Fitness için takviye gıda tavsiyesi

isimsiz.bey.05

Picopat
Daha fazla  
Fitness'a yeni başlayacağım. Form olarak normal, ortalama bir görüntüye sahibim. Ama göbek ve çevresinde ortalamanın biraz üzerinde yağ var.

Yağ yakmak ve kas kütlesi kazanmak istiyorum. Bunun için hangi suplementleri kullanmalıyım? Bu sırada gainer kullanmalı mıyım?

Planımda, 1 ay sadece kardiyo, sonra ki 1 ay hem kardiyo hem de vücudumu fitnessla tanıştırmak için, hareketlerin doğru yapılışını öğrenmek ve ilk 2-3 hafta fullbody yapmak var. Zaten ondan sonra ciddi başlayacağım. Planım doğru mu?

Sorularıma sadece gerçek bilgilere sahip insanlar cevap yazarsa sevinirim. Kendi fikri olanlar ceya tecrübe etmeyenlerin cevap yazmasına gerek yok.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Sadece kardiyo ile devam etmek yerine, hem vücut geliştirmeye başlayın hem de kardiyonuzu yapın. Böylece hem güçlenirsiniz, hem de kilo vereceğiniz vakit güç kaybetmemiş olursunuz.

Yağ yakmak için L-Karnitin + CLA ikilisi var. Bu ikili, 1 sene içinde 1-2 aydan fazla kullanılmamalı.

Onun dışında gainer yerine, protein ihtiyacını karşılamakta sorun yaşarsan protein tozu öneririm. Kilo verirken, yağ yakarken gerekli proteini almak çok önemli.

Yağ yakımı için antrenman öncesi kafein tüket. İlk 1-2 ay bir gün kardiyo 1 gün Full body yap ya da ikisini de 1 günde yap 1 gün ara ver. Ondan sonra split programa geçersin. Göbek ve çevresini eritmenin tek yolu kardiyo ve kalori açığı. Ne demişler karın kası mutfakta olur.

Son düzenleme:
Sadece kardiyo yapmaktansa kardiyo + ağırlık antrenmanı yapabilirsin. Ağırlık antrenmanı hem yağ yakmana yardımcı olur hem de kuvvetlenirsin.

Sadece kardiyo yapmaktansa kardiyo + ağırlık antrenmanı yapabilirsin. Ağırlık antrenmanı hem yağ yakmana yardımcı olur hem de kuvvetlenirsin.
Hem yağ yakıp hem kas kazanma üzere çalışılırsa, kasların bezebilceğini yani büyümenin yavaşlayacağını bir çok yerde okumuştum. O yüzden kardiyo ve ağırlığı ayrı dönemler için planlamıştım. Bu yanlış mı şimdi?

Hem yağ yakıp hem kas kazanma üzere çalışılırsa, kasların bezebilceğini yani büyümenin yavaşlayacağını bir çok yerde okumuştum. O yüzden kardiyo ve ağırlığı ayrı dönemler için planlamıştım. Bu yanlış mı şimdi
Yağ yakımı için antrenman öncesi kafein tüket. İlk 1-2 ay bir gün kardiyo 1 gün Full body yap ya da ikisini de 1 günde yap 1 gün ara ver. Ondan sonra split programa geçersin. Göbek ve çevresini eritmenin tek yolu kardiyo ve kalori açığı. Ne demişler karın kası mutfakta olur.
Split program nedir?

Bu aşamada sadece whey protein alabilirsiniz. Diğer suplementler yeni başlayan biri için gerekli değil.
Kreatin veya bcaa tüketmelimiyim?

Hem yağ yakıp hem kas kazanma üzere çalışılırsa, kasların bezebilceğini yani büyümenin yavaşlayacağını bir çok yerde okumuştum. O yüzden kardiyo ve ağırlığı ayrı dönemler için planlamıştım. Bu yanlış mı şimdi?

Hem yağ yakıp hem kas kazanma üzere çalışılırsa, kasların bezebilceğini yani büyümenin yavaşlayacağını bir çok yerde okumuştum. O yüzden kardiyo ve ağırlığı ayrı dönemler için planlamıştım. Bu yanlış mı şimdi

Split program nedir?

Kreatin veya bcaa tüketmelimiyim?
Şuan için gerek yok. Whey protein içinde bcaa yeterli sizin için.

Hem yağ yakıp hem kas kazanma üzere çalışılırsa, kasların bezebilceğini yani büyümenin yavaşlayacağını birçok yerde okumuştum. O yüzden kardiyo ve ağırlığı ayrı dönemler için planlamıştım. Bu yanlış mı şimdi?

Hem yağ yakıp hem kas kazanma üzere çalışılırsa, kasların bezebilceğini yani büyümenin yavaşlayacağını birçok yerde okumuştum. O yüzden kardiyo ve ağırlığı ayrı dönemler için planlamıştım. Bu yanlış mı şimdi.

Split program nedir?

Kreatin veya bcaa tüketmeli miyim?

Split yani günde 2 bölge çalışablirsin.

Geri
Yukarı