FIFA 23 ''güvenli önyükleme'' hatası

İşletim sistemi
Windows 11

erenhamza

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Silikon Vadisi
Daha fazla  
Meslek
İşsiz
RAM
XPG 2x8 3200 MHz RGB Ram
Ekran kartı
Zotac RTX 3070
Anakart
GIGABYTE A520M K V2
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba, Gigabyte anakart kullanıyorum. FIFA 23 içinde güvenli önyükleme istiyor ama bir türlü açamıyorum, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Custom yapıp girmiştim önceden gene olmamıştı internette ekstradan restore factory keyse basılması soyleniyor. Ama anakart bozulur diye korkuyorum birkaç kişi boyle bir şey yasamis Gigabyte anakartlarda.

Evet mümkün hocam, dikkat etmek lazım ben de tam onu yazıyordum, eğer bir sorun olursa ki bu sorun genelde UEFI desteği yüzünden oluyor, Gigabyte anakartlarda tek çözümü garantiye yollamak oluyor, ama Windows 11 yüzünden Secure Boot açık olmadan Valorant ve senin gibi FIFA vb. oyunları oynayamiyorsun.

Key management kısmı olduğuna göre attığım videonun işe yaraması lazım.

Bilmiyorum Gigabyte anakartlarda bu sorunu restore factory keyse basıp çözen olmuş fakat anakartı bozulmuş olanda var.

Evet mümkün hocam, dikkat etmek lazım ben de tam onu yazıyordum, eğer bir sorun olursa ki bu sorun genelde UEFI desteği yüzünden oluyor, Gigabyte anakartlarda tek çözümü garantiye yollamak oluyor, ama Windows 11 yüzünden Secure Boot açık olmadan Valorant ve senin gibi FIFA vb. oyunları oynayamiyorsun.

UEFI desteği olup olmadığını nasıl anlarım?

Bilmiyorum Gigabyte anakartlarda bu sorunu restore factory keyse basıp çözen olmuş fakat anakartı bozulmuş olanda var.

UEFI desteği olup olmadığını nasıl anlarım?
GPU Z indir, ekran kartından UEFI desteği var mi yazar orada. UEFİ desteği varsa BIOSa girip CSM yi kapatıp Secure Bootu açabilirsin.

Dosya Ekleri

• Screenshot_49.png
    Screenshot_49.png
    39 KB · Görüntüleme: 10
UEFI desteğin var, yukarıda söylediğim işlemi yapabilirsin, muhtemelen sorun çıkmayacaktır.
Özetle BIOSa girip CSM yi kapatıp Secure Bootu açabilirsin. Secure Boot'un altındaki Secure Boot Mode'u da Custom yapıp restore factory keys yapacaksın o zaten custom yapmak için yapacak muhtemelen otomatik.

@erenhamza Oldu mu hocam?

Son düzenleme:
UEFI desteğin var, yukarıda söylediğim işlemi yapabilirsin, muhtemelen sorun çıkmayacaktır.
Özetle BIOS'a girip CSM'yi kapatıp Secure Boot'u açabilirsin. Secure Boot'un altındaki Secure Boot Mode'u da Custom yapıp restore factory keys yapacaksın o zaten Custom yapmak için yapacak muhtemelen otomatik.

@erenhamza oldu mu hocam?

Hocam BIOS'um eski sürüm güncelleyip yapsam sıkıntısız bu işlemi yapar mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı