Fitness programım nasıl?

396162

Hectopat
Herkese iyi Sosyaller. Sizce programım nasıl bir eksik var mı? Shoulder Press'i dambıl ile yapıyorum o kısım yanlış olmuş. Hareketler 5-8 set olacak şekilde altlarına yazdım zaten. Hammer curl ve lateral raise drop set olacak şekilde yapıyorum. Göğüs hareketi eksik ise ek olarak bench press ekleyebilirim ama yeterli diyorsanız ellemeyeceğim. İlk setler ısınma gibi biraz düşük kilolarda kalan setler yapabildiğim en ağır kilolar ile yapıyorum. Tüm hareketler 12 tekrar ama hammer curl, lateral raise ve kalf hareketlerini drop setli tükeniş olacak şekilde yapıyorum. Lateral 8 set olacak yanlışlıkla 5 set yazmışım.

Dosya Ekleri

• 2. program.jpg
    2. program.jpg
    164,7 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 5-8 set çok fazla. Hipertrofi için büyük kas gruplarında 4-5 hareket, hareket başıda 3-4 set yeterli olacaktır. Küçük kas grupları için de 1-2 hareket 2-3 set yeterli olur. Büyük kasları çalıştırırken onlarda çalışıyorlar zaten ekstra 4-5 set yapmaya gerek yok ( Küçük kas grupları için söylüyorum )

Hocam 5-8 set çok fazla. Hipertrofi için büyük kas gruplarında 4-5 hareket, hareket başıda 3-4 set yeterli olacaktır. Küçük kas grupları için de 1-2 hareket 2-3 set yeterli olur. Büyük kasları çalıştırırken onlarda çalışıyorlar zaten ekstra 4-5 set yapmaya gerek yok ( küçük kas grupları için söylüyorum )

Hocam ben de sizin dediğiniz tarz bir program uyguluyordum ancak son 3 gün şu programı denedim çok fazla kas ağrısı oldu idmanın hakkını vermiş gibi oldum. 4-5 set olan programlarda kas ağrısı hiç çekmiyordum.

Hocam ben de sizin dediğiniz tarz bir program uyguluyordum ancak son 3 gün şu programı denedim çok fazla kas ağrısı oldu idmanın hakkını vermiş gibi oldum. 4-5 set olan programlarda kas ağrısı hiç çekmiyordum.
Kas ağrısı gelişim için gerekli olan bir şey değildir. Ayrıca idmanın hakkını vermek sadece setlerle alakalı olan bir şey değil.

Geri
Yukarı