Filozof Atakan'ın Oyun Videosu

tonnnn

Hectopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bizim arkadaş ezberci olduğunu düşünüyor ve bu videoyu bulmuş. Arkaplandaki resim internette bulamayacağın bir resim gibi gözüküyor, evde çekilmiş gibi. Bir de bu çocuk o kitapları tablete zaman ayırarak nasıl okudu çünkü 250 kitap bence baya bir fazla (onun yaşını ve okuma hızını da hesap edersen.)

Son düzenleyen: Moderatör:
250 kitap olayı zaten tamamen yalan. Ha nasıl yalan? Çocuk belki ben okudum dememiştir. Medyamız pohpohlamak, mucizevi hale getirmek için düşünmeden etmeden bir sayı atmışlardır ortaya diye düşünüyorum. Eğer tam tersi kendisi 250 kitap dediyse yazık, içler acısı. 150 günde 250 kitap yapar. Gerisini düşünün. Ayrıca ben çocukta bir zeka belirtisi, unsuru göremedim. Ezber veya sıralı düzgün cümleler kuruyor. Evet yaşına göre bu gayet + bir durum. Ama her diksiyonu iyi olan ve bir konu hakkında 3-5 cümle kuran birisi üstün bir nitelik taşımaz o alanda.

Kısacası, suç medyamızda biraz da. Çok abarttılar çok üstüne gittiler.

Filozof Atakan bence basın tarafından çok büyütülüyor. Gündemi meşgul etmek için bilerek sürekli Atakan'dan bahsettiklerini düşünüyorum.

Ayrıca mesela annesinin röportajı sırasında annesine onu yaptı bunu yaptı diye yerden yere vurmuşlar Ekşi gibi yerlerde. 12 yaşında bir çocuğun bu davranışları yapması normal değil mi? Kendileri çocukken sanki bu davranışları yapmadılar. Ayrıca 12 yaşındaki bir çocuktan 30-40 yaşında davranmasını bekleyemezler herhâlde.

250 kitap olayı açıkçası bana da çok inandırıcı gelmiyor. Yine bu olayda basın da etkili bence, Ali Usta'yı iki genç kışkırtınca Show TV'nin bunu "Ali Usta Müzik Yapan Gençlere Saldırdı!" diye haber yapması gibi bir şey.

Sosyal medyanin gucunu bir kez daha net bir sekilde gorduk. Cok abartilan bir cocuk. Belki buyuyunce iyi yerlere gelecekti ama sagolsun medyamiz bu cocugu cok el ustunde tuttu. Ne olacak? Bu cocugun kibri var, egosu var artık. İnsanlari kucuk gormeye baslayacak ileride bir cok sorun yasayacak. Ne diyeyim hayirlisi olsun.

Bu arada video gercek. Bayagi kendi atmis yani :D

Çocuk J.J. Rousseau gibi filozofların kitaplarını okuyunca yetişmiş ve bilgili olunmuyor, ailesi afferin oğluma diyor diye vatan kurtarmış olmuyor. Bu yer cücesi, bu asalak hakkında çok ağır laflar söylerim fakat yeri ve zamanı değil hatta bunun tek sorumlusu sorumsuz ve kendi çocuğunu özel zanneden ailesi. Bizler onlarca teori, siyasi fikir, mitoloji, edebiyat tarihi, tez gibi şeyleri araştırıp filozof ilan edilmiyoruz ama neden çünkü ailemiz sosyal medyaya adımızı duyurmuyor (daha doğrusu o kadar satılık değiller ailelerimiz), ilk okuduğum filozof tarafından yazılan kitap Marx'ın Das Kapital'i idi ve daha 12 yaşındaydım (fakat filozof ilan edilmedim hatta böbürlenmedim bile, tamamen edep ve saygı). Bu çocuk (görünümlü burjuva akıllı oksijen israfı) saygısız ve terbiyesiz olmakla beraber -bırakın toplumu- kendine bile faydası yok.

Tablete 5000 TL vermiştir.
1582320777397.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı