FIFA 22 oyuncular çok hantal

Ara pasları sizin önceden savunmacılarınızı kontrol edip geriye koşmaya başlayarak veya pas arası yaparak kesmeniz gerekiyor. Bilgisayar kontrollü savunmacı arapas kesecekse oturalım bilgisayar oynasın.

FIFA 21 ve 22'de orta alandaki paslaşmalar ve arapaslar biraz abartı güçlü maalesef, yapılacak pek bir şey yok.

Sorununuza faydalı olabilecek bir seçenek var, seçtiğiniz oyuncunun ilk 1 saniye boyunca kendi hareketine devam etmesiyle ilgili, belki o yardımcı olur. Böylece geri koşan oyuncunun kontrolünü aldığınızda saniyelik duraksamalar olmuyor, oyuncu koşusuna kısa süre devam ediyor, sonra siz devam ediyorsunuz. Ayarın adını hatırlamıyorum.

Artık öyle X tuşuna basayım oyuncular kendileri pres yapsın diye bir şey de yok. Kendiniz yönetmeniz, pas kanallarını vs kendiniz pozisyon alarak kapatmanız gerekiyor.

19'dan direkt geçmeniz ve eski savunmaya alışık olmanız kaynaklı bir sorun, garipsemeniz ve zorlanmanız doğal. Yeni savunmaya alın, internetten savunma taktikleriyle ilgili videolar izleyin, ona göre oynayın, onun dışında yapacak pek bir şey yok.

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var hocam. Oyun nedir? Oynarsın ve zevk alırsın. Bundan nasıl zevk alacağıda kişiden kişiye değişir. Bırak bilgisayar oynasın falan kime göre neye göre? Bunu tartışmayacağım. Oyunda köklü bir değişiklik olmuş ve sadece satın alıp oynadıktan sonra öğrenebiliyorsunuz. Bilseydim bunu alır mıydım? Kesinlikle hayır. Biraz fazla sinirlenmem bundan kaynaklanıyor aslında. Neyse dediğiniz gibi yeni savunmayla oynamayı deneyeceğim. Eğer becerebilirsem ya da zevk alabilirsem devam ederim. Konu açma sebebim bir ayarı varsa onu yapmaktı ki bayağıda uğraştım bulamadım. Sanırım da öyle bir ayar yok. Çok teşekkür ederim. 🙏

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var hocam. Oyun nedir? Oynarsın ve zevk alırsın. Bundan nasıl zevk alacağıda kişiden kişiye değişir. Bırak bilgisayar oynasın falan kime göre neye göre? Bunu tartışmayacağım. Oyunda köklü bir değişiklik olmuş ve sadece satın alıp oynadıktan sonra öğrenebiliyorsunuz. Bilseydim bunu alır mıydım? Kesinlikle hayır. Biraz fazla sinirlenmem bundan kaynaklanıyor aslında. Neyse dediğiniz gibi yeni savunmayla oynamayı deneyeceğim. Eğer becerebilirsem ya da zevk alabilirsem devam ederim. Konu açma sebebim bir ayarı varsa onu yapmaktı ki bayağıda uğraştım bulamadım. Sanırım da öyle bir ayar yok. Çok teşekkür ederim. 🙏
Hocam ben FIFA 12’den beri, özellikle de FIFA15’ten itibaren hiçbir senenin oyununu kaçırmadan yüzlerce saat oynadım. 12-15 arası dönemi yaşım daha küçük ve daha ciddiyetsiz oynadığım için pek hatırlamıyorum, ama 15-16’dan bu yana öyle ciddi bir savunma değişimi olmadı. “Eski savunma” denilen sistem sanırım çok daha eskiye dayanıyor.

Bu nedenle de aslında 19’dan 22’ye aslında dediğiniz gibi köklü bir savunma değişikliği olmadı. Son 1-2 yılda arapasları biraz abartı güçlü hale getirdiler, öncesinde daha çok kanatlardan oynamak iyi oluyordu. Size özellikle bu garip gelmiştir.

Yoksa FIFA 17’de bile arapasları savunmanın tek yolu savunmacıyı doğru pozisyona sizin almanızdı.

Bilgisayarın oyuncuları yönetmesi konusu elbette dediğiniz gibi kişisel tercih, ancak hem online hem de kompetitif olarak oynanan bir oyun FIFA, oyuncu kitlesinin çoğunluğu bilgisayardan ziyade kendisi kontrol etmek istiyor oyuncuları. Bilgisayar belirli arapasları zaten kesiyor, sonuçta kendiniz bilgisayara karşı oynarken bunu rahatlıkla görebiliyorsunuz, ancak bu işi abartmaları durumunda oyunun beceri isteyen tarafını tamamen yok edecekleri için bilgisayardan ziyade oyuncunun kendisinin kesmesi gerekiyor iyi pasları.

Dediğim ayarı yapmayı deneyin, “auto switch move assistance” diye geçiyor, Türkçesini bilmiyorum, oyuncu değiştirdiğinizdeki anlık hareketsizlikleri engelliyor. Ben şahsen bu ayarı kapalı kullanıyorum alıştığım için ancak size hantallık olarak yansıyan sorunun çözümü bu olabilir.

Geri
Yukarı