklısın ama yapabilecek bir şey yok.
Keşke şirketler oyunlara p2w karıştırmayıp işlerini düzgünce yapsa. Oyuncular da bu davranışı ödüllendirir diye umuyorum. Ama EA'dan böyle bir şey beklemek imkansız.

Yazının devamını okuyabilmek için 14.99$ ödeyiniz.
 

Eigby52

Centipat
Katılım
8 Aralık 2019
Mesajlar
258
Çözümler
1
Oyunun P2W kısmına oyuna ilk başlayanlardan olarak yetişiyorsun (şanslıysan). Ben gerçekten P2W olan oyunda nasıl meta gittiğimi anlatayım. FIFA 20 de oyunun çok fazla P2W olduğunu düşünüyordum. FIFA 21 ile erken başladım. Bu sene biraz şanslıydım. İlk zamanlarda meta kadro çabuk kuruluyor. 1 ay sonra 2K coin olacak 79 reyting bir kart 25k civarı satılıyor. Ben bir şekilde iyi kadro kurdum. Sonra Division, Squad, Fut gelirlerini daha 30k, 40k olan 90 reyting oyunculara bastım. Zaten sbs görevleri gelince piyasa oturmaya başlıyor. Toty zamanını da geçene kadar Gold Rashford'la sane ile oynadım. Bir sürü özel kart geldi hala rashford en iyi kartlardan. Kendine özel animasyonları olan kartlar... Fut birthday zamanı kadronun baştan değişmesi gereken yere geldi. Artık hiçbir kart kurtarmıyordu fut birthday zamanı Sanches'li ve if Ronaldo'lu bir takım kurdum. Tots zamanı şimdi oyunu bıraktım. Arkadaşlarla Online dostluk maçı atıyoz arada.
Fut'ta kaybederek şu şekilde tutunuluyor;
-Premium altın oyuncu paketi altı sbslere kesinlikle girmeyin.
-Her hafta mücadele Sbs'leri yapın para katlayın.
-İyi bir if ya da görev kartı gelince en iyi kombinasyon oyuncuları çekin iyi paraya satarsınız.
-En önemlisi 80+, 81+ oyuncu seçimi SBSlerine kart biriktirmek bunları yapmak.

Bir şekilde tutunduk oyuna. Tots meta kadroları tokatlayabiliyorum. Ha fenomen Ronaldo'yu almak istiyorsan "p2W" kardeşim orası net.
 
KS
Pares07

Pares07

Femtopat
Katılım
27 Ocak 2021
Mesajlar
2
Arkadaşlar güzel yorumlarınız ve okumaya değer bulduğunuz için teşekkür ederim. Bu yazıyı yazdıktan sonra bazı araştırmalar yaptım. Site kurallarına fazla hakim olmadığım için herhangi bir bağlantı paylaşmayacağım. Basit aramalarla bahsettiğim konulara ulaşabilirsiniz.

EA Games, varlığını kabul edip oyunlarında kullanmadığını iddia ettiği bir sistem olduğunu öğrendim. Sistemin adı DDA (Dynamic Difficulty Adjusment). Türkçe karşılığı dinamik zorluk değerlendirmesi sanıyorum. Nedir DDA? Bu EA mühendislerinin geliştirdiği bir teknoloji desek doğru olur. Aslında momentumdan tutun da bütün yazımda bahsettiğim durumun özeti ve asıl sebebi bu teknolojinin varlığı. EA, Fair Play & Dynamic Difficulty Adjusment başlığı hakkında oyunculara kendi web siteleri üzerinden bir açıklamada bulunmuş. Özet geçmek gerekirse sistemin varlığını kabul ediyor fakat Fifa, Madden NFL ve NHL oyunlarında kullanmadıklarını iddia ediyor tabi yersen.

Herkes aynı yeteneğe veya oyun kabiliyetine sahip olacak diye bir şey yok. EA, adil bir oyun deneyimi için bu teknolojiyi geliştirdiğini beyan ediyor ki, bu gerçekten çok komik. Rakip olan iki oyuncunun seviye farkı elbet olacak ve rekabetin ön planda olduğu yerde ''İYİ'' olan kazanmalı. Rakibine kıyasla kötü olan oyuncuya, iyi oyuncunun karşılık veremeyeceği düzeyde müdahale etmek rekabet olgusunu ortadan tamamen kaldırıyor. Herkes, herkese üstün gelebilir fakat oyuna üstün gelmek imkansız. Aslında EA bu açıklamasında, script yaptığını itiraf ediyor bana ve birçok oyuncuya göre. Basit aramalarla Youtube platformunda, Momentuma kafa tutabilen oyuncuların scriptin devreye girmesiyle ne kadar saçma deneyimler yaşadığını seyredebilirsiniz. Oynayan herkesin de başına geldiğine eminim. Bu konu tartışmaya ve fikir alış-verişlerine çok açık ama elden ne gelir? Sadece eleştirebiliyoruz. Yüz birimlerce para ödeyerek bu deneyimleri yaşamak çok üzücü. Kazanan yine EA oluyor.
 
Yukarı