FIFA 22 formattan sonra kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

sanirimiso

Hectopat
Bilgisayara format atmadan önce sorun yoktu. Formattan sonra tekrar oyunu indirdim menüde ve paket açılışlarında kasıyor FPS düşüyor ekran kartı falan güncelledim ama bir şey eksik gibi bir türlü bulamadım. Nasıl çözebilirim bu sorunu? Hangi sürücüleri oyun destekleyicilerini kurmam lazım?

Çözünürlük 1920*1080 kalite ve MSAA seçeneklerini otomatik oynuyordum formattan önce şimdi de aynı ama sorun var maalesef.

3 sorun olabilir. Brinci ekran kartı sürücüleri 2. Intel kullanıyorsanız Intel işlemci sürücüleri 3. oyunla ilgili eger ekran kartınızın oyunun FPS monitörün Hz'sini geçerse V-Sync açın. Mesela oyunda 250 FPS alıyorsunuz. Ama monitör 144 veya 75 Hz ise V-Sync açın ki FPS sabitlenip akıcılığı arttırsın. Monitör ve sistem özelliklerini yazar mısınız? Yardımcı olalım.

Artı -1 Eksi
Hocam RAM kaç GB? Bilgilendirirseniz ona göre bir seçenek sunabilirim.

Ryzen 7 4800 H İşlemci 16 GB RAM 1650 Ti ekran kartı laptop.
3 sorun olabilir. Brinci ekran kartı sürücüleri 2. Intel kullanıyorsanız Intel işlemci sürücüleri 3. oyunla ilgili eger ekran kartınızın oyunun FPS monitörün Hz'sini geçerse V-Sync açın. Mesela oyunda 250 FPS alıyorsunuz. Ama monitör 144 veya 75 Hz ise V-Sync açın ki FPS sabitlenip akıcılığı arttırsın. Monitör ve sistem özelliklerini yazar mısınız? Yardımcı olalım.

1648399840578.png

Bu ayardan bahsediyorsunuz galiba bunu açtığımda oyunda ekran titriyor önceden kapalı oynuyordum bir problem yoktu şimdi iki halini de denedim ama aynı.

Ryzen 7 4800 h işlemci 16 GB RAM 1650 Ti ekran kartı laptop.

Eki Görüntüle 1343944

Bu ayardan bahsediyorsunuz galiba bunu açtığımda oyunda ekran titriyor önceden kapalı oynuyordum bir problem yoktu şimdi iki halini de denedim ama aynı.

Monitör kaç Hz. Ben size bir ayar söyliycem şimdi bir deneyin çözünürlük 1920x1080 işleme kalitesi Ultra MSAA 4X yapın. Kare hızı 60 FPS sabitle yapın. Kare hizi 60 Hz olduğuna bakmayın monitör kaç Hz ise onu destekler oyun. Bu oyunda AMD Free Sync kapatın açık olursa titreme parlama yapar.

Artı -1 Eksi
Ryzen 7 4800 H İşlemci 16 GB RAM 1650 Ti ekran kartı laptop.

Eki Görüntüle 1343944

Hocam Mem reduct diye bir uygulama var eskiden kullanıyordum şimdi oyun oynamadığım için kullanmıyorum aslında sorununuzun ram ile ilgili olduğunu da sanmıyorum ama çok düşük bir ihtimal ile bu program fpsinizi %5 %10 arttırabilir. İsterseniz uygulamayı tamamiyle anlatabilirim

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı