Çözüldü FIFA 23 (PC) Her kapayıp açmada ayarlar sıfırlanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Arkadaşlar selam,

Sorunum şu ben PC'de FIFA 23'ü Dual Shock 4 ile oynamak istiyorum. Diğer tüm oyunlarda yaptığım gibi önce Bluetooth ile DS4'ü bağlıyorum sonra da DS4Windows uygulamasını açıyorum ve oyuna giriyorum. Bugüne kadar hiçbir oyunda sorun yaşamadım fakat bunu FIFA 23 için yaptığımda ayarlarım her açıp kapamada sıfırlanıyor. Bu sorunla ilgili açılan konularda çözüm olarak Steam üzerinden ayar yapmak gösterilmiş. Oyunu Game Pass üzerinden indirdim EA Play ile oynuyorum. Oyunu Steam'e ekleyip Steam'den kontrolcüyü tanıttım. Ancak oyuna girdiğimde kontrolcü çalışsa dahi ayarlarda yalnızca klavye ve klavye+mouse seçeneği var. Bu yüzden bir ayar yapamıyorum. Bu sorunun çözümü nedir?

Çözüm
Hocam oyunu Dual shock 4 ile başlatıyorsunuz değil mi?

Oyunu Steam'in geniş ekran görünümünde Dual shock4 ile başlattım ama değişen bir şey olmadı hocam.

Sorunu çözdüm.

DS4 ile FIFA 23 oynamak isteyip de kol ve oyun ayarları sürekli sıfırlananlar, kariyer modunda kayıt sorunu yaşayanlar, sorunun kaynağı FIFA'nın her açılışta kullandığınız oyun kolunu yeni bir kol olarak algılaması.

sorunun çözümü:
1- HidHide - Gaming Input Peripherals Device Firewall adresine gidip hidhide programını indirip kuruyorsunuz.
2- DS4 kolunuzu, Bluetooth'la ya da kablolu fark etmez, bağlıyorsunuz.
3- DS4 Windows ve hidhide programını da çalıştırıyorsunuz.
4- hidhide programında "devices" sekmesine geliyorsunuz. Burada listelenen iki adet gamepad göreceksiniz. Birisi sizin DualShock4'ünüz diğeri ise emülatör olan.
5- DualShock olanın solundaki kutucuğa tıklıyorsunuz.
6- son olarak aşağıdaki "enable device hiding" seçeneğini de işaretliyorsunuz.
Sonrasında oyunu açıyorsunuz.

Konu çözüldü olarak işaretlenebilir.
Oyunu tamamen kapatıp geri girdiğinizde direkt kontrol ayarlarına girin, oradan tuşları ayarladıktan sonra bir profil oluşturarak kaydedin geçici yapılandırma yapmayın. Herhangi bir moda girmeden direkt tuş ayarlarını yapmayı deneyin.

Arkadaşlar selam,

Sorunum şu ben PC'de FIFA 23'ü Dual Shock 4 ile oynamak istiyorum. Diğer tüm oyunlarda yaptığım gibi önce Bluetooth ile DS4'ü bağlıyorum sonra da DS4Windows uygulamasını açıyorum ve oyuna giriyorum. Bugüne kadar hiçbir oyunda sorun yaşamadım fakat bunu FIFA 23 için yaptığımda ayarlarım her açıp kapamada sıfırlanıyor. Bu sorunla ilgili açılan konularda çözüm olarak Steam üzerinden ayar yapmak gösterilmiş. Oyunu Game Pass üzerinden indirdim EA Play ile oynuyorum. Oyunu Steam'e ekleyip Steam'den kontrolcüyü tanıttım. Ancak oyuna girdiğimde kontrolcü çalışsa dahi ayarlarda yalnızca klavye ve klavye+mouse seçeneği var. Bu yüzden bir ayar yapamıyorum. Bu sorunun çözümü nedir?
Hocam oyunu Dual Shock 4 ile başlatıyorsunuz değil mi ?

Hocam oyunu Dual shock 4 ile başlatıyorsunuz değil mi?

Oyunu Steam'in geniş ekran görünümünde Dual shock4 ile başlattım ama değişen bir şey olmadı hocam.

Sorunu çözdüm.

DS4 ile FIFA 23 oynamak isteyip de kol ve oyun ayarları sürekli sıfırlananlar, kariyer modunda kayıt sorunu yaşayanlar, sorunun kaynağı FIFA'nın her açılışta kullandığınız oyun kolunu yeni bir kol olarak algılaması.

sorunun çözümü:
1- HidHide - Gaming Input Peripherals Device Firewall adresine gidip hidhide programını indirip kuruyorsunuz.
2- DS4 kolunuzu, Bluetooth'la ya da kablolu fark etmez, bağlıyorsunuz.
3- DS4 Windows ve hidhide programını da çalıştırıyorsunuz.
4- hidhide programında "devices" sekmesine geliyorsunuz. Burada listelenen iki adet gamepad göreceksiniz. Birisi sizin DualShock4'ünüz diğeri ise emülatör olan.
5- DualShock olanın solundaki kutucuğa tıklıyorsunuz.
6- son olarak aşağıdaki "enable device hiding" seçeneğini de işaretliyorsunuz.
Sonrasında oyunu açıyorsunuz.

Konu çözüldü olarak işaretlenebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı