Fitness vs Dövüş Sanatı

apesh1t

Megapat
Benim asıl amacım kilo almak, ikinci amacım ise dövüş sanatı öğrenmek. Eğer bir dövüş sanatı öğrenirken de kilo alınabilirse düşünmeden bu seçeneği uygulayacağım ama eğer yalnızca fitness ile olacak bir iş ise onu düşünebilirim. Düşünceleriniz neler? Eskiden az çok fitness ile uğraşmıştım ama çok sıkıcı geliyor bana.

Bu yüzden dövüş sanatı ile de kilo alınabilirse direkt bana bir dövüş sanatı önerebilirsiniz. Kickbox'a geçen sene 1 ay deneme amaçlı gitmiştim ama daha ilerisinde sıklıkla burun kırılması yaşanıyormuş, bu yüzden onun dışında olabilirse iyi olur. Geçen sene çok araştırmıştım, en çok aklıma yatan Wing Chun ile Jiu Jitsu idi. Fikirlerinizi bekliyorum...

Son düzenleme:
Kilo almak için önce bir diyetisyene görünmenizi tavsiye ederim.
Kilo almak için diyetisyene ihtiyacım yok. Kendim hesaplayarak, düzenli beslenerek alabilirim. Şu anda düzenli beslendiğim söylenemez. Spor yaptığım zaman beslenmeme de dikkat ediyorum, o yüzden spora başlayarak kilo alabilirim. Benim sorum hangisi ile daha sağlıklı kilo alabilirim veya dövüş sanatı ile alabilir miyim? Dövüş sanatları ile kilo alınamıyorsa mecbur fitness'a gideceğim. Teşekkürler.

Kilo almak için diyetisyene ihtiyacım yok. Kendim hesaplayarak, düzenli beslenerek alabilirim. Şu anda düzenli beslendiğim söylenemez. Spor yaptığım zaman beslenmeme de dikkat ediyorum, o yüzden spora başlayarak kilo alabilirim. Dövüş sanatları ile kilo alınamıyorsa mecbur fitness'a gideceğim. Teşekkürler.
Dövüş sanatları insanı zinde tutuyor. Başarılar dilerim.

Fitness yaparak kaslı bir görünüme sahip olabilirsin, hiç kımıldamadan da kilo alabilirsin zor bir şey değil. Dövüş sporları ile yine çok yağlı olmazsın ama o gördüğün kaslı vücutlara spor salonuna gitmeden erişmen zor.

Şimdi uzmanı değilim elbette ama bildiğin kadarıyla bir vücut geliştirme salonuna gittiğinde estetik kas gruplarını çalıştıracak egzersizler yaptırırlar ve tabi kilo almak için de ideal bir yoldur, amaç plaj vücudu yapmaksa tabi :) Ancak bir saldırı/savunma sanatı öğrenirken yaptığınız egzersizler işlevsel kas gruplarınıza yük bindireceği için vücut geliştirme salonlarındaki kadar "şişmiş" bir görünüme sahip olamayabilirsiniz, ancak atletik bir vücudunuz olur ve bu yolla da sağlıklı bir şekilde kilo alınabilir diye düşünmekteyim, sonuçta iki türlü de kalori yakıp kaslarınıza yük bindiriyorsunuz :)

@AAAplus Fitness salonlarında asılan kaslı vücutlara benzemek istemiyorum ki, onu nereden çıkardınız :D Ben sadece sağlıklı kilo almak istiyorum. Boyumla uyumlu değil şu anki kilom.

Çok zaman ayırmayacaksan Taekwondo önermem. 4 ay gittim hiçbişe göstermediler kuşak atlayacaktım bıraktım. Mal gibi poşete tekme atıyorsun. Anca 1-2 seneden sonra bir şeyler yapacak kıvama geliyorsun. Kesinlikle Kick-Box öneririm hem kilo alırsın hem dövüş öğrenirsin 👍

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı