Fiyatını Hak Etmeyen Ekran Kartları

Geforce 9800 GTX kesinlikle fiyatini haketmeyen GPU'lardan bence.
3 defa servise gönderdim, en sonunda öylesine biktilar ki, bir sonraki modelini verdiler kafalari rahat etti.

Edit: Sicaklik, fanlarin %50'nin üstünde calismamasi, ani FPS düsüsleri vb. sorunlardan dolayi.

Alakasız.

Beyler, beyler; her ekran kartını çıktığı döneme göre değerlendirmelisiniz.

Evet, bir 970 veya 980, şu an ki parasını hak etmiyor. Ama çıktığı zaman durum böyle değildi.
Hocam haklısınız çıktığı dönemlerin 1070 ve 1080'leri idi ancak halen daha fiyatları çok yüksek. 2.500liradan aşağı 980 yok. Bu arada bence çıktığı dönemki fiyatını da hak etmiyo kartlar, çok pahalı dediğim gibi. Bir de o kartların rakipleri varken o kadar pahalılardı siz düşünün. 390 ve 390x çok güç isteyen ve çok ısınan kartlar olmasına rağmen çok daha ucuzdu unutmamak lazım.

Hocam haklısınız çıktığı dönemlerin 1070 ve 1080'leri idi ancak halen daha fiyatları çok yüksek. 2.500liradan aşağı 980 yok. Bu arada bence çıktığı dönemki fiyatını da hak etmiyo kartlar, çok pahalı dediğim gibi. Bir de o kartların rakipleri varken o kadar pahalılardı siz düşünün. 390 ve 390x çok güç isteyen ve çok ısınan kartlar olmasına rağmen çok daha ucuzdu unutmamak lazım.
Hocam, Nvidia indirmedi, zira 9 serisinin yarışacak bir tarafı kalmadı.

Yani, 10 serisi çıkar çıkmaz 9 serisini sildi Nvidia.

Tabii ki de 1060 6 GB nedensizce pahalı. Daha güncel olan RX 480 gibi bir kartla arasında 300 lira gibi bir fark var.
Kardeşim yine ayrı yorumu yazacağına "Katılıyorum" demek için beğeni butonuna basabilirsin. Ama ayrı yazacağım dersen sen bilirsin.

Hocam, Nvidia indirmedi, zira 9 serisinin yarışacak bir tarafı kalmadı.

Yani, 10 serisi çıkar çıkmaz 9 serisini sildi Nvidia.
Tamam işte fiyatını hak etmiyor. :D Ben burada neyi açıklamaya çalıştığınızı anlamadım. Nvidia fiyatı indirmedi bir açıklama değil bence, unuttu evet ama fiyatlar aynı. Fiyat aynı olunca insanlar bu pahalı o zaman iyidir diyor ve hala daha 970 mi 1060 mı? konularını görüyoruz.

Ne olursa olsun konu "Fiyatını hak etmeyen ekran kartları" ve 9xx serisi bu kartlar arasında.

Tamam işte fiyatını hak etmiyor. :D Ben burada neyi açıklamaya çalıştığınızı anlamadım. Nvidia fiyatı indirmedi bir açıklama değil bence, unuttu evet ama fiyatlar aynı. Fiyat aynı olunca insanlar bu pahalı o zaman iyidir diyor ve hala daha 970 mi 1060 mı? konularını görüyoruz.

Ne olursa olsun konu "Fiyatını hak etmeyen ekran kartları" ve 9xx serisi bu kartlar arasında.
Yok. Yani Nvidia 9 serisi ile fiyat indirmek için bile uğraşmadı. Ben onu dedim. (y)

Yok. Yani Nvidia 9 serisi ile fiyat indirmek için bile uğraşmadı. Ben onu dedim. (y)
Uğraşmadı değil işte hocam. İndirmiyolar direk. Şu an TitanX'i yapmak ile 1050'yi yapmak arasında çok da fazla mali bir fark yok. İsteseler TitanX'i de satarlar 100dolar'dan. Bu hem Nvidia'nın hem de satıcıların suçu. Zamanında aldılar şimdi de fiyatını kırmıyorlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı