Formattan sonra oyun kasıyor

Normalde oyunlarda kasmayan bilgisayarım format attıktan sonra oyunlarda kasmaya başladı. Çözümü nedir?

Formatdan sonra kasması normal çünkü veri yazdıkca ssd/hdd ömrü düştügünü düşünüyorum fakat tek bir kez attıysan kasması biraz sıkıntılı sürekli format attıysan normal diye düşünüyorum.

Formatdan sonra kasması normal çünkü veri yazdıkca ssd/hdd ömrü düştügünü düşünüyorum fakat tek bir kez attıysan kasması biraz sıkıntılı sürekli format attıysan normal diye düşünüyorum.

Sanırım anlatamadım.

Normalde oyunlarda kasmayan bilgisayarım format attıktan sonra oyunlarda kasmaya başladı. Çözümü nedir?
Sürücüleri güncellediniz değil mi?

Sanmıyorum hocam ben defalarca kez ihtiyar laptopuma format attım pek sorun olmadı. Ama doğru da olabilir.

Sürücüleri güncellediniz değil mi?

Sanmıyorum hocam ben defalarca kez ihtiyar laptopuma format attım pek sorun olmadı. Ama doğru da olabilir.

Ben eski masaüstü de yeni SSD aldım 3 kere format attım %8 ömrü birden gitti :D

Bir de güvenli olmayan kapatılma yapması bile ömrünü düşürüyor mavi ekran yediginizde ve düz kapatmadıgınızda falan sıkıntı çıkarabilir.

Bir de güvenli olmayan kapatılma yapması bile ömrünü düşürüyor mavi ekran yediginizde ve düz kapatmadıgınızda falan sıkıntı çıkarabilir.
Ben ilk bilgisayarımı (masaüstü) hep direkt olarak kasanın tuşundan kapatırdım. Bir hafta boyunca durmadan mavi ekran yedim, en sonunda babamın söylediğine göre işlemcim kısa devre yapmış. O günden beridir her zaman Windows'dan kapatırım laptopumu :D

Arama kısmına DxDiag yazın ve giriş yapın. Üst taraftan sistem>sistem modeli ve sistem modelenizi web tarayıcınıza aratın. (örneğin: MS-7721 Drivers) Sizin sistem modeliniz hangisi ise. Ve oradan ekran kartı driveri indirin. Zaten inikse güncelleyin.

Geri
Yukarı