Fırtına Sonrası İnternet Bağlantısı Kesilmesi

ErdemToprak

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi arkadaşlar benim 2-3 senedir kullandığım internet yaklaşık 1 ay önce şiddetli bir fırtına yüzünden gitti, hiçbir ışık yanmamaya başladı. Modemin yandığını düşünerek başka bir modem denedim fakat sonuç yine aynı hiçbir ışık yok. Türk Telekom'u aradım sorunumu izah ettim geldiler sağ olsunlar. :D Evin içinde sinyalin olduğunu söylediler fakat modemin yandığını söylediler. Bunun üzerine modemi başka bir evde denedim sorunsuz çalışıyordu, sizce sorun ne olabilir? Yardım ederseniz çok makbule geçer, 1 aydır internetsizim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelen yetkililer tekrar gelmesin. Farklı ekip göndermelerini iste o gün gelenler haricinde. Telefon kutusu ile ev arasında olan hatta sıkıntı var. Kablolarda eskime oksitlenme vb olmuş olabilir o yüzden önceden ek yapılmış bölüm varsa ilk orayı gösterin veya baksınlar.

Başka bir kablo ve evin başka prizlerinde de sadece power ışığının yanıp yanmamasını denedim fakat modeme güç dahi gelmedi.

Başka bir kablo ve evin başka prizlerinde de sadece power ışığının yanıp yanmamasını denedim fakat modeme güç dahi gelmedi.
Ne prizi elektrik mi RJ11 mi? Elektrik ise elektrik gelmiyordur kabloya. Rj11 ise power ile alakası olmadığından Adsl'in gelip gelmemesi önemli.

Elektrik gelmiyor zaten elektriğin gelmemesinden dolayı modem çalışmıyor hiçbir ışık yanmıyor. Modemin adaptöründe sıkıntı vardır diye başka adaptörde denedim fakat yine aynı.

Modemin yandığını düşünerek başka bir modem denedim fakat sonuç yine aynı hiçbir ışık yok.
Bu sözünden sizin elektrik hattında sorun olduğu gözüküyor. Başka modem de de ışık yoksa durum bu. Farklı bir prize bağlayıp dene.

Başka prizde de denedim televizyonun prizinde denedim hiç bir ışık falan yok garip. Fakat başka bir evde denediğimde ışıkların hepsi yanıyor.

Başka prizde de denedim televizyonun prizinde denedim hiç bir ışık falan yok garip. Fakat başka bir evde denediğimde ışıkların hepsi yanıyor.
Diyorum ya baştan beri sizin tesisatta sorun var elektrikçi çağırın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı