Fiverr vergilendirme muhabbeti

Hocam şimdi benim 60dolarım var bunu çeksem sonrada bir daha hiç para çekmesem düzenli gelir olmadığından dolayı vergi vermeme gerek yok mu?

Hocam şimdi benim 60dolarım var bunu çeksem sonrada bir daha hiç para çekmesem düzenli gelir olmadığından dolayı vergi vermeme gerek yok mu?

Bu dediğin riskli bir olay, ileride herhangi bir işten sabit gelir kazanırsan adamlar gelir 5 yıl önceki o 60 doların hesabını sorar, kat kat geri alırlar. Bu yüzden böyle bir işe girecekseniz ya şirket kurup gireceksiniz ya da hiç bulaşmayacaksınız.

yurt dışına çalıştığın içinde KDV oranın 0 oluyor sonuç olarak onu da ödemiyorsun. Tek ödediğin aylık stopaj ve damga vergin ki bunlar 100 TL'yi geçmiyor ha bir de üç ayda bir gelen geçici vergi mevcut bu da 100TL civarlarındaydı sanırım.

Hocam hortlatıyorum yine ama KDV oranın 0 oluyordan kastın ne acaba?

(bir de sen şirket vs. işleri kendi kendine mi yaptın, veya bir müşavirden destek mi aldın)

Son düzenleme:
Hocam hortlatıyorum yine ama KDV oranın 0 oluyordan kastın ne acaba?

(Bir de sen şirket vs. işleri kendi kendine mi yaptın, veya bir müşavirden destek mi aldın)

Bir muhasebeciyle anlaştım fakat muhasebeci Fiverr'ı hiç anlamıyordu, kendim başkalarına danışarak uzun sürsede çözdüm ve KDV oranı evet 0 çünkü yurt dışına çalışıyorsun para dolar kuruyla geliyor. Eğer yurt içi çalışsaydın evet KDV ödeyememiz lazımdı.

Bir muhasebeciyle anlaştım fakat muhasebeci Fiverr'ı hiç anlamıyordu, kendim başkalarına danışarak uzun sürsede çözdüm ve KDV oranı evet 0 çünkü yurt dışına çalışıyorsun para dolar kuruyla geliyor. Eğer yurt içi çalışsaydın evet KDV ödeyememiz lazımdı.

Peki yurtdışından çalıştığını nasıl belirtiyorsun?

Arkadaşlar Freelancer olarak yabancı bir forum olan fiverr sitesinde video editörlüğü yapıyorum ve aylık gelirim 400-500 dolar arası, yaşım 19 ve bu vergilendirme olaylarını hiç anlayamadım. İnternet üzerinde araştırdım tatmin edici bir cevap bulamadım. e-Devlet üzerinden vergi borcum da gözükmüyor ben nereye vergi ödeyeceğim, ne yapmam gerek? Bu işin ileride başıma bela açmasını istemiyorum.
bu sitede yeniyim ve sana sorularım var . eğer bana direkt olarak mesaj atabiliyorsan atar mısın ?

Merhaba Ahmet, Mali müşavir ve iki muhasebeciyle konuştum ve şirketimi açmadan önce 2 ya da 3 milyar kadar para çektim fakat bunu bir ya da 2 ay içinde yaptım. Fatura kesip vergi ödemeni gerektirecek olay senin artık sabit bir gelire sahip olduğunda gerekiyor. Mukellef.co ya başvurmanı önermem çünkü muhatap olacağın kimse yok illaki çevrende muhasebeci tanıdığı olan birisi vardır onlara danışabilirsin. Çok korkulacak bir olay değil vergi ve fatura muhabbetleri zaten genç girişimci olduğumuzda gelir vergisi ve sigortadan belli bir süre muaf oluyorsunuz ki yurt dışına çalıştığın içinde KDV oranın 0 oluyor sonuç olarak onu da ödemiyorsun. Tek ödediğin aylık stopaj ve damga vergin ki bunlar 100 TL'yi geçmiyor ha bir de üç ayda bir gelen geçici vergi mevcut bu da 100TL civarlarındaydı sanırım. Yani en kısa sürede bireysel şirketini açmanı öneririm. Az çok kazanmana değil sabit bir gelirin var mı ona bakıyor hükümet.

@emrygmr Mukellef.co sitesini önermem diyorsunda site nasıl işliyor biliyormusun? Bilgin olmadan Mukellef.co sitesi hakkında yanlış bilgi verme insanları yanlış yönlendirme. Mukellef.co sitesi internet üzerinden vergi işlemlerinizi hallediyor ve telefonla muhasebecinizle konuşuyorsunuz. Şirket kurcak olan kişiler Mukellef.co ya bir baksın ve bu linkteki videoyu izleyin gerekli bilgiler var. Link:​

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burası dahil kimseye güvemeyin iyi araştırın bilgileri.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı