Fitness'da suplement kullanmak

Umutc4n_2

Femtopat
Daha fazla  
Supplementler hakkında birkaç sorum olacak. Bende arkadaşım ile birlikte spora başladım, 1,1.5 aydır da spora gidiyorum 70 kiloyum. Yaşım 15, arkadaşın kullandığı bcaa, cla, l-carnitine supplementlerini kullanmak istiyorum. Karaciğerime çok zararı olmaması için kaç litre su tüketmem gerekir ve protein ocean markası iyi bir marka mıdır?
Arkadaşım yarım ölçek kullanıyor, yaş ve kilolarımız hemen hemen aynı. O yüzden ben de onun gibi yarım ölçek kullanmayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Supplementler hakkında birkaç sorum olacak. Bende arkadaşım ile birlikte spora başladım, 1,1.5 aydır da spora gidiyorum 70 kiloyum. Yaşım 15, arkadaşın kullandığı bcaa, cla, l-carnitine supplementlerini kullanmak istiyorum. Karaciğerime çok zararı olmaması için kaç litre su tüketmem gerekir ve protein ocean markası iyi bir marka mıdır?
Arkadaşım yarım ölçek kullanıyor, yaş ve kilolarımız hemen hemen aynı. O yüzden ben de onun gibi yarım ölçek kullanmayı planlıyorum.
1,5 ay için supplement kullanımı çok tavsiye edilmez.

hormonların çok fazla aktif olduğundan alacağın supplementlerin vücudunda ne gibi etkisi olacağını bilemezsin. Ayrıca senin yaşında ki bireylerde supplement kullanımı doktor gözetiminde olur. Lütfen senden ricam bir şey olmaz deme ne olacağını tahmin edemezsin. Kendini saçma bir sebepten ötürü geri dönülmez bir yola sokabilirsin. Benim sana tavsiyem protein ağırlıklı beslen şekeri azalt karbonhidratı mutlaka al. Eğer hevesin geçmez de 6 ay sonra da spora devam edersen o zaman bir kaç doktora durumunu sorarsan senin için çok daha iyi olur.

Geri
Yukarı