Fizik zor geliyor

Yas1n

Decipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Dr.
Herkese sınavdan önceki günden merhaba. Fizik genel olarak zor geliyor. Düzenli çalışmam gerektiğini, tekrar edilmesi gerektiğini biliyorum. Bana bunların dışında öneri gerekiyor. Teşekkür ederim. ( YouTube'dan videolar vs. izlesem de zorlanıyorum.)

Fiziğin üstüne durulduğunda yapılabilecek bir ders, matematik kadar zor değil. Zamanında matematği ne kadar yapamasamda Fiziği yapıyordum.

Herkese sınavdan önceki günden merhaba. Fizik genel olarak zor geliyor. Düzenli çalışmam gerektiğini, tekrar edilmesi gerektiğini biliyorum. Bana bunların dışında öneri gerekiyor. Teşekkür ederim. ( YouTube'dan videolar vs. izlesem de zorlanıyorum.)

Ne diyelim hocam? Buradan yardım istemeniz üşendiğiniz ve ertelediğiniz anlamına geliyor.

çalışın

11 de olabilir. Objektif konuşmak gerekirse 11. sınıf fiziği lise boyunca görülen en zor ders olabilir. Ama benim için en zoru 11. sınıf kimya.
Gazlara gelene kadar aynısını düşünüyordum. Gazlar harbiden sıkıntılıymış. Ancak bence en zoru trigonometri. Tek başına bir dünya bence. Her ne kadar kalıp soruları çözebiliyor gibi gözükse de yeni nesil soruları harbiden çok uğraştırıcı.

Gazlara gelene kadar aynısını düşünüyordum. Gazlar harbiden sıkıntılıymış. Ancak bence en zoru trigonometri. Tek başına bir dünya bence. Her ne kadar kalıp soruları çözebiliyor gibi gözükse de yeni nesil soruları harbiden çok uğraştırıcı.
Trigonometri kolay bence. Geometriyle bağlantılı soruları beni biraz zorluyordu artık onları da hallettim. Kimyadaki denge kadar can sıkan bir konu yok. Fizikteki denge de sıkıntılı kimyadaki de.

Geri
Yukarı