FL Studio 20 ile Yaptığım Hip Hop Beat

apesh1t

Megapat
Eksikleri, hataları ve beğendiğiniz kısımları belirtebilirseniz çok iyi olur :) Sonuna fade out efekti eklemiştim ama niyeyse MP4 formatına çevirince kaybolmuş.

Not: Yalnızca kötü bir laptop ve 20 TL'lik kulakiçi kulaklık ile yapıldı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fl studio daha önce kullanmış biri olarak kötü bulmadım. Baştan sona kendi emeğinse eğer amatör olduğunu da düşünürsek beğendiğimi söyleyebilirim. Bütün layerlara koyduğun piyano sesine daha fazla nota ekle tekrara fazla düşmesin. Geçişlerde veya tamamında kulağı tırmalayan kötü bir ses yok. Hızı bir tık arttırıp da deneyebilirsin. 👍

Fl studio daha önce kullanmış biri olarak kötü bulmadım. Baştan sona kendi emeğinse eğer amatör olduğunu da düşünürsek beğendiğimi söyleyebilirim. Bütün layerlara koyduğun piyano sesine daha fazla nota ekle tekrara fazla düşmesin. Geçişlerde veya tamamında kulağı tırmalayan kötü bir ses yok.
Baştan sona tamamen kendi fikirlerimle, kendim düzenledim. Bu benim ikinci yaptığım beat sayılır. Yani evet amatör sayılıyorum.

Çok teşekkürler yorum için.

Fikir güzel uygulama güzel fakat armoni yok. Bass yürüyüşleri melodi ile uyumlu değil. Armoni bilgili geliştirirsen bu iş olur. Sana tavsiye hazır looplar kullanma looplarını kendin yaz. Chordları bas yürüyüşlerini kendin yaz daha hızlı ilerlersin. Yoksa yapabileceklerin elindeki lopplarla sınırlı kalır. Mix ve masteringte belli sınırlar içinde hareket alanı bırakır.

Sana tavsiye hazır looplar kullanma looplarını kendin yaz.
Kendi drum kitimi oluşturmamdan mı bahsediyorsunuz? Bunu ekipmanları aldıktan sonra yapsam daha iyi olmaz mı?

Şu anda istediğim soundu elde edemiyorum yani kullandığım tek bir plugin var neredeyse. Pluginleri de ekipmanlarla birlikte satın almayı düşünüyorum.

Chordları bas yürüyüşlerini kendin yaz daha hızlı ilerlersin.
Bu kısmı da biraz daha açabilir misiniz? Melodileri kendim yazdım ondan bahsettiyseniz. Yalnızca drum kitleri sample alıp kendim yazdım.

Kendi drum kitimi oluşturmamdan mı bahsediyorsunuz? Bunu ekipmanları aldıktan sonra yapsam daha iyi olmaz mı?

Şu anda istediğim soundu elde edemiyorum yani kullandığım tek bir plugin var neredeyse. Pluginleri de ekipmanlarla birlikte satın almayı düşünüyorum.

Bu kısmı da biraz daha açabilir misiniz? Melodileri kendim yazdım ondan bahsettiyseniz. Yalnızca drum kitleri sample alıp kendim yazdım.
Drum kitten bahsetmiyorum. Davulları parcanin yuruyus akorlarını ve bass gitar yada onun yerine ne kullaniyosan synt bass gibi herseyi melodinin akisina gore yazman gerekir. Hazır loopları sadece fx seslerinde kullan. Parcanin akorlari yaptigin melodiyle uyumlu degil. Bi sebepten armoni ögrenirsen yaptigin is profesyonelce olur. Tek eksigin armoni bilgisi

Eve gidince dinleyeceğim, mesajım bulunsun kolay ulaşayım :) Ellerinize sağlık :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı