Fırtına sonrası bozulan bilgisayar

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 6 hafta önce bilgisayarım ilk fırtınasında bozuldu. Bilgisayarı GameGaraj'dan almıştım. Teknik desteği aradığımızda direkt buraya gönderebileceğimizi, veya tanıdık bir bilgisayarcıya hasar tespiti yaptırıp hemen müdahale edebilmeleri için ondan sonra gönderebileceğimizi söylediler. Bizde tanıdık bir bilgisayarcıya getirip hasar tespiti yaptık. Ardından tanıdık bilgisayarcı benim de tahmin ettiğim gibi sorunun PSU'dan kaynaklandığını söyledi. Bizde teknik desteği yeniden arayıp ne yapalım diye sorduk. Bize bozuk parçayı gönderebileceğimizi veya kasayı komple gönderebileceğimizi söylediler. Bizde sadece parçayı gönderdik. Ve az önce beni aradılar, parçada hiçbir sorun yokmuş. Yine de teknik ekibe baktırabileceklerini söylediler, bende öyle yapmalarını rica ettim. Şimdi konuya gireyim. Parçayı teknik desteğe göndermeden önce denediğimde, bilgisayara güç kablosunu taktığımda bilgisayara milisaniyelik güç giriyor hatta ekran kartının LED ışığı bile yanıyor. (kasaya güç girdiğini ifade ediyor aynı zamanda) bilgisayara açmaya zaman bile yetmiyor çünkü taktığım an hemen ekran kartının LED ışığı sönüyor yani güç hemen bilgisayardan kesiliyor. Farklı güç kabloları ile denemiştim ama sonuç aynıydı. Ne yapmalıyım? Şüpheli yoksa PSU değil mi?

Geri
Yukarı