Netspeed istenilen hızı vermiyor

Sanmıyorum hocam bu markaya geçmeden önce baya forum gezdim hakkında çoğunlukla iyi yorumlar vardı. Siz iyi olmayan birine denk gelmiş olabilirsiniz
Modeminizin marka/modeli nedir? SNR değeriniz sınırda kalmış bu sebeple kopmalar yaşanmaması için DSLAM cihazı ile iletişimde kalan modeminiz ulaşılabilir hızı 63 Mbit'te olan hızı 44'e kadar geri çekmiş. Bunu anlamanın en güzel yanı ankastre üzerinde hız testi yapılarak öğrenilecek değer olur. Eğer burada hız atıyorum 70 Mbit civarı iken evde 40 ise sorun altyapı kaynaklı olabilir. Elektrikçi çağırıp durumu keşfetmeniz gerekiyor sanırım.

Bazı modemlerde ise DSLAM cihazı - modem çipseti arasında uyumsuzluk yaşanıp hizmette kopmalar SNR değerlerinde düşüşler görünüyor. 10 aşağısı SNR ile kopmalar yaşamanız muhtemel. Hele de 5-6ları görürse bu değer internet hızınızın geri çekilmesi gerekir SNR değerini arttırabilmek için. Bu senaryoda pek olası bir durum değil ama yine de akılda bulunmalı. Ralink/Mediatek ve Atheros Realtek modemlerde sıkıntı yaşama ihtimali bulunuyor. Broadcom ve Lantiq çipsetli modemlerde ise genel olarak sorun yaşanmıyor ülkemizde.

Modeminizin marka/modeli nedir? SNR değeriniz sınırda kalmış bu sebeple kopmalar yaşanmaması için DSLAM cihazı ile iletişimde kalan modeminiz ulaşılabilir hızı 63 Mbit'te olan hızı 44'e kadar geri çekmiş. Bunu anlamanın en güzel yanı ankastre üzerinde hız testi yapılarak öğrenilecek değer olur. Eğer burada hız atıyorum 70 Mbit civarı iken evde 40 ise sorun altyapı kaynaklı olabilir. Elektrikçi çağırıp durumu keşfetmeniz gerekiyor sanırım.

Bazı modemlerde ise DSLAM cihazı - modem çipseti arasında uyumsuzluk yaşanıp hizmette kopmalar SNR değerlerinde düşüşler görünüyor. 10 aşağısı SNR ile kopmalar yaşamanız muhtemel. Hele de 5-6ları görürse bu değer internet hızınızın geri çekilmesi gerekir SNR değerini arttırabilmek için. Bu senaryoda pek olası bir durum değil ama yine de akılda bulunmalı. Ralink/Mediatek ve atheros Realtek modemlerde sıkıntı yaşama ihtimali bulunuyor. Broadcom ve lantiq çipsetli modemlerde ise genel olarak sorun yaşanmıyor ülkemizde.

Dostum öncelikle ilgin için teşekkür ederim ZTE ZXHN H168A adlı modemi kullanıyorum dün yetkili kişi geldikten sonra ve müşteri hizmetleri ile görüştükten sonra sorunum çözüldü. En azından şu anlık diyelim
Hocam yani bağlantı sorunları için 40-50 defa aradım. 10'dan fazla kayıt bıraktım. Hiç biri elini kaldırmaya tenezzül bile etmedi. Gönderemeyiz dediler hep. Şansım yokmuş.
Üzüldüm hocam sizin adınıza ne zamandan beri kullanıyorsunuz

Yeni konular

Geri
Yukarı