FiveM Rol nasıl yapılır?

Demek eğlence adı altında bir şirketmiş gibi sizi mülakata sokup insan ayıklıyorlar ha? Ahahaha çok eğlenceliymiş bende deneyeyim o zaman(!)

Hocam bu söylediğinize katılmıyorum eğer mülakat olmasaydı sunucu failrp yapan toxic -3IQ adamlarla dolar sunucunun içine ederlerdi.
Ayrıca mülakatlarda inanılmaz zor sorular yok yani mülakatlardan geçemeyenler ya deneyimsiz ya da gerçekçi düşünmeyen insanlardır eğer mülakatlardan geçemedin diyelim sunucuya yeni insan alımı yapılacağında tekrar katılıp bu sefer bir önceki deneyimlerinden yararlanarak geçebilirsin.

GTA'ya ilgim hiç olmadığından ne kadar kalitelidir bilemiyorum, biraz fazla alaycı konuşmuş olabilirim. Haklısınız siz de tabii ki.

Estağfurullah hocam. Rp sunucularında zaman geçirmek için GTA'yi sevmeye gerek yok düzgün rp yapan insanlarla birlikte oynarsan kaptırıp gidiyorsun.

FiveM'da bulunan roleplay sunucularına (!) roleplay bile diyemiyorum. Benim için roleplay bu değil. Sonradan keşfedip "ah be, ben buralarda ne zaman kaybetmişim" demeniz yerine sizi direkt en kaliteli yerlere yönlendirmek istiyorum. Saat gereksinimi istemeleri bile kalitesizliklerini gösteriyor.

SAMP, Rage MP veya altV'ye yönelmeyi düşünebilirsiniz. Rol yapa yapa öğrenilir, zamanında herkes kalitesiz yapıyordu. Technopat'taki gibi yazım kurallarına uymayı, gerçek hayata göre davranmayı, karakterinizle empati yaparak düşünmeyi ve sunucu kurallarına uymayı öğrenirseniz roleplay yapabileceksiniz.

FiveM'da bulunan roleplay sunucularına (!) roleplay bile diyemiyorum. Benim için roleplay bu değil. Sonradan keşfedip "ah be, ben buralarda ne zaman kaybetmişim" demeniz yerine sizi direkt en kaliteli yerlere yönlendirmek istiyorum. Saat gereksinimi istemeleri bile kalitesizliklerini gösteriyor.

SAMP, Rage MP veya altV'ye yönelmeyi düşünebilirsiniz. Rol yapa yapa öğrenilir, zamanında herkes kalitesiz yapıyordu. Technopat'taki gibi yazım kurallarına uymayı, gerçek hayata göre davranmayı, karakterinizle empati yaparak düşünmeyi ve sunucu kurallarına uymayı öğrenirseniz roleplay yapabileceksiniz.
Rage MP deniyeceğim

Rage MP deniyeceğim
Seven Roleplay kapanmıştı galiba. Yani Rage MP'da açık text roleplay sunucusu yok. O yüzden Rage MP'da roleplay sunucusu olduğunu hatırlamıyorum. Birkaç sesli roleplay sunucusu var ama roleplay sesli yapılmaz. Yani FiveM'dan daha kaliteli olacağını sanmıyorum.

altV'a yönelip LSC Roleplay'ı deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Seven Roleplay kapanmıştı galiba. Yani Rage MP'da açık text roleplay sunucusu yok. O yüzden Rage MP'da roleplay sunucusu olduğunu hatırlamıyorum. Birkaç sesli roleplay sunucusu var ama roleplay sesli yapılmaz. Yani FiveM'dan daha kaliteli olacağını sanmıyorum.

altV'a yönelip LSC Roleplay'ı deneyebilirsiniz.
Niye sesli yapılmasın dostum ? Yıllarca FRP oynadım ben. Toplandığımızda karakterlerimizi de biz seslendiriyorduk ve çok zevkli olurdu. Önyargıdan başka bir şey değil şu yazdığın.

Niye sesli yapılmasın dostum ? Yıllarca FRP oynadım ben. Toplandığımızda karakterlerimizi de biz seslendiriyorduk ve çok zevkli olurdu. Önyargıdan başka bir şey değil şu yazdığın.
Seslinin çok dezavantajı var. Cringe geliyor. Yok şive yapayım yok bağırayım derken rol low Rp'ye dönüyor. Youtube'daki rol videoları da bunun kanıtı gibi.

Fivem'de rol yapılmaz, youtube'da gördüğüm kadarıyla çok kanser insan tipleri var. Asıl rp, text sunucularında oluyor. Samp'da bir tane adam akıllı hard rp var, gerisi medium-low troll kaynıyor. Gta 5 içinde, lscrp var.

FRP ile GTA'daki roleplay aynı değil. Birbirlerinden çok uzaklar. Burada ön yargı yok. Yıllardır roleplay yapıyorum ve düşüncem bu yönde. Roleplayın ne durumda olduğunu biliyor musunuz? GTA'da kesinlikle sesli roleplay yapılmaz, yapılamaz. Yapılırsa adı roleplay olmaz.

Birkaç kişinin fiziksel ortamda toplanıp konuşarak roleplay yapmasıyla 300-400 kişinin aynı anda oynadığı sunucuları karşılaştırıyorsunuz. Böyle ortamları yönetmek çok zor ve çok kural ihlali oluyor. Kalite de kalmıyor.

FiveM'in temeli de text roleplay yapılan SAMP'a dayanır. Yayıncılar, Twitch'te yayın yaparken uzun süre yazmak insanları sıkacağı için sesli roleplay ile ilgilenmeye başladılar. Fark ettiyseniz Twitch'te SAMP yayını yapan çok az insan var. Sesli roleplayın geçmişi 2 yıldan uzun değildir. GTA'da text roleplay 10 yıldan uzun süredir var ve oyuncu sayısı sesli roleplay sunucularına göre daha fazla.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı