Çözüldü FIFA 23'te gamepad 2 kez görülüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Arkadaşlar Snopy marka gamepad e sahibim. Xoutput ve X360CE uygulamalarında kolu sisteme Xbox kolu olarak tanıttım fakat ikisinde de iki tane kol birden gördü. Oyunda bir tuşa bastığımda ikisi birden çalıştığı için her şeyi iki kez yapıyor bunu nasıl önlerim?
Not: Görseli örnek olarak aldım görseldeki durumun aynısı oluyor ve ikisi de beraber hareket ediyorlar.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-07-02 232132.jpg
    Ekran görüntüsü 2021-07-02 232132.jpg
    114,2 KB · Görüntüleme: 414
Çözüm
Hala çözüm bulabildinizmi bende yaşıyorum şu an iki gündür deli olacağım. Xbox olarak algılatıyorum XOutput'tan fakat ikitane oluyor hem PS hem Xbox kolu takılıymış gibi ve her işlevi iki defa yapıyor.

Hocam çözeli çok oldu. Anlatayım size. Ben bu kolu ilk aldığımda driverını kurup sisteme tanıtmıştım. O yüzden kolu görüyordu. X360'dan da açınca 2 kol birden görüyordu. Sisteme bu konu açıldıktan yaklaşık 2 ay sonra format attım ve halihazırda gamepadin yüklü olan driverı silindi. Silinince tabii ki kolu görmemeye başladı bilgisayar. X360'ta driversiz halini direkt tanıdı ve tek kol haline geldi şu anda tek kol halinde kullanıyorum.

Özetle: Bilgisayarınızdan gamepadinizin driverını silmek zorundasınız. Eğer silemezseniz format atmayı deneyebilirsiniz.
Hala çözüm bulabildinizmi bende yaşıyorum şu an iki gündür deli olacağım. Xbox olarak algılatıyorum XOutput'tan fakat ikitane oluyor hem PS hem Xbox kolu takılıymış gibi ve her işlevi iki defa yapıyor.

Hocam çözeli çok oldu. Anlatayım size. Ben bu kolu ilk aldığımda driverını kurup sisteme tanıtmıştım. O yüzden kolu görüyordu. X360'dan da açınca 2 kol birden görüyordu. Sisteme bu konu açıldıktan yaklaşık 2 ay sonra format attım ve halihazırda gamepadin yüklü olan driverı silindi. Silinince tabii ki kolu görmemeye başladı bilgisayar. X360'ta driversiz halini direkt tanıdı ve tek kol haline geldi şu anda tek kol halinde kullanıyorum.

Özetle: Bilgisayarınızdan gamepadinizin driverını silmek zorundasınız. Eğer silemezseniz format atmayı deneyebilirsiniz.

Çözüm

Bunu deneyeceğim ama bende zaten Drive yüklü değildi hiç yüklememiştim gamepad sonny SG-401

Hocam dediğim gibi bende istemsiz düzelttim. Bilgisayarı formatlayınca düzeldi. Tam olarak bende hakim değilim maalesef.

Kanka sorunu çözdüm senin dediğin tanımama olayı ile ilgili araştırma sonucu hidhide diye yazılım buldum ve bu yazılımdan XOutput açıkken asıl takılı olan kolumu gizlettirdim ve sadece Xbox olarak oluşturulan kol kaldı şu an mükemmel şekilde oynuyorum çok teşekkür ederim.

Kanka sorunu çözdüm senin dediğin tanımama olayı ile ilgili araştırma sonucu hidhide diye yazılım buldum ve bu yazılımdan XOutput açıkken asıl takılı olan kolumu gizlettirdim ve sadece Xbox olarak oluşturulan kol kaldı şu an mükemmel şekilde oynuyorum çok teşekkür ederim.

Kanka bu hidhideyi nasıl kullanacağız bende de aynı sorun oldu

iki kol taktım 4 kol gözüküyor ana menüde bi kere sağa sola tıklayınca 2 kere tıklıyor bunun çözümü nedir

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-10 183401.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-10 183401.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 8
İki kol taktım 4 kol gözüküyor ana menüde bir kere sağa sola tıklayınca 2 kere tıklıyor bunun çözümü nedir?

Kanka vallahi ben her yolu denedim yazılım indirdim vs. her şeyi denedim lakin olmadi FIFA artık eski kollarda oynamıyor. Büyük bir ihtimalle sendeki gamepad eski bir gamepad artik bir şey bulamadigim icin yeni kol aldim.

İki kol taktım 4 kol gözüküyor ana menüde bir kere sağa sola tıklayınca 2 kere tıklıyor bunun çözümü nedir?

Bende de ayni sorun var ve sadece FIFA oyunlarında yapiyor baska oyunlarda denedim sorunsuz calisiyor ancak FIFA 23'te kol sapıtıyor menüde falan 2 kere atlıyor belki de Steam'le alakalıdır falan dedim EA Play'den aylık 150 TL abonelik aldim FIFA 24 indirdim denedim ancak hala ayni sorun vardi ben de daha fazla uzatmadım sildim oyunu ne yaptıysam ne denediysem olmadı muhtemelen format atmadan da sorun düzelmeyecek.

Geri
Yukarı