Fitness vs Dövüş Sanatı

Çok zaman ayırmayacaksan Taekwondo önermem. 4 ay gittim hiçbişe göstermediler kuşak atlayacaktım bıraktım. Mal gibi poşete tekme atıyorsun. Anca 1-2 seneden sonra bir şeyler yapacak kıvama geliyorsun. Kesinlikle Kick-Box öneririm hem kilo alırsın hem dövüş öğrenirsin 👍
Kickbox'u sevmiştim, hatta az çok kilo da alabilmiştim 1 ayda ama derslerin ilerisinde sıkça burun kırılması yaşanıyormuş. Bu nedenle kararsızım ama yine de düşünebilirim. Teşekkürler.

Bırak kırılsın hocam ya tüm gün birbirimizi tekmeliyorduk geçiriyorlardı karşıma benden 15KG fazla birini bir vuruyordu bana ızdırap gibi. Tabi elimde büyük eldiven vardı ama zulüm gibiydi. Günahlarım silindi her tekmede. Burun kırılmasını çok dert etme düzeliyor. %100 kırılacak diye bir kaide de yok.

Bir süre fitnessa zaman ayırıp sonra dövüş sanatı öğrenebilirsin. Yapacağın spora göre ideal vücut üzerinde çabalayabilirsin. Wing tsunda misal vücut diğerleri kadar önemli değil.

Dövüş sanatlarını öğrenerek kilo alamazsınız. Bu gerçek değil. Wing Chun, ve Jeet Kune Do ile ilgileniyorum. Gerçekten enerjinizi, motivasyonunuzu ve serotonin kimyanızı artıran mutluluk veren sporlar. Fitness yani spor salonları vücut geliştirme, fiziğinizi düzeltme, isteğinize göre kilo koruma ve kilo vermenize yardımcı olan bir salondur.

Fitness yapan kas yığını olmuyor. Hayatında salona girmemiş adamlar farklı algılar yaratıyor, yok böyle bir şey. Sıkı bir şekilde 1 yıl fitness yaparsan, beslenmene ve uykuna dikkat edersen sağlıksız ve yağlı vücudun anca toparlanır. 2-3 yıl ile de vücudun oturmaya başlar ve kolların, omuzların, sırtın çalışmana göre gelişir.

Dövüş sanatı ile kilo alınabileceğini söyleyen de birçok kişi var. Ne yapsam bilemedim. Fitness'da sıkılıyorum, savunma sanatı daha çok ilgimi çekiyor. Boşuna üye olmayayım şimdi ama alınamıyorsa.

@AAAplus Fitness salonlarında asılan kaslı vücutlara benzemek istemiyorum ki, onu nereden çıkardınız :D Ben sadece sağlıklı kilo almak istiyorum. Boyumla uyumlu değil şu anki kilom.
Ekstra bir spor yapmadan sağlıklı beslenerek kilo alabilirsin dediğin gibi kaslı bir vücut istemiyorsan. Dövüş sporları faydalı olur fakat amaca hizmet etmez. Dövüş öğrenmek istiyorsan tercih etmelisin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı