FiveM’de rol yapma yeteneklerini geliştirmek için tavsiyeler

busrafinds

Centipat
Ben FiveM sunucularında rol yapmak istiyorum. Yaklaşık 300 saatim var ama genelde fun rp olarak geçti bu saatler. Biraz daha hard rp’ye yakın bir rp oyuncusu olmak istiyorum ama me ve do kullanmak çok zahmetli geliyor. Sizce ilk önce whitelist ile almayan sunucularda takılsam gelişebilir miyim bu konuda? Sunucu tavsiyeniz varsa alırım bu arada. Bu işin bilmem gereken bir taktiği varsa bana da söyleyin. Ayrıca mülakatları geçememekten de korkuyorum :(

Öneriler:
1 - Rol yapmak istiyorsan FiveM'i bırakarak başla. FiveM'de roleplay sunucusu olmadığını düşünüyorum. Yapılan Twitch yayınlarına falan da bakıyorum, roleplay ile uzaktan yakından alakası yok. Elraen gibi yayıncılar zaten roleplayın ne olduğunu biliyor ama galiba kendi sunucularında oturtamıyorlar.

2 - FiveM'de yaptığın rol en fazla YouTube'daki eğlenceli videolar derecesinde olur. Ciddi rol yapamazsın.

3 - Whitelist (sunucuya girmeden önce başvuru) sistemi önemli diyeceğim ama FiveM'de ikisinin de farkı yok. O yüzden bilemeyeceğim.

4 - GTA 5 için Seven ve LSC Roleplay, SAMP için Vendetta Roleplay bakabilirsin. İngilizce biliyorsan GTA 5 için GTA:World, SAMP için ise Los Santos Roleplay'e bakabilirsin.

Son düzenleme:
öneriler:
1 - rol yapmak istiyorsan FiveM'i bırakarak başla. FiveM'de roleplay sunucusu olmadığını düşünüyorum. Yapılan Twitch yayınlarına falan da bakıyorum, roleplay ile uzaktan yakından alakası yok. Elraen gibi yayıncılar zaten roleplayın ne olduğunu biliyor ama galiba kendi sunucularında oturtamıyorlar.

2 - FiveM'de yaptığın rol en fazla YouTube'daki eğlenceli videolar derecesinde olur. Ciddi rol yapamazsın.

3 - whitelist (sunucuya girmeden önce başvuru) sistemi önemli diyeceğim ama FiveM'de ikisinin de farkı yok. O yüzden bilemeyeceğim.

4 - GTA 5 için seven ve lsc roleplay, samp için vendetta roleplay bakabilirsin. İngilizce biliyorsan GTA 5 için GTA: World, samp için ise Los Santos Roleplay'e bakabilirsin.

Hocam samp roleplay nasıl FiveM'den ne farkı var? Başlangıç olarak hangi sunucuyu önerirsin? Çoğu kişiden duyuyorum samp daha iyi ama samp da hiç bilgim yok.

Hocam samp RP nasıl FiveM'den ne farkı var? Başlangıç olarak hangi sunucuyu önerirsin? Çoğu kişiden duyuyorum SA:MP daha iyi ama SA:MP ama hiç bilgim yok.
Yıllarca SA:MP oynadım ama SA:MP RP`si beni hiç sarmadı, yapamadım orada rol. Konuşmadan sohbet yardımı ile yapılıyordu benim zamanımda (2015 yılında denemiştim SA:MP RP), sohbet sesli olmayınca pek bir anlamı kalmıyor aslında. Belki şimdi geliştirmişlerdir bilemeyeceğim. Onun dışında bütün terimler falan aynı.

öneriler:
1 - rol yapmak istiyorsan FiveM'i bırakarak başla. FiveM'de roleplay sunucusu olmadığını düşünüyorum. Yapılan Twitch yayınlarına falan da bakıyorum, roleplay ile uzaktan yakından alakası yok. Elraen gibi yayıncılar zaten roleplayın ne olduğunu biliyor ama galiba kendi sunucularında oturtamıyorlar.

3 - whitelist (sunucuya girmeden önce başvuru) sistemi önemli diyeceğim ama FiveM'de ikisinin de farkı yok. O yüzden bilemeyeceğim.

4 - GTA 5 için seven ve lsc roleplay, samp için vendetta roleplay bakabilirsin. İngilizce biliyorsan GTA 5 için GTA: World, samp için ise Los Santos Roleplay'e bakabilirsin.

Hocam Garry's Mod'un Rp'si ile FiveM'in Rp'si arasında dağlar kadar fark var.
Garry's Mod'da Rp yapan kişiler çoğunlukla Rp'yi çok iyi yapar.

Ben FiveM sunucularında rol yapmak istiyorum. Yaklaşık 300 saatim var ama genelde fun rp olarak geçti bu saatler. Biraz daha hard rp’ye yakın bir rp oyuncusu olmak istiyorum ama me ve do kullanmak çok zahmetli geliyor. Sizce ilk önce whitelist ile almayan sunucularda takılsam gelişebilir miyim bu konuda? Sunucu tavsiyeniz varsa alırım bu arada. Bu işin bilmem gereken bir taktiği varsa bana da söyleyin. Ayrıca mülakatları geçememekten de korkuyorum :(
Herkes herşeyi çok iyi biliyor diye korkma. Yaparsın çok kolay.

Hocam samp roleplay nasıl FiveM'den ne farkı var? Başlangıç olarak hangi sunucuyu önerirsin? Çoğu kişiden duyuyorum samp daha iyi ama samp da hiç bilgim yok.
FiveM'de yapılan rollerin hiçbir gerçekçiliği, mantığı yok. Anlatmaya sayfalar sığmaz. FiveM'deki tüm geçmişini bir kenara bırakarak Vendetta Roleplay başlayabilirsin. Hesap ve karakter başvurusu atmanı istiyorlar. Gayet kolay. Zaten size yardımcı olmak için hazırlanmış rehberler var. Öyle yüz yüze görüşme gibi şeyler yok. Kurallara uyarak 2021 yılının Los Santos şehrinde yaşayan bir karakter inşa edip sürdürebilirsiniz.
Yıllarca SA:MP oynadım ama SA:MP RP`si beni hiç sarmadı, yapamadım orada rol. Konuşmadan sohbet yardımı ile yapılıyordu benim zamanımda (2015 yılında denemiştim SA:MP RP), sohbet sesli olmayınca pek bir anlamı kalmıyor aslında. Belki şimdi geliştirmişlerdir bilemeyeceğim. Onun dışında bütün terimler falan aynı.
Sesli sohbet olayını yaptılar. Ama pek sıcak bakılmadı. MTA da var, ama FiveM ile aynı seviyede. SAMP son yıllarda çok gelişti. Tekrar denemenizi tavsiye ederim.
Hocam Garry's Mod'un Rp'si ile FiveM'in Rp'si arasında dağlar kadar fark var.
Garry's Mod'da Rp yapan kişiler çoğunlukla Rp'yi çok iyi yapar.
Garry's Mod mu? Bunu FiveM'le mi karşılaştırıyorsun? Onun adının roleplay olarak geçeceğinden bile şüpheliyim.

Hocam sana 19 Roleplay'de başlamanı tavsiye ederim, bende orada oynuyorum. Ama sen GTA 5 dersen, bende SeVen Roleplay öneririm.

19 Roleplay
Kötü sunucu diyemem. Ama başlangıç için çok destekleyici değil. Yeni başlayan birisine çok karışık gelecektir. Rol anlamında değil. İnsan oynarken gerçekten yoruluyor. Vendetta'nın daha iyi bir başlangıç olacağını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı