FixNet istenilen hızı vermiyor

İlk olarak 1 yıla yakındır FixNet'i kullanıyorum ve daha yeni fark etmiş olduğum sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu arsız edepsiz adamlar download yaparken hızı 3'e bölüyorlar. Nasıl yani falan demeyin giriyorsunuz hız testinde 100/6 falan çıkıyor normal Steam'den indirme yapiyorsunuz ortalama 2 dakika içinde hızınız 3 kat düşüyor ve indirme bittikten sonra 5 dakika içerisinde eski hızınıza kavuşuyorsunuz. Gerçekten pes dedirtiyor. Kısacası ISS tercihinizde FixNet'in üstünüde çizin!

Not: Steam den indirirken 11 ile başlayıp 3 civarlarına kadar düşüyor.

Son düzenleme:
Dostum böyle yan sanayi mantığından bile daha kalitesiz olan firmalardan uzak dur. Benzer şeyleri 3 aydır Comnet ile yaşadım. O kadar şikayet etmişler ki, özellikle müşteri temsilcilerin edepsizliklerinden dolayı. 1 hafta önce başka firmaların fiyatlarını araştırmaya başlamıştım. İlgisiz ve insanı çileden çıkartan Comnet firması bana 1 ay internet bedava verdiği SMS yolladı. Daha sonra paket satın alımlarında 10 TL indirim bilgisi geldi. Yani bu tuhaf yaratıklar sizin sanırım nereye baktığınızı felan izliyorda. Sanırım yapay zeka bir sistemleri var bu şekilde yakaladıktan sonra ilgileniyorlar. Çünkü daha önce kendilerine ait problemlerin hiçbirini kabul etmediler. Kaç kere destek kaydı açtım ve kafalarına göre cevap vermeden kapattılar. Bir de tehdit eder gibi bana dönüp "aynı konu hakkında destek kaydı açarsanız üyeliğinizi sonlandırmak zorunda kalacağız" dediler. Şaka gibi ama bunu bir sürü Comnet kullanıcılarına yapmışlar. 1 sene internet satın alan kişilere bile. Millenicom geçtim ve hiçbir şekilde paket kaybı sorunum yok. Comnet denilen firma bu paket kaybı sorunun kablolarımdan yok kablosuz kullandığım için olduğunu söyledi. Ama biliyorum beni resmen kısıtladılar. Akşam eve saat 21:00 gibi geliyorum işten çıkıp, eve gelir gelmez interneti kullanmaya başlayınca download hızım düşüyordu. Bazen öğlen gelip test ediyordum bir sorun olmuyordu. Ya da akşam o saatlerde başlayan hız sorunum olunca komşuları test ediyordum ama problem olmuyordu onlarda, aynı saha dolabı, aynı ankastre ve santrali kullanıyorduk. Ben sorun yaşarken onlar yaşamıyordu. Demek ki problem Comnet idi :D 2 aylık üyeliğim varken direkt iptal ettim. Kanser riskini arttırmaktansa uzak dururum daha iyi. Sen de bu tür firmalardan uzak dur. 20-30 TL daha fazla ver ve en azından kötünün kötüsü olan birilerine abone olmazsın. Malesef genel olarak Türkiye ADSL/VDSL altyapısı kötü. Yapacağımız bir şey yok genel olarak, en iyisi işte daha kötüsüne bulaşmamak.

Firmayı eleştirmeden önce şunu bi netleştirelim, Steamdan indirme yaparken indirme hız testinde 100/6 çıkmasını beklemiyordunuz heralde? Steamdan saniyede kaç mb indiriyorsunuz onu açıklayın önce, ona göre yorum yapalım.

Firmayı eleştirmeden önce şunu bir netleştirelim, Steam'den indirme yaparken indirme hız testinde 100/6 çıkmasını beklemiyordunuz herhalde? Steam'den saniyede kaç MB indiriyorsunuz onu açıklayın önce, ona göre yorum yapalım.

:D dostum 11Mbps indirme ile başlıyor ortalama 2 dakika içinde 3 Mbps düşüyor merak etme bu konuda bilgim var istersen videolu şekilde kanıt atabilirim.

Dostum böyle yan sanayi mantığından bile daha kalitesiz olan firmalardan uzak dur. Benzer şeyleri 3 aydır Comnet ile yaşadım. O kadar şikayet etmişler ki, özellikle müşteri temsilcilerin edepsizliklerinden dolayı. 1 hafta önce başka firmaların fiyatlarını araştırmaya başlamıştım. İlgisiz ve insanı çileden çıkartan Comnet firması bana 1 ay internet bedava verdiği SMS yolladı. Daha sonra paket satın alımlarında 10 TL indirim bilgisi geldi. Yani bu tuhaf yaratıklar sizin sanırım nereye baktığınızı falan izliyorda. Sanırım yapay zeka bir sistemleri var bu şekilde yakaladıktan sonra ilgileniyorlar. Çünkü daha önce kendilerine ait problemlerin hiçbirini kabul etmediler. Kaç kere destek kaydı açtım ve kafalarına göre cevap vermeden kapattılar. Bir de tehdit eder gibi bana dönüp "aynı konu hakkında destek kaydı açarsanız üyeliğinizi sonlandırmak zorunda kalacağız" dediler. Şaka gibi ama bunu bir sürü Comnet kullanıcılarına yapmışlar. 1 sene internet satın alan kişilere bile. Millenicom geçtim ve hiçbir şekilde paket kaybı sorunum yok.comnet denilen firma bu paket kaybı sorunun kablolarımdan yok kablosuz kullandığım için olduğunu söyledi. Ama biliyorum beni resmen kısıtladılar. Akşam eve saat 21:00 gibi geliyorum işten çıkıp, eve gelir gelmez interneti kullanmaya başlayınca download hızım düşüyordu. Bazen öğlen gelip test ediyordum bir sorun olmuyordu. Ya da akşam o saatlerde başlayan hız sorunum olunca komşuları test ediyordum ama problem olmuyordu onlarda, aynı saha dolabı, aynı ankastre ve santrali kullanıyorduk. Ben sorun yaşarken onlar yaşamıyordu. Demek ki problem Comnet idi :D 2 aylık üyeliğim varken direkt iptal ettim. Kanser riskini arttırmaktansa uzak dururum daha iyi. Sen de bu tür firmalardan uzak dur. 20-30 TL daha fazla ver ve en azından kötünün kötüsü olan birilerine abone olmazsın. Maalesef genel olarak Türkiye ADSL/VDSL altyapısı kötü. Yapacağımız bir şey yok genel olarak, en iyisi işte daha kötüsüne bulaşmamak.

TurkNet'e başvurduk eve internet gelmedi adamlarda sıkıntı vardı bölgemdeki makinelarından olsa gerek başka ISS başvuralım diye derken fixneti nereden bulduysak 2 gün içinde internet gelmişti eve ne şükürki oynamalıyım kalsın diye de bir daha ellemedik taki bu güne kadar.

Firmayı eleştirmeden önce şunu bi netleştirelim, Steamdan indirme yaparken indirme hız testinde 100/6 çıkmasını beklemiyordunuz heralde? Steamdan saniyede kaç mb indiriyorsunuz onu açıklayın önce, ona göre yorum yapalım.
Türkiye'de var olan her internet sağlayıcı firmaları eleştirilmeyi hak ediyor. Öncesi sonrası yok. Kişisel olarak olaylara yaklaşsaydım, 1Gbps TurkNet kullanırdım ve öve öve bitiremezdim. Genel olarak değerlendirirsek eğer tabii ki eleştirilmeyi hak ediyor fazlasıyla hepsi. Ne yapalım yani sürekli hoşgörülü mü davranalım. Elbette ki içlerinden birisi gerçekten hizmet anlayışına yakışır işler yapsaydı karşılığını alırdı. Ama ucuz reklamlarla bu beklentiyi beklemesin kimse, ve başka bir kimsede hak vermesin. Hiçbir şekilde haklı oldukları tarafları yok. O yüzden direkt olarak sadece mantıklı konuşabilirsin. Steamden indirme hızı belki sizin teorinizi haklı çıkarabilir. Lütfen ama Türkiye'de ki herhangi bir internet sağlayıcı firmasını araya katmayın. Böyle al sat işlemleri yapan firmaları hiç savunmayın mesela :) Kendilerine ait hiçbir şekilde altyapısı olmayan bu tür firmaların nesini savunayım, ya da eleştirmeden önce tam olarak neyi düşünmem gerekiyor? Nitekim arkadaş zaten 100/6 Mbps kullanıyor ve Steamden indirme yaparken 2 dakika içinde hızın 3 kat düştüğünü söylüyor. Yani hızı 30Mbps gibi bir şeye düşüyor. Böyle gösterişler yapmayalım. Yazılanları iyi okuyalım. Bu şekilde ihtimalde verilmez ki, konuyu açan arkadaş 100Mbps hızın 2 dakika içinde 3 kat altına düştüğünü söylüyor. İyi netleştirmeler.

Türkiye'de var olan her internet sağlayıcı firmaları eleştirilmeyi hak ediyor. Öncesi sonrası yok. Kişisel olarak olaylara yaklaşsaydım, 1Gbps TurkNet kullanırdım ve öve öve bitiremezdim. Genel olarak değerlendirirsek eğer tabii ki eleştirilmeyi hak ediyor fazlasıyla hepsi. Ne yapalım yani sürekli hoşgörülü mü davranalım. Elbette ki içlerinden birisi gerçekten hizmet anlayışına yakışır işler yapsaydı karşılığını alırdı. Ama ucuz reklamlarla bu beklentiyi beklemesin kimse, ve başka bir kimsede hak vermesin. Hiçbir şekilde haklı oldukları tarafları yok. O yüzden direkt olarak sadece mantıklı konuşabilirsin. Steamden indirme hızı belki sizin teorinizi haklı çıkarabilir. Lütfen ama Türkiye'de ki herhangi bir internet sağlayıcı firmasını araya katmayın. Böyle al sat işlemleri yapan firmaları hiç savunmayın mesela :) Kendilerine ait hiçbir şekilde altyapısı olmayan bu tür firmaların nesini savunayım, ya da eleştirmeden önce tam olarak neyi düşünmem gerekiyor? Nitekim arkadaş zaten 100/6 Mbps kullanıyor ve Steamden indirme yaparken 2 dakika içinde hızın 3 kat düştüğünü söylüyor. Yani hızı 30Mbps gibi bir şeye düşüyor. Böyle gösterişler yapmayalım. Yazılanları iyi okuyalım. Bu şekilde ihtimalde verilmez ki, konuyu açan arkadaş 100Mbps hızın 2 dakika içinde 3 kat altına düştüğünü söylüyor. İyi netleştirmeler.
Arkadaşın yazdığından ben Steamda indirme yaparak hız testi yaptığını ve hız testinde 100/6 göremediğini anladım. Daha iyi anlatılabilirdi bence ama sonuç olarak ben yanlış anlamışım. Firma eleştirilmeyi hakediyor. Genel olarak haklısınız ülkenin yüzde 80'i internet sıkıntısı yaşıyor maalesef.

Arkadaşın yazdığından ben Steamda indirme yaparak hız testi yaptığını ve hız testinde 100/6 göremediğini anladım. Daha iyi anlatılabilirdi bence ama sonuç olarak ben yanlış anlamışım. Firma eleştirilmeyi hakediyor. Genel olarak haklısınız ülkenin yüzde 80'i internet sıkıntısı yaşıyor maalesef.
Sen de haklısın pardon biraz kişisel gibi yazdım ama inanın benim derdim sizinle değil :p Altyapının tamamen normal şartlar haline gelmesini istiyorum. Technopat olsun, xxx YouTuberlar ve Twitch yayıncıları olsun neden doğru şeyleri konuşmak yerine sadece kendilerine rant sağlandığı zaman övme gereksinimi duyuyorlar ? Bu bireysel olan kullanıcılarda da oluyor. Hatta ben bile yaptım. Biraz bencillik bu aslında. Gerçekten altyapı konusunda elle tutulur işler yapan birileri olsaydı ben de hiç esirgemezdim iyi şeyler söylemeyi. Ama genel olarak hepsi kan emici ve rezalet bir hizmet anlayışları var. Hepsinin tutumu aynı, kullanıcıyı kendine çekme yöntemleri aynı. Hani şu yaptıkları reklamlar yerine kullanıcıyı tam anlamı ile bilinçlendiren paylaşımları olsaydı hoş olurdu. Mesela TurkNet. Burayada üşenmeden yazacağım yine. Elbet birileri görür ve içlerinden en azından birisi gerçekte ne olduğunu anlar. Hoş, bir kişi olmasa bile ben yapılması gerekeni yapmaktan memnun kalırım haklı olarak ve doğru bir şey paylaştığım için. Bu anlatacaklarım sadece benim başıma gelmedi, herkesin başınada geliyor demek istemiyorum. Bundan 4 ay önce TTnet ile ara bağlantı sunucuları sorunu yaşarken artık gına gelmişti bana, ki cayma bedeli ödeyecek kadar gitmiştim, ve cayma bedeli ödeyerek TurkNet'e geçiş yapmıştım. Geçiş işlemlerini yapmadan önce internet omurga sistemi nedir felan araştırdım kendi çapımda az çok. TurkNet kendi altyapımız dediği sitesinde yazıları okudum, ve görsel olarakta paylaşımları olmuş, hani bir gerizekalının bile anlayacağı dilden açıklayıcı olmuşlar. Ben de her şeye rağmen bunun doğru bir bilgi olduğunu teyit etmek için hem DH forumda, hem buradan, hemde telefon üzerinden 3 defa arayıp sordum. Karşımda ki her TurkNet temsilcisi bana okuduğum ve anladığım şeylerin doğru olduğunu söyledi. TurkNet yatırım merdiveni VEA yani Telekomun fiziksel altyapısı üzerinden internet veriyorlar. Modeme gelen bakır kablo > Saha dolabı ve santral'in Telekoma ait olduğu, ama ondan sonra ki tüm pop noktaları, ara bağlantı sunucuları, kısacası Türkiye içinde kendilerine ait omurga sisteminin olduğunu söyleyen açıklamaları var kendi altyapımız sitelerinde. Ben de bunu 5 kişiye teyit ettirdim :p Böyle ballandıra ballandıra anlatan, karşında sana gülümseyen insanlara inandım. Neden inanmayalım ki ? İnanmasak asıl o zaman önyargılı oluruz, ama artık işte böyle tutum sergileyenleri gördüğüm zaman biliyorum hangi akıla hizmet ettiklerini aslında. Bu yüzden ne gülümseyene bakarım bu işleri yapanlar için, ne de reklamlarına, ne kendi sitelerinde yazılıp çizilenlere, bu benim güvenimle alakalı değil, karşımda ki internet sağlayıcıların hepsinin kan emici dalavereci olması ile alakalı bir durum. TurkNet bağlandıktan sonra bir test edeyim dedim. İlk önce Valve sunucusuna Tracert yaptım. Bir de ne göreyim, İstanbul sunucularında Telekomun Gayrettepe sunucusu var. Ve hepsinde paket kaybı :p Google'da araştırın Telekomda paket kaybı yaşayanların daha çok bu sorunu hangi sunucusunda yaşadığını iyi görürsünüz. Bant genişliği en rezalet Telekom sunucusu. TurkNet aradım ve bunu kendilerine gösterdim. İğrenç dalkavuk kişiler bana dönüp "Sizin bölgenizde Telekom altyapısı kullanılıyor bir şey yapamayız" dediler. Ben de TurkNet kullanan tanıdıklarıma test yaptırdım, onların bazılarında aynı benim gibi Telekom ara bağlantı sunucuları kullanıyordu, bazıları kullanmıyordu. Fakat burada ki anlamamız gereken bir şey var, TurkNet kendi sitesinde Türkiye'nin omurga sisteminin kendisine ait olduğunu gösteriyor. Evet tam olarak tüm illerde ara bağlantı sunucuları yok, ama genelde var, yine de İstanbulda sunucusu var, neden beni Telekomun Gayrettepe sunucusuna atamış olabilirler ki ? Çünkü benim bölgemde Telekomun altyapısını kullanıyormuşum ben. Hadi ya. O zaman bu omurga sisteminin mantığı nedir ? İstanbulda yaşayanlar mı kullanabiliyor sadece TurkNet'e ait İstanbul suncularını ? O zaman gidip gelişmiş teknik ekiplerine söylesinler o çizilen tabloları, bilmem yazıları fln silip bu şekilde açıklasınlar. Hep yalan dolan anlatabiliyor muyum. Bu tipler reklam yaparak insanların gözüne giriyor, kendi reklamları yetmiyormuş gibi, bir de kullanıcılar üzerinden reklam yapıyorlar diğer kullanıcılar için. Kendileri artık kimseyi inandıramaz. Bu yüzden internet fenomenlerini, bir de böyle forumlarda tanınmış kişiler üzerinden kan emmeye çalışıyorlar. Başka türlü kendilerini hiçbir şekilde iyi gösteremezler. Çünkü değiller. Güvendiğimiz, sevip saydığımız insanlara bir nevi sponsorluk ederek kendilerine abone ediyorlar birilerini işte. Rezalet.

Geri
Yukarı