Fizik tedavi kemik yaşına bakar mı?

Bakabilirler tabii ki. Röntgende çok sıra yoksa, gün içerisinde çekilebilecekseniz sonucunu da öğleden sonra doktora tekrar giderek öğrenirsiniz.

Diğer hormonlarla beraber büyümenin değerlendirilmesi, takibi, en sağlıklı olarak pediatri yani çocuk sağlığı uzmanları tarafından yapılır elbette, çünkü onlar daha sık karşılaşıyor çocuk hastalar ve büyüme sorunlarıyla, ancak Fizik Tedavi hekimleri de bu konuda bilgilidir.

Bakabilirler tabii ki. Röntgende çok sıra yoksa, gün içerisinde çekilebilecekseniz sonucunu da öğleden sonra doktora tekrar giderek öğrenirsiniz.

Diğer hormonlarla beraber büyümenin değerlendirilmesi, takibi, en sağlıklı olarak pediatri yani çocuk sağlığı uzmanları tarafından yapılır elbette, çünkü onlar daha sık karşılaşıyor çocuk hastalar ve büyüme sorunlarıyla, ancak fizik tedavi hekimleri de bu konuda bilgilidir.

Bakmadilar hocam inanir misiniz bel ağrim vardi onun röntgenini çektirdik doktoru bekliyorum şu an çocuk doktorina gitmemi söyledi bayadirda bu randevuyu bekliyordum üzdü açıkçası. Röntgen çekilirken hazir olda dururmuş gibi yaptik belki bilek röntegeni gözükür diye elleri kaldir dediler :D

Bakmadilar hocam inanir misiniz bel ağrim vardi onun röntgenini çektirdik doktoru bekliyorum şu an çocuk doktorina gitmemi söyledi bayadirda bu randevuyu bekliyordum üzdü açıkçası. Röntgen çekilirken hazir olda dururmuş gibi yaptik belki bilek röntegeni gözükür diye elleri kaldir dediler :D
Çocuk doktoruna gitmek her açıdan daha faydalı hocam. Zaten fizik tedavi hekimi de baksa size bir fikir verebilecekti sadece. O da hekimin takdiri, kendisini bu konuda yeterince tecrübeli hissetmiyorsa fikir belirtmemesi en doğrusu.

Boy uzaması gibi konular, özellikle de hormonal durumlar çocuk doktorlarının uzmanlık alanına giriyor.

Ben yine de belki bakıyorlardır diye düşünmüştüm, bakan doktorlar da var ama zorunlu değiller kendi alanları değil maalesef.

Sizin açınızdan da daha iyisi böylesi aslında, daha kesin bilgi alırsınız.

Çocuk doktoruna gitmek her açıdan daha faydalı hocam. Zaten fizik tedavi hekimi de baksa size bir fikir verebilecekti sadece. O da hekimin takdiri, kendisini bu konuda yeterince tecrübeli hissetmiyorsa fikir belirtmemesi en doğrusu.

Boy uzaması gibi konular, özellikle de hormonal durumlar çocuk doktorlarının uzmanlık alanına giriyor.

Ben yine de belki bakıyorlardır diye düşünmüştüm, bakan doktorlar da var ama zorunlu değiller kendi alanları değil maalesef.

Sizin açınızdan da daha iyisi böylesi aslında, daha kesin bilgi alırsınız.

Anladim hocam bu fotoğraflardan bir şey anlaşilir mi ilk fotoğrafta omuzlarda boşluk var oradan anlaşilabilir mi?

Dosya Ekleri

• resim.png
    resim.png
    144,3 KB · Görüntüleme: 24
  • resim (1).png
    resim (1).png
    90,2 KB · Görüntüleme: 26
Anladim hocam bu fotoğraflardan bir şey anlaşilir mi ilk fotoğrafta omuzlarda boşluk var oradan anlaşilabilir mi?
Yok hocam, el parmaklarını, bilek kemiklerini yakından iyice görmek lazım. Bunlardan anlamanın bir yolu olduğunu sanmıyorum, hiç öyle bir şey öğretilmedi bize, varsa da ben bilmiyorum maalesef.

Geri
Yukarı