FiveM RAM mi SSD mi?

• Konuyu başlatan zuko
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 3B

zuko

Centipat
Merhaba GTX 1060 6 GB Ryzen 1500X 8 GB 3000MHz RAM'im var ve SSD'im yok harddisk var FiveM oynarken harita geç yükleniyor ve FPS düşmesi yiyorum bir yere giderken benim bütçem 8 GB RAM ya da 240GB SSD almaya yetiyor. bu olayın çözülmesi için hangisini almam sorunu çözer? Sadece 1 tanesini alabiliyorum.

Merhaba GTX 1060 6 GB Ryzen 1500X 8 GB 3000MHz RAM'im var ve SSD'im yok harddisk var FiveM oynarken harita geç yükleniyor ve FPS düşmesi yiyorum bir yere giderken benim bütçem 8 GB RAM ya da 240GB SSD almaya yetiyor. Bu olayın çözülmesi için hangisini almam sorunu çözer? Sadece 1 tanesini alabiliyorum.

Bunun sebebi RAM dostum. Benim de öyleydi şehire giriyorum FPS düşmesi yaşıyorum falan. 16 GB RAM yapınca her şey düzeldi.

Aynı sorunu PUBG oynarken yaşıyordum. Kaplamaların geç yüklenmesinden dolayı aşırı drop yiyordum. SSD aldım ve düzeldi her şey. Ama Fivem farklı bir mecra. Optimizasyon konusunda büyük sıkıntıları var. Sorun bellek yüzünden de olabilir HDD yüzünden de. O yüzden sisteminizde SSD yoksa önceliğiniz SSD olsun. HDD'den sonra SSD takmak sistemi aşırı kullanışlı güzel bir hale getiriyor.

Bende aynı sorunu yaşıyordum. Ama FiveM cok sisteme bağlı bir şey değil bence. şimdi şu an yeni açılmış V.(reklam olmasın) serverinde role play'e başladım, hiç fps drop ve fps düşüşü yok daha kalabalık olmasına rağmen. Çünkü modlu araçlar falan yok. Scriptler güzel optimize edilmiş. Ama daha önce oynadığım yine güzel olan F serverinda bende drop yiyordum. Çünkü bugatti vs gibi çok fazla modlu araç vardı haritanın içinde ve scriptler cok optimize edilmemişti. Server'a yapılan modlar ve optimazsyonları ile alakalı birazda.

Bende aynı sorunu yaşıyordum. Ama FiveM cok sisteme bağlı bir şey değil bence. Şimdi şu an yeni açılmış v.(Reklam olmasın) serverinde role Play'e başladım, hiç FPS düşmesi ve FPS düşüşü yok daha kalabalık olmasına rağmen. Çünkü modlu araçlar falan yok. Scriptler güzel optimize edilmiş. Ama daha önce oynadığım yine güzel olan F serverinda bende drop yiyordum. Çünkü bugatti vs gibi çok fazla modlu araç vardı haritanın içinde ve scriptler cok optimize edilmemişti. Server'a yapılan modlar ve optimazsyonları ile alakalı birazda.

Doğru söylüyorsun dostum. Bunlarla da bayağı ilgisi var.

Merhaba GTX 1060 6 GB Ryzen 1500X 8 GB 3000MHz RAM'im var ve SSD'im yok harddisk var FiveM oynarken harita geç yükleniyor ve FPS düşmesi yiyorum bir yere giderken benim bütçem 8 GB RAM ya da 240GB SSD almaya yetiyor. Bu olayın çözülmesi için hangisini almam sorunu çözer? Sadece 1 tanesini alabiliyorum.

Ben Reddit'te falan biraz araştırma yaptıktan sonra sorunun RAM olduğunu öğrendim. O yüzden RAM aldım ve düzeldi sana da aynısını öneririm.

Bende aynı sorunu yaşıyordum. Ama FiveM cok sisteme bağlı bir şey değil bence. Şimdi şu an yeni açılmış v.(Reklam olmasın) serverinde role Play'e başladım, hiç FPS düşmesi ve FPS düşüşü yok daha kalabalık olmasına rağmen. Çünkü modlu araçlar falan yok. Scriptler güzel optimize edilmiş. Ama daha önce oynadığım yine güzel olan F serverinda bende drop yiyordum. Çünkü bugatti vs gibi çok fazla modlu araç vardı haritanın içinde ve scriptler cok optimize edilmemişti. Server'a yapılan modlar ve optimazsyonları ile alakalı birazda.

Dostum o yeni açılan serveri merak ettim burası konu baslıgı oldugu ıcın reklam olması sıkıntı değil.

Geri
Yukarı