FiveM rolündeki hatalar nedir?

Cyruss1

Centipat
Daha fazla  
Spor aracınızla giderken polis sizi durdurdu, size silah doğrultup elleriniz kaldırıp araçtan inin dedi. Aracı durdurdunuz fakat üstünüzde silah olduğunu fark ettiniz bunun üzerine silahı kaptırmaktansa ölürüm daha iyi söyleyip, polisin yanından arabayla kaçmaya başladınız. Diğer polis ekipleri sizin peşinize düştü o heyecanla aracınız takla attı ve ters döndü. Aracın kapısını kırıp yaya olarak kaçmaya başladınız, sonra yakalandınız, polisler size silah doğrultunca ellerinizi kaldırdınız teslim oluyorum dediniz. Baktınız ki tek polis var hızlıca silahınızı çekip polisi öldürdünüz. Ve koşarak bölgeden uzaklaştınız. Bu roldeki hatalar nedir ve yapılması gereken rol nedir? *

Yardımcı olabilir misiniz?

Spor aracınızla giderken polis sizi durdurdu, size silah doğrultup elleriniz kaldırıp araçtan inin dedi. Aracı durdurdunuz fakat üstünüzde silah olduğunu fark ettiniz bunun üzerine silahı kaptırmaktansa ölürüm daha iyi söyleyip, polisin yanından arabayla kaçmaya başladınız. Diğer polis ekipleri sizin peşinize düştü o heyecanla aracınız takla attı ve ters döndü. Aracın kapısını kırıp yaya olarak kaçmaya başladınız, sonra yakalandınız, polisler size silah doğrultunca ellerinizi kaldırdınız teslim oluyorum dediniz. Baktınız ki tek polis var hızlıca silahınızı çekip polisi öldürdünüz. Ve koşarak bölgeden uzaklaştınız. Bu roldeki hatalar nedir ve yapılması gereken rol nedir? *

Yani genel olarak roldeki hata diye bir şey var mı? Hiç fivem oynamadım ama bir serverde herkes kurallara uyup her şeyi düzgün yapacaksa serverin eğlencesi nerede? İlla ki arada bir böyle kovalamaca olacak. Hata mı var bu harekette?

Yani genel olarak roldeki hata diye bir şey var mı? Hiç fivem oynamadım ama bir serverde herkes kurallara uyup her şeyi düzgün yapacaksa serverin eğlencesi nerede? İlla ki arada bir böyle kovalamaca olacak. Hata mı var bu harekette?
Serverin eğlencesi rol yapmakta, fakat Türkiye'de rolü güzel yapan çok az insan var bu yüzden FiveM ortamı çöp, 1000+ saatten sonra ancak bunu söyleyebilirim.

Serverin eğlencesi rol yapmakta, fakat Türkiye'de rolü güzel yapan çok az insan var bu yüzden FiveM ortamı çöp, 1000+ saatten sonra bunu söyleyebilirim.
Elbette amaç rol yapmak ama bi düşünün herkes düzgün gidip geliyor, hiç aksiyon yok, her şey çok sakin. Bi anlamı kalmaz ki yani. Bir süre sonra polis bile ''Ulan bu serverda polis olduk da hiç bir şey yaptığımız yok boş boş devriye atıyoruz'' demez mi?

Araba ile kaza yaptıktan sonra gerçekçi kaza rolü yapıp biraz duraklamanız gerekmektedir. Bu 1. hata.

Muhtemelen NVL mevcut ve Fear RP yapmıyorsunuz. Eğer sunucu arcade ise araçtan inip kaçmanızda problem yok eğer Hard RP ise kaza yaptıktan sonra araçtan inip kaçamazsınız yaralı rolü yapmanız lazım. Ayrıca bu soruyu hangi sunucu hazırladıysa soruda ufak bir problem var hiçbir polis çevirme sırasında silah doğrultmaz. Ayrıca polis ekipleri peşinize düşmüş durumdayken neden olayın sonunda tek polis var bu nasıl olay örgüsü.

Lütfen kopya ile bu sınavları tamamlamayın, RP bilmez kişiler server kalitesini çok düşürüyor maalesef.

Polis ekipleri sizin peşinize düştü o heyecanla aracınız takla attı ve ters döndü.

Sport araç ile araç taklası ve aracın ters durması durumunda büyük yaralanma olmuştur, karakter yaralı RP'si yapar.

Aracın kapısını kırıp yaya olarak kaçmaya başladınız.

Yaralı RP'si ile aracın kapsını kırdığınız varsayıyorum ve kaçtınız.

Sonra yakalandınız, polisler size silah doğrultunca ellerinizi kaldırdınız teslim oluyorum dediniz.

Yaralı bir durumdasın ve ellerin tam kafaının üzerinde, zar zor ayakta duruyorsun.

Baktınız ki tek polis var hızlıca silahınızı çekip polisi öldürdünüz.

Mantık hatası, yaralı RP'si yaparken hızlıca silah çekemezsiniz. Ve polis size silahını doğrultuyor, bu durumda direkt olarak ölüsünüz.

Ve koşarak bölgeden uzaklaştınız.

Yaralı RP'si ile koşamazsın.

Kendimce hataları bulmaya çalıştım.

Elbette amaç rol yapmak ama bi düşünün herkes düzgün gidip geliyor, hiç aksiyon yok, her şey çok sakin. Bi anlamı kalmaz ki yani. Bir süre sonra polis bile ''Ulan bu serverda polis olduk da hiç bir şey yaptığımız yok boş boş devriye atıyoruz'' demez mi?
Yok, aksiyon da var fakat gerçek hayata uygun şekilde. Çoğu serverda çeteler falan oluyor, illegal meslekler oluyor. Polisler, şerifler illegallere karşı bir savaş veriyor yani. Tamamiyle gerçek hayattaki mantık ile aynı. Aksiyonun bol olduğu zamanlar var sosyal takılmanın bol olduğu zamanlar da var. Genelde kalabalık sunucularda hem aksiyon hem de sosyal rol döner.

Yeni konular

Geri
Yukarı