Çözüldü FIFA 23'te gamepad 2 kez görülüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Arkadaşlar Snopy marka gamepad e sahibim. Xoutput ve X360CE uygulamalarında kolu sisteme Xbox kolu olarak tanıttım fakat ikisinde de iki tane kol birden gördü. Oyunda bir tuşa bastığımda ikisi birden çalıştığı için her şeyi iki kez yapıyor bunu nasıl önlerim?
Not: Görseli örnek olarak aldım görseldeki durumun aynısı oluyor ve ikisi de beraber hareket ediyorlar.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-07-02 232132.jpg
    Ekran görüntüsü 2021-07-02 232132.jpg
    114,2 KB · Görüntüleme: 413
Çözüm
Hala çözüm bulabildinizmi bende yaşıyorum şu an iki gündür deli olacağım. Xbox olarak algılatıyorum XOutput'tan fakat ikitane oluyor hem PS hem Xbox kolu takılıymış gibi ve her işlevi iki defa yapıyor.

Hocam çözeli çok oldu. Anlatayım size. Ben bu kolu ilk aldığımda driverını kurup sisteme tanıtmıştım. O yüzden kolu görüyordu. X360'dan da açınca 2 kol birden görüyordu. Sisteme bu konu açıldıktan yaklaşık 2 ay sonra format attım ve halihazırda gamepadin yüklü olan driverı silindi. Silinince tabii ki kolu görmemeye başladı bilgisayar. X360'ta driversiz halini direkt tanıdı ve tek kol haline geldi şu anda tek kol halinde kullanıyorum.

Özetle: Bilgisayarınızdan gamepadinizin driverını silmek zorundasınız. Eğer silemezseniz format atmayı deneyebilirsiniz.
Çalıştır'a joy.cpl yazdığınızda da çift mi gözüküyor?
Evet hocam

Acaba 2. gözükende ayarlara basınca ne çıkıyor? Daha önce FIFA 22'de benim başıma gelmişti. Nasıl çözdüm net hatırlayamıyorum o yüzden sordum.

İki kol aynı anda işlem yaptığı için ayarlara giremiyorum hocam "X" tuşuna bastığımda birisi giriş görevini yapıyor diğeri çıkış görevini yapıyor.

Aygıt Yöneticisi'nden İnsan Arabirim Cihazlarına gir. Oradaki isimlere bir bak şu an kontrolcün hakkında bilgim olmadığı için tam net olarak ne yazar bilemiyorum fakat orada çift gözüne çarpan kontrolcüyle alakalı olabilecek bir şey varsa birini devre dışı bırak eğer yoksa USB Giriş aygıtlarından birini devre dışı bırak dene. Devre dışı bıraktığın USB Giriş aygıtı sorunu çözmediyse onu aktifleştirip diğer USB giriş aygıtını devre dışı bırak bu şekilde kaç tane varsa dene. Çözüme ulaşamazsan cevaplamanı bekliyorum yardımcı olmaya çalışacağım.

Aygıt Yöneticisi'nden insan arabirim cihazlarına gir. Oradaki isimlere bir bak şu an kontrolcün hakkında bilgim olmadığı için tam net olarak ne yazar bilemiyorum fakat orada çift gözüne çarpan kontrolcüyle alakalı olabilecek bir şey varsa birini devre dışı bırak eğer yoksa USB giriş aygıtlarından birini devre dışı bırak dene. Devre dışı bıraktığın USB giriş aygıtı sorunu çözmediyse onu aktifleştirip diğer USB giriş aygıtını devre dışı bırak bu şekilde kaç tane varsa dene. Çözüme ulaşamazsan cevaplamanı bekliyorum yardımcı olmaya çalışacağım.

Deneyip geri dönüş yapacağım.

Aygıt Yöneticisi'nden insan arabirim cihazlarına gir. Oradaki isimlere bir bak şu an kontrolcün hakkında bilgim olmadığı için tam net olarak ne yazar bilemiyorum fakat orada çift gözüne çarpan kontrolcüyle alakalı olabilecek bir şey varsa birini devre dışı bırak eğer yoksa USB giriş aygıtlarından birini devre dışı bırak dene. Devre dışı bıraktığın USB giriş aygıtı sorunu çözmediyse onu aktifleştirip diğer USB giriş aygıtını devre dışı bırak bu şekilde kaç tane varsa dene. Çözüme ulaşamazsan cevaplamanı bekliyorum yardımcı olmaya çalışacağım.

Hocam 5 tane USB giriş aygıtı vardı hepsini tek tek sırayla denedim en sonuncu aygıt gamepadi temsil ediyordu devre dışı bırakınca gamepad tamamen kapandı bu yüzden xoutput ayarları da silindi yani demek istediğim şu ki maalesef bu yöntemde işe yaramadı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı