Fitness Boyu Etkiler Mi ?

technofan

Kilopat
Daha fazla  
14 yaşındayım. Yaklaşık 1 ay önce fitness' a başladım ve daha iki ayım var. Ordaki abi bana 1 ay sonra dambıllara geçiliyor dedi ve benim 1 ayım neredeyse dolmak üzere. Şu an shoulder press falan yapıyorum ama eğer dambıllara geçersem boyumun uzaması durur mu ? Çünkü bir arkadaşım bana dambıl yaparsan elindeki büyüme plaklarını yok ediyormuş dedi. Sizce ben dambıl yapıyım mı yapmıyım mı ? Şimdiden teşekkürler. Boyum 1.79 kilom 68.5.

Aslında ben hareketleri vücut geliştirme olarak yapıyorum.

Buna en güzel cevaplardan biri bu videoda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yani boyunun uzamasını etkilemez. Ancak doğru form ve şekilde yapılmayan hareketler seni sakatlayabilir. O yüzden bu sporu yapacaksan çok daha düzgün formda yapman gerekiyor. Spor yapmak gerçekten önemli vücut ağırlığı kullanarak yapılan egzersizlere ağırlık ver. Barfiks, şınav ve mekiklere ağırlık ver. Ağırlıkları çok düşük tut. Sonra giderek arttırabilirsin.

Kemiklerin esnediği ve kemiklerin arasındaki mesafe uzadığı için 1cm kalıcı 1-2 cm geçici olarak seni uzatabilir. 20 üzeri isen kalıcı uzama ya olmayacaktır yada çok az olacaktır. Her daim geçici olarak birkaç cm uzarsın ama sporu bıraktığında 3 ay falan içerisinde geri kısalırsın. Yani boyun hiçbir zaman spor yapmadığın zamankinden daha kısa olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı