Fiziksel kart olmadan sanal banka kartı oluşturulabilir mi?

Tam olarak anlayamadım sizi. Biraz daha açıklama şansınız var mı acaba?

Hocam herhangi bir bankanın uygulamasını indirip müşteri olmak istiyorumu seçip kimlik bilgilerini girdikten sonra 10 dakika içerisinde sizin telefonunuza arama geliyor. Ve yetkili ile görüntülü konuşarak yüzünüzü ve kimliğinizi gösterdikten sonra hesabınız açılıyor. Aktif olabilmesi için sizin adınıza açılmış başka hesaptan 1 TL'lik para transferi gerçekleştiriyorsunuz ve hesap aktif hale geliyor.

Hocam herhangi bir bankanın uygulamasını indirip müşteri olmak istiyorumu seçip kimlik bilgilerini girdikten sonra 10 dakika içerisinde sizin telefonunuza uygulama üzerinden görüntülü konuşarak yüzünüzü ve kimliğinizi gösterdikten sonra hesabınız açılıyor. Aktif olabilmesi için sizin adınıza açılmış başka hesaptan 1 TL'lik para transferi gerçekleştiriyorsunuz ve hesap aktif hale geliyor.
Başka hesap yok ki 1 TL atayım 😃 Nasıl bir kısır döngüdür bu böyle.

Fibabanka hesap açıldığı gibi sanal kart tanımlıyor. Enpara'da yapıyor olabilir. Akbank'ta sanırım dijitale açık olarak anında kullanmaya başlanabiliyordu.

Fibabanka hesap açıldığı gibi sanal kart tanımlıyor. Enpara'da yapıyor olabilir. Akbank'ta sanırım dijitale açık olarak anında kullanmaya başlanabiliyordu.

Enpara'da 1 TL istiyor. Fakat telefonumda NFC yoktu oradaki olay nasıl işliyor tam emin değilim.

Akbank da 1 TL istiyor NFC yoksa.

Enpara'da 1 TL istiyor. Fakat telefonumda NFC yoktu oradaki olay nasıl işliyor tam emin değilim.

Daha önceden fastPay kullandıysanız DenizBank direkt olarak açıyor 1 TL istemeden.

Hocam yaşınız 18 ise gidin yarın bankaya 10 dakikada açsınlar hesap isimsiz çipsiz kart ta alabilirsin saniyesinde kartını da veriyorlar. (Ben ziraatten almıştım)
Sonradan aklıma geldi 18 olmasanız zaten normal hesapta açamıyorsunuz veliniz olmadan.

Yeni konular

Geri
Yukarı