Fiverr vergilendirme muhabbeti

Bu konuyu hallettiginizi söylemişsiniz ben de yeni başlamayı dusunuyorum ama bu vergi işine bir türlü kafam basmıyor anlayamadim bu surec hakkinda bilgi verebilir misiniz?
@emrygmr
Vergi işleriyle alakalı bir muhasebeciye danışabilirsiniz onlar daha yardımcı olacaktır.
Hocam şu an ne durumdasınız.
Hala devam ediyorum kazancım bu gönderiyi oluşturduğumdan bu yana çok daha büyüdü.

Vergi işleriyle alakalı bir muhasebeciye danışabilirsiniz onlar daha yardımcı olacaktır.

Hala devam ediyorum kazancım bu gönderiyi oluşturduğumdan bu yana çok daha büyüdü.
Kanka 400-500$ kazanıyorum dediğin zamanda ne kadar sürede o düzeye geldin?
Ne tavsiye edersin?
Ben de böyle bir şey düşünüyorum tam video editörlüğü denemez.
YT videosu falan kesin değil zaten. O çok uğraştırıcı.
Gerçi tam olarak bilmiyorum şu an. Daha araştırıyorum.
Bu dediğin riskli bir olay, ileride herhangi bir işten sabit gelir kazanırsan adamlar gelir 5 yıl önceki o 60 doların hesabını sorar, kat kat geri alırlar. Bu yüzden böyle bir işe girecekseniz ya şirket kurup gireceksiniz ya da hiç bulaşmayacaksınız.
Kanka parayı kripto para cüzdanına alsak. Daha sonra banka hesabına çeksek yine sorun olur mu? Devletler kripto paralara müdahale edemiyor diye biliyorum.
Böyle yaparak kriptodan almış gibi mi oluyoruz.

Merhaba Ahmet, Mali müşavir ve iki muhasebeciyle konuştum ve şirketimi açmadan önce 2 ya da 3 milyar kadar para çektim fakat bunu bir ya da 2 ay içinde yaptım. Fatura kesip vergi ödemeni gerektirecek olay senin artık sabit bir gelire sahip olduğunda gerekiyor. Mukellef.co ya başvurmanı önermem çünkü muhatap olacağın kimse yok illaki çevrende muhasebeci tanıdığı olan birisi vardır onlara danışabilirsin. Çok korkulacak bir olay değil vergi ve fatura muhabbetleri zaten genç girişimci olduğumuzda gelir vergisi ve sigortadan belli bir süre muaf oluyorsunuz ki yurt dışına çalıştığın içinde KDV oranın 0 oluyor sonuç olarak onu da ödemiyorsun. Tek ödediğin aylık stopaj ve damga vergin ki bunlar 100 TL'yi geçmiyor ha bir de üç ayda bir gelen geçici vergi mevcut bu da 100TL civarlarındaydı sanırım. Yani en kısa sürede bireysel şirketini açmanı öneririm. Az çok kazanmana değil sabit bir gelirin var mı ona bakıyor hükümet.
Merhaba bende oyun hesap alım satimi (pubg, coc ) vs uğraşıyorum nereden baslamaliyim sirket acmam lazimmi

Merhaba ben hatayda yaşıyorum bi sure pubgde ticaret yaptim alim satim falaj aka vergi verilmesi gerektigini sonradaj öğrendim. İste tam vergi dairesine gidip bilgi alicagim hafta deprem oldu ondan sonra zaten bir süre alim satim vs yapmadım öyle cok para kazanmiyordum zaten. Geçenlerde harcligim ciksin en azindan diyerek bidaha bu ise girmek istedim ama ilk başta vergi isini halletmem gerekiyordu. Vergi dairesine gittim zaten depremden yıkılmış geriye bişey kalmamisti. Ne yapacağımı bilemedim cevremde bildigim muhasebeci vs de yok. Bur vergi işine nerden basliycam ne yapmam lazım internet üzerinden islemler oluyormu yoksa vergi dairesine gitmem şartmi lütfen dönüş yaparmisin 🙏

Yeni konular

Geri
Yukarı