Filtre kahvelerin hepsinin tadı aynı geliyor

Teşekkür ediyorum ısınmasını bekleme falan diyince plastik olanları almaya karar verdim. Acaba ağızları kupalara uygun oluyor mu yoksa sürahili modeller mi daha iyidir?

Son olarak öğütme konusunda bildiğim kadarıyla öğütme derecesi(ya da boyutu) demleme şekline göre değişiyor. Hangi öğütücü uygundur acaba? Biraz göz attım ama çok çeşit var. En basitinden Trendyol'un en çok satanlarında 130 TL'ye bile öğütücü var. Tabii ki bu fiyatlarda olması çok uygun ama öyle olunca da bilemedim ilk kullanımda elimde kalır mı ya da acaba iyi öğütmüyor mu diye düşünmüyor değil insan. Nasıl bir şey almalıyım?
Yalnızca kendinize yapıyorsanız dripperı kupanın üstüne bile koyabilirsiniz. Geniş bir ağza sahip değil. Kendime demleyeceksem bazen küçük termosumu altına koyup demliyorum. Ancak yine de bir kahve sürahinizin olmasını öneriyorum. Bir konuğunuza da tattırmak isteyebilirsiniz.

Öğütücüye gelirsek isterseniz V60 a başlarken öğütücü konusunda ısrarcı olmayın. Bulunduğunuz yere yakın çekirdek kahve satan dükkanlar varsa yüzer gram öğüttürüp birkaç hafta deneyin. İlk çektirdiğiniz gün içtiğiniz ile gün geçtikçe oluşan tat farkını anlamış olursunuz. Sonra kararınızı verirsiniz.

Ben Molent Pocket öğütücü kullanıyorum. Türk malı ve gayet kaliteli ürünleri var. 1599 TL olması lazım şu an.

Yalnızca kendinize yapıyorsanız dripperı kupanın üstüne bile koyabilirsiniz. Geniş bir ağza sahip değil. Kendime demleyeceksem bazen küçük termosumu altına koyup demliyorum. Ancak yine de bir kahve sürahinizin olmasını öneriyorum. Bir konuğunuza da tattırmak isteyebilirsiniz.

Öğütücüye gelirsek isterseniz V60 a başlarken öğütücü konusunda ısrarcı olmayın. Bulunduğunuz yere yakın çekirdek kahve satan dükkanlar varsa yüzer gram öğüttürüp birkaç hafta deneyin. İlk çektirdiğiniz gün içtiğiniz ile gün geçtikçe oluşan tat farkını anlamış olursunuz. Sonra kararınızı verirsiniz.

Ben Molent Pocket öğütücü kullanıyorum. Türk malı ve gayet kaliteli ürünleri var. 1599 TL olması lazım şu an.
Hocam bahsettiğiniz değirmen fiyatı şuan için biraz pahalı geldi.
Piyasadaki bıçaklı değirmenler aynı işi görmez mi acaba?

Hocam bahsettiğiniz değirmen fiyatı şuan için biraz pahalı geldi.
Piyasadaki bıçaklı değirmenler aynı işi görmez mi acaba?
Öğütücüler hakkında ince bilgilere sahip değilim maalesef. Özellikle yabancı kaynakları araştırıp bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak benim söylediğim de bıçaklı zaten. Seramik bıçaklılardan mı bahsettiniz?

Öğütücüler hakkında ince bilgilere sahip değilim maalesef. Özellikle yabancı kaynakları araştırıp bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak benim söylediğim de bıçaklı zaten. Seramik bıçaklılardan mı bahsettiniz?
Hayır. İnternetten biraz araştırma yaptığımda gördüm ki bıçaklı değirmenleri önermiyorlar.
Onun yerine içinde koniye benzer bir demir olan öğütücüler var onlar öneriliyor.
Bıçaklı olanlar kahveyi eşit öğütmüyormuş.

Hayır. İnternetten biraz araştırma yaptığımda gördüm ki bıçaklı değirmenleri önermiyorlar.
Onun yerine içinde koniye benzer bir demir olan öğütücüler var onlar öneriliyor.
Bıçaklı olanlar kahveyi eşit öğütmüyormuş.
Şimdi anladım, bıçaklı kavramına hakim değilmişim. Benimki, dediğiniz gibi koni benzeri bir metal parçası ile öğütüyor kahveyi. İsterseniz ucuza ikinci el ucuz bir öğütücü alıp deneyebilirsiniz. İdareten iş görür bir süre. Zaten ilk başta ucuz mallar kullanıp gittikçe onları yenilemek daha iyi olur, farkı öğrenirsiniz :)

Kişiye göre değişebilir elbette ama bana göre arada farklılıklar var. Özellikle kendiniz öğütüp denerseniz anlarsınız. Aroması kaçanla henüz taze olanı da farklı, Brezilya ile Kolombiya farklı, Etiyopya ile Nicaragua farklı. Son zamanlarda hoşuma giden bir kahve var önereyim diyeceğim ama çok pahalandı. İlgili kahve; Starbucks Caffe Verona Dark Roast Ground Coffee 200GR paketlisi. 200gr kahvenin bu kadar pahalı olmasına anlam veremiyorum ama gelni görün ki, harika bir tadı var.

genelde filtre kahveyi hazır öğütülmüş paketlerde alırım. bu sefer bitince taze çekip satan bir yerden alayım dedim zira müşteriler baya bir övüyordu.

taze çekip gönderdiklerinden olsa gerek normal paketlenmişlerden ziyade tadı 1 tık daha aromatik geldi.

diğer türlü hazır çekilmişlerin hepsi banada aynı tada sahip gibi geliyor

üründe bu

1700658334239.png

Yeni konular

Geri
Yukarı