Filament önerisi

Bendeki de ilk katman 20 mm/s ile basıyor. Katmanlardan ziyade sonrasında yukarı doğru kalkma oluyor, katman sıcaklığını da başta 70 yaptım sonra 65 e düş dedim direk yukarı kaldırıyor

Tabla ve Z limit switch ayarında sorun yoksa sevimsiz bir durum.

PLA o kadar sıcakken overhang ve bridge testlerinde de iyi performans göstermiyor olmalı.

Daha düşük sıcaklıkta baskıya izin veriyorsa PLA bitene brim ya da raft kullanabilirsin.

Porima deneyen var mı? Bir markaya geçiş yapmam lazım hala deneme aşamasındayım. Bilgisi olan cevap verebilirse sevinirim

Porima için de bir yorum yapayım konu güncellemesi olsun, Porima da aldım kullandım fakat 70 dereceye kadar tablada yapışma sorunu var, 1 sefer de kırıldı ve çıkışlar yarım kaldı. Nozul sıcaklığı için de 215 e kadar deneme yaptım çok bir değişiklik olmadı. Bir de ABG deneyeceğim

Porima için de bir yorum yapayım konu güncellemesi olsun, Porima da aldım kullandım fakat 70 dereceye kadar tablada yapışma sorunu var, 1 sefer de kırıldı ve çıkışlar yarım kaldı. Nozul sıcaklığı için de 215 e kadar deneme yaptım çok bir değişiklik olmadı. Bir de ABG deneyeceğim
Yazıcı ne?

Fk filament kullananlar nasıl memnun kalmış anlamadım doğrusu? ben gümüş rengini aldım ilk başlarda tablaya yapışma sıkıntısı çektim neyse sıcaklıkları 215-70 derece olacak şekilde yükselttim ama bu seferde filament baskı sırasında duvarlarda birbirine yapışmıyor. 225 derecede basmama rağmen baskıdan sonra elinize alınca iplik iplik dağılıyor. bir daha almam kesinlikle şimdi iade etmeye çalışıyorum.
Daha önce Porima ve filameon kullanmıştım normalde onlardan birini almayı planlıyordum ama bu sayfada fkfilamentin övüldüğünü görünce ve diğerlerinden kayda değer biçimde ucuz olunca bir deneyim dedim ama pişmanım.

Geri
Yukarı