Kablonet istenilen hızı vermiyor

cnbzk

Centipat
Kablonet 100Mbit internetim var ancak hangi cihazımdan denersem deneyim 50Mbit'in üstüne çıkamıyorum. Nasıl çözebiliriz bu sorunu, tavsiyesi olan var mı?

697bdf09-ea73-42a9-978f-42f3e5119cd6.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablonet 100Mbit internetim var ancak hangi cihazımdan denersem deneyim 50Mbit'in üstüne çıkamıyorum. Nasıl çözebiliriz bu sorunu, tavsiyesi olan var mı?

Eki Görüntüle 564063
Arıza kaydı bırakırsanız gelip bakıyorlar, sorun varsa gerekli işlemleri yapıyorlar. Öncelikle müşteri hizmetlerinden yardım alıp modem ayarlarınızı güncelleyin sorun çözülmezse arıza kaydı oluştururlar zaten. Bu arada alt yapınızın 100 Megabit desteklediğinden emin misiniz?

Arıza kaydı bırakırsanız gelip bakıyorlar, sorun varsa gerekli işlemleri yapıyorlar. Öncelikle müşteri hizmetlerinden yardım alıp modem ayarlarınızı güncelleyin sorun çözülmezse arıza kaydı oluştururlar zaten. Bu arada alt yapınızın 100 Megabit desteklediğinden emin misiniz?
Kablonet altyapısı her hızı destekler. Gelen kablo standart. ADSL VDSL gibi değil. Farklı bir sistemi var. Wifi AC destekli bir modem gerekiyor muhtemelen.

Neyle deniyorsunuz, wifi üzerinden mi? Modeminizi de kullandığınız yöntem kablosuz mu belirtin.

Eğer kablosuz ise
Kabloyla deneyin, yüksek hızlara erişmek için ise 5 GHZ destekli modem almanız gerekiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangi modemi kullanıyorsunuz? Modem değiştirmeniz gerekiyor olabilir?
NetMASTER INFINITY 401 kullanıyorum. Eve interneti yeni bağlattım.
Kablo Mobil uygulamasından kontrol ettim. 100Mbit sınırsız internetim var olarak gözüküyor.
Kablonet altyapısı her hızı destekler. Gelen kablo standart. ADSL VDSL gibi değil. Farklı bir sistemi var. Wifi AC destekli bir modem gerekiyor muhtemelen.
Fiber kullanıyorum.
Hocam kablolu denemeniz gerek. WİFİ ile ben de bazen 50 Mbps üstünü göremiyorum 5 GHz'de olsam bile.
Ben de kablolu denemek isterdim hocam ama ethernet kablom yok şuan en kısa zamanda almaya çalışacağım. Anlaşılan kablosuza göre bu değerler normal.
Neyle deniyorsunuz, wifi üzerinden mi? Modeminizi de kullandığınız yöntem kablosuz mu belirtin.

Eğer kablosuz ise
Kabloyla deneyin, yüksek hızlara erişmek için ise 5 GHZ destekli modem almanız gerekiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kablom yok kablosuz deniyordum. En kısa zamanda ethernet kablosu almaya çalışacağım. Modemim 5Ghz destekliyor ancak telefonum görmüyor.

50mbps üstüne Netmaster cbw-383z4 ile çıkamıyordum.
Aylık 6₺ taksitle Netmaster Infinity modeme geçtim. Wifi’de 95-100mbps rahat alıyorum.
5 GHZ’de bağlıyken 100 alamıyorsanız. Teknik desteği arayın.

Sadece telefon mu görmüyor? Gizlenmiş olma ihtimali var yada sınırlı sayıda kullanıcı bağlı olma ihtimali de var. Modem arayüzünde kablosuz bölüme gelerek bakabilirsiniz. Şifreleme türünü değiştirin gerekirse. En güvenlisi WPA2'dir diye biliyorum. Bende de o seçili.

Sadece telefon mu görmüyor? Gizlenmiş olma ihtimali var yada sınırlı sayıda kullanıcı bağlı olma ihtimali de var. Modem arayüzünde kablosuz bölüme gelerek bakabilirsiniz. Şifreleme türünü değiştirin gerekirse.
Yok bilgisayar görüyor ancak ben bilgisayardan fazla telefon kullanıyorum. Onun için bu hız bana düşük geldi.
50mbps üstüne Netmaster cbw-383z4 ile çıkamıyordum.
Aylık 6₺ taksitle Netmaster Infinity modeme geçtim. Wifi’de 95-100mbps rahat alıyorum.
5 GHZ’de bağlıyken 100 alamıyorsanız. Teknik desteği arayın.
Aramıştım teknik desteği bana DNS ayarlarını otomatiğe almamı söyledi, DNS ayarlarını otomatiğe aldığımda hızım 15mbps ye kadar düştü. Sonra DNS olarak tekrar Cloudflare DNS'sini girdim. Hızım 45mbps'ye kadar yükseldi.

Geri
Yukarı