Oyun FİFA 23 Ea Play Sahiplerine 503TL

Arkadaş senin tuzun kuru olabilir ancak bu ülkenin çoğunluğu asgari ücret ile geçinmekte. O da 5 küsur bir şey. Bu oyun ise maaşının yaklaşık 7'de birine (düz fiyat) denk gelir. Bu bize göre pahalı. Oyunun nasıl olduğunu bilmiyorum ama pahalı olduğu gayet de aşikâr.

Hocam önemli olan burada piyasa. iPhone 14 31k şu an. Yarın bir indirim olsa 15K'den satılsa yine pahalı alınmaz mı diyeceksiniz? Ürünün fiyatı 60$ ve yarı fiyatından ucuza satılıyor. Size göre genel olarak pahalı olabilir ama gerçekler ucuz olması.

Hocam önemli olan burada piyasa. iPhone 14 31k şu an. Yarın bir indirim olsa 15K'den satılsa yine pahalı alınmaz mı diyeceksiniz? Ürünün fiyatı 60$ ve yarı fiyatından ucuza satılıyor. Size göre genel olarak pahalı olabilir ama gerçekler ucuz olması.

Kura göre ucuz olduğu doğrudur, cüzdana bakınca görünen manzara da keşke öyle olsa.

O toplara hiç girmeyelim Nintendo oyunları zaten bambaşka bir seviye. Hatta öyle bir seviye ki maaşının 3'te 1'ini oyuna bastıracak kadar.

Hocam bence kendiniz ile çelişiyorsunuz. Üstte asgari ücret muhabbetine girip burada 3/1 maaşımı veririm demişsiniz. Bu da kişisel bir yorum. Bana göre de 50TL vermem Nintendo oyunlarına. Sırf sevmiyorsunuz diye pahalı demek yanlış. Saatlerini veren kişiler var bu oyuna. Son 5 yılda 50 saat fifam yoktur.

İndirimsiz haline göre bence iyi, bu fiyatlar normalde tabii ki iyi değil de, FIFA 22 gibi sağlam bir indirime girerse alabilirim.

Hocam bence kendiniz ile çelişiyorsunuz. Üstte asgari ücret muhabbetine girip burada 3/1 maaşımı veririm demişsiniz. Bu da kişisel bir yorum. Bana göre de 50TL vermem Nintendo oyunlarına. Sırf sevmiyorsunuz diye pahalı demek yanlış. Saatlerini veren kişiler var bu oyuna. Son 5 yılda 50 saat fifam yoktur.
Mesajları dikkatlı okumanı öneririm. Buyrun dediğiniz mesajımı alıntıladım. Bu mesajda dediğimin tersini kast etme mevcut, bir dil zenginliği yani. Şimdilerdeki ironi ya da kısaca.
O toplara hiç girmeyelim Nintendo oyunları zaten bambaşka bir seviye. Hatta öyle bir seviye ki maaşının 3'de 1'ini oyuna bastıracak kadar.

Konuya yeni gelen arkadaşlara kabalık olmasın diye bütün mesajlarımı sürprizbozan içine koydum. Çeliştiğim bir ifade varsa gösteriniz lütfen.

Hay maşallah, bu fiyata 20 tane kitap alınır be. Fiyatı epey yüksek.

Arkadaş senin tuzun kuru olabilir ancak bu ülkenin çoğunluğu asgari ücret ile geçinmekte. O da 5 küsur bir şey. Bu oyun ise maaşının yaklaşık 7'de birine (düz fiyat) denk gelir. Bu bize göre pahalı. Oyunun nasıl olduğunu bilmiyorum ama pahalı olduğu gayet de aşikâr.

Kura göre ucuz olduğu doğrudur, cüzdana bakınca görünen manzara da keşke öyle olsa.

Oyun tüm dünyada 70 dolar bu fiyat çok iyi pahalı değil. Ayrıca 2-3 günde biten bir hikaye oyunu değil 1 yıl boyunca oynayabileceğin bir online oyun. Zaten kastığın coinleri satsan 1-2 haftada parasını çıkarır.

Arkadaş burda demek istediğim oyunu pahalı yapan EA değil. Herkes “FIFA 23 700 TL olur mu ya yuh” tarzı sitem ediyor fakat EA ucuz bile yapmış oyunu Türkiye piyasası için. Pahalı olmasının sebebi ekonomi. Ki ekonomiye göre oyun ucuz ondan bahsediyorum sana.

Geri
Yukarı