Fırınlanmış OEM RX 460 karta reballing yapılır mı?

akt

Hectopat
Yer
İstanbul
OEM RX 460 kartımı 3 kere fırınladım. Görüntü veriyor ancak driver yükleyince gidiyor. Zaman harcayıp araştırmıştım önceden lehimlerle ilgili bir sorun. Kart çok iyi olmadığı için reballing yerine fırınlamayı denedim durum aynı. Reballing yaptırmalı mıyım? Kartın her şeyi sağlam gözüküyor. Sadece 1 tane ekran kartının altında ki bir devrenin ucu yamulmuş. Sorumun amacı lehimleri yapılsa ileride başka bir arıza çıkarır mı? Ömrü kadar olur?

Son düzenleme:
OEM RX 460 kartımı 3 kere fırınladım. Görüntü veriyor ancak driver yükleyince gidiyor. Zaman harcayıp araştırmıştım önceden lehimlerle ilgili bir sorun. Kart çok iyi olmadığı için reballing yerine fırınlamayı denedim durum aynı. Reballing yaptırmalı mıyım? Kartın her şeyi sağlam gözüküyor. Sadece 1 tane ekran kartının altında ki bir devrenin ucu yamulmuş. Sorumun amacı lehimleri yapılsa ileride başka bir arıza çıkarır mı? Ömrü kadar olur?
Şans işi ben her bozulduğunda fırına atıyorum ama reballing daha kesin bir çözüm. Ne kadar götüreceğini yapan arkadaşlarda söyleyemiyor.

Fırınlanma zaten Reballing'in odunspor hali. Reballing tabii ki daha kesin, doğru ve uzun ömürlü bir çözüm.

Evet biliyorum benim burada bahsettiğim 3 kere fırınlanmış olduğu için diğer parçalar sonradan sorun çıkarır mı? Herhangi bir fiziki sorun gözükmesede. Parçalardan kastım VRAM ya da diğer parçalar.

Evet biliyorum benim burada bahsettiğim 3 kere fırınlanmış olduğu için diğer parçalar sonradan sorun çıkarır mı? Herhangi bir fiziki sorun gözükmese de.
Eğer fırınlama işlemine dikkat ederek yaptıysanız, hayır çıkarmamalı. Zaten reballing yapacak kişi diğer parçaların da ölçümlerini gerçekleştirir, merak etmeyin.

Hocam fırınlama yapmadan reballing yapsanız daha iyi olurdu ama o şekilde 2 3 sene götürebilir o sıcaklığına bağlı değişir.

Bu haltı ben yapmıştım kartın VRAM'leri ciddi zarar görüyor ve yakın bir sürede VRAM arızası veriyor hem VRAM hem de GPU için reballing yapılacaksa sorun olmaz.

Geri
Yukarı