Filtre kahve önerisi

@atomhuro Hocam tekrardan merhaba :D Kahvenin altında yazan çikolata, kestane vs. aromalar neyi ifade ediyor tatlandırıcı gibi bir şey mi? Aslında içtiğimde çikolata ve kestane tadını hissediyor muyum onu merak ediyorum tam olarak çünkü aromalı kahve yerine sade kahveyi tercih ederim.

@atomhuro Hocam tekrardan merhaba :D Kahvenin altında yazan çikolata, kestane vs. aromalar neyi ifade ediyor tatlandırıcı gibi bir şey mi? Aslında içtiğimde çikolata ve kestane tadını hissediyor muyum onu merak ediyorum tam olarak çünkü aromalı kahve yerine sade kahveyi tercih ederim.
Hayır asla tatlandırıcılı değil. Kahve iyi kavrulduğunda ve iyi demlendiğinde çok farklı tatlar verebilir. Bu genelde kahvenin doğal aromasıdır. Orada belirtilen aromalar aslında tecrübesiz kişiler tarafından pek ayırt edilemez. Bunun için hem çok fazla kahve denemek ve o kahveden en iyi potansiyeli çıkarmak için iyi demlemek gerekir. Bu kahvede açıkçası çikolata veya kestane gibi tatları net bir şekilde alamadım ancak illa almamıza da gerek yok. Oradaki tatlara erişmeden de gayet güzel kahveler içebiliriz. Ancak başka kahveler için konuşmam gerekirse kimi zaman portakal, limon, çilek, vişne, çikolata, yer fıstığı vs. gibi doğal olan tatları ayırt edebildiğim oldu.

Geri
Yukarı