Çözüldü Firefox'ta Instagram videoları oynatırken kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

706337

Picopat
Merhaba. Technopat'te yeniyim. Windows işletim sistemimde kullandığım Firefox tarayıcısında Instagram videoları oynatılırken donma ve kasma sorunları mevcut. Instagram dışında başka sitelerde (YouTube v.b.) Böyle bir sorun yaşamadım. Ayrıca Firefox dışında başka tarayıcılarda da Instagram üzerinden izlediğim videolarda bu tür problemler yaşamadım. Bunun bir çözümü mevcut mu? Gayet stabil ve hızlı bir tarayıcı olarak hoşuma gittiği için ve bir çözüm bulamadığım için böyle bir konu açtım. Herhangi bir uzantı kullanmıyorum (tema dışında ama ondan kaynaklanacağını hiç zannetmiyorum).

Çözüm
Hocam çözümü şu şekilde.

1693306641810.png

Burada tik yoksa işaretleyin, tik var ise kaldırın. Konu bundan ibarettir.
Teşekkürler. Tamamen düzeltmedi ancak işe yaradı. Bunun haricinde bende görselde işaretlediğim yerdeki tik varsayılan olarak açıktı ve bunu kapattım:

Firefox Performans.png

"Mümkmün olduğunda donanım ivmelenmesini kullan" seçeneğindeki tiki kaldırınca durum daha da kötüleşmişti. (bu konuda sıkıntı çekenler bu iki tikleri kapat - aç yaparak deneme yanılma yöntemiyle çözebirler.)

Çözüm olarak işaretleyecektim ancak konuyu soru olarak açmam gerekiyormuş sanırım.

Mesajımın çözüm olarak işaretlenmesi için moderatör arkadaşlara raporlayabilirsin.

Bu arada mesela Discord'da yayın açacaksın diyelim bir film veya dizi, bazen siyah ekranda kalır yayına görünmez. Yine bu menüden yayında siyah ekran sıkıntısını düzeltebiliyorsun.

Geri
Yukarı