FitGirl repack virüs mü?

Hayir, guvenli. Ama, hangi durum icin guvenli? Kendi sitesinden indirirseniz, guvenli. Kendi sitesi olmazsa bal gibi virus cikabilir ama kendi sitesini kullanmadim hâlde yine virusle karsilasmadim.

Bizim burada ne dememiz gerekiyor? "Evet, virüslü olabilir çünkü korsan bir yazılım." yanıtından başka bir şey yok çünkü. "Hayır, virüslü değil kullanabilirsiniz." dersek korsana teşvik oluyor. Anlayamadım.

Bilemeyiz, repackler genelde özel bir unpack aracı kullanır ve bu da zararlı görülür. Korsan geliştiriciler de bunun korsan olduğu için false-positive olduğunu belirtir. Burada kesinlik söz konusu değildir hiçbir zaman.

Fitgirl repackler genelde orijinal geliştiriciden çıktığını belirtmek ve dosyanın bütünlüğünü korumak için checksum ve QuickSFV aracı ile gelir. Geliştiriciye güveniyorsanız tek emin olma yolu da bu. Kurulum sonrası QuickSFV ile checksum işlemi yapın, eğer sorun çıkmazsa, geliştiriciye göre bir sorun da yoktur.

Çoğu crack vs tarzı şeyler genellikle virüslü olur hocam. Çünkü adam senin babanın hayrına yapmıyor kendisininde bir çıkarı vardır elbet. Olabildiğince her zaman Steam'den veya başka bir yerden oyunları/programları satın almaya özen gösterin.

Çoğu crack vs tarzı şeyler genellikle virüslü olur hocam. Çünkü adam senin babanın hayrına yapmıyor kendisininde bir çıkarı vardır elbet. Olabildiğince her zaman Steam'den veya başka bir yerden oyunları/programları satın almaya özen gösterin.

Hocam RDR 2'ye 1100 TL veremem 14 yaşındayım zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı