Filistin-İsrail savaşında kim haklı?

Haklı taraf yok.
Şu an çıkarlardan dolayı İsrail’in yanında olunmalı, Doğu Akdeniz mevzusundan dolayı.

Tarafsız ve duygusal olarak düşündüğümüzde: Orada herkesin ibadet etmesini sağlayan, dini olmayan bir devlet kurulup devletin korunmasını BM tarafından oluşturulmuş içinde iki düşünceden de devlet bulunan bir komisyon üstlenmeli.

Bu bilgileri Instagram'da gördün herhalde.

Bu bilgileri Instagram'da gördün herhalde.

Belgeselde izledim. Sen aksi fikirleri orada gördün de herkesi kendin gibi sanıyorsun galiba.
Allah aşkına bütün Filistin mi topraklarını sattı? Biraz mantık yürütün.
Hepsi sattı diyelim. Nerede yaşayacaklar? Orada kalmaya devam mı edeceklerdi?

Filistinliler toplu halde toprak sattı bu bilgiyi Filistinlileri savunanların belgeselinde gördüm. " Hepsi sattı diyelim. Nerede yaşayacaklar? Orada kalmaya devam mı edeceklerdi? " bu ne demek hiç anlamadım.

Haklı ile Güçlüyü birbirine karıştırmamak gerek. Kimi arkadaşlar da gayet güzel bahsetmiş zaten. Tekrar etmeye gerek yok. Kimin haklı olduğundan çok mevcut süreçte dış politika %100 mantık ve menfaat gözeterek yapılmalıdır. Duygusal davranmanın herhangi bir ulusa fayda sağladığı görülmemiştir. Yarın şartlar değişir, taraflar da değişir. O tür hareketlerle anca film yapar şarkı yazar biraz da göz yaşartırsınız.

Hangi belgesel?
" Hepsi sattı diyelim. Nerede yaşayacaklar? Orada kalmaya devam mı edeceklerdi? " bu ne demek hiç anlamadım.
Şunu diyorum. Mesela biz 83 milyon bir olduk. Tüm Türkiye'yi sattık. Yeni sahipler bizi kovamaz mı?
Bunu da düşünüp gideceğimiz yerimizi falan da düşünmemiz gerekir. Yani evini sattın. Satın alan adam isterse kovar. Onun gibi.

Katıldığım yerler var.
Yahudiler kendisin den olmayanların aldığı eksijeni bile onlardan çaldığını düşünüyor.
Vadedilmiş toprakların da en büyük engel Türkiye mi dersen evet Türkiye.
İran suriye vs. hikaye. Türkiyeyi bölüp pkk devletini kurdukları zaman önlerin de engel kalmayacak ama bu hiç bir zaman gerçekleşmeyecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…