Filtre kahveyi süzemiyorum

Joe Satriani

Centipat
Arkadaşlar merhaba herkese, resimdeki french pressi aldım ama kahveyi kaçırıyor biraz. O yüzden bugün gittim Migros'tan filtre kağıdı aldım resimdeki. Kağıt hem çok büyük hem suyu dökünce bardağın içine göçüyor. Kaldırıp süzeyim dedim altından patladı bütün kahve bardağa geçti. Mümkün mertebe ucuz yollu bir filtre kahveyi süzme yolu söyler misiniz bu işte daha acemiyim.

IMG_0453.jpeg

Arkadaşlar merhaba herkese, resimdeki french pressi aldım ama kahveyi kaçırıyor biraz. O yüzden bugün gittim Migros'tan filtre kağıdı aldım resimdeki. Kağıt hem çok büyük hem suyu dökünce bardağın içine göçüyor. Kaldırıp süzeyim dedim altından patladı bütün kahve bardağa geçti. Mümkün mertebe ucuz yollu bir filtre kahveyi süzme yolu söyler misiniz bu işte daha acemiyim.

Eki Görüntüle 2002634

Kağıdın üst taraflarını kıvırıp kıvırdığın yeri bardağın üst kısmına geçecek şekilde içine koyacaksın kahveyi koyup suyu azar azar süzdükçe ilave edeceksin kağıt yırtılmaz.

Eki Görüntüle 2002634
Kağıt filtre için chemex veya V60 gibi yöntemler kullanmanız lazım.
Bunlardan birini alıp filtreyi üzerine koyduntan sonra bir tur su koyup kağıdı ıslatıp temizleyeceksiniz.
Sonra suyu boşaltıp kahveyi koyacaksınız ve suyu üzerine dıştan içe doğru saat yönünde döndürerek dolduracaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı