Çözüldü Flash Belleğe Linux Nasıl Kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Sadece USB, yani Live. Deneme :D
Tamamdır. Deneme amaçlı kuracaksanız kolay.
Kullanmak istediğiniz dağıtımın ISO dosyasını indirip balenaEtcher ile yazdırın. Bİlgisayarı USB ile boot ettiğinizde Linux'u deneyebileceksiniz.
Bu durumda bilgisayarı her kapatıp açtığınızda yaptığınız değişiklikler silinir.
Belleğe kurmak yerine VirtualBox gibi bir program kurun onunla sanal oluşturun istediğiniz gibi de kurcalarsınız.

Radikal bir değişiklik yapmadan öncede bir geri dönüşüm noktası oluşturun sonra oradan devam edersiniz olası bir hatada

Sadece USB, yani Live. Deneme :D
Kullanmak istediğiniz dağıtımın ISO dosyasını indirip balenaEtcher ile yazdırın. Bİlgisayarı USB ile boot ettiğinizde Linux'u deneyebileceksiniz.
Bu durumda bilgisayarı her kapatıp açtığınızda yaptığınız değişiklikler silinir.

Çözüm
@ultimix Hocam VirtualBox'a uzun süre bulaşmam en son kafayı yedim.

KUllandığınız dağıtımın ISO dosyasını indirip balenaEtcher ile yazdırın. Bilgisayarı USB ile boot ettiğinizde Linux'u deneyebileceksiniz.
Nasıl boot edeceğim o flash'ı peki? Bir de önerdiğiniz bir tane var mı? Mint deneyimim olmuştu, Manjaro ve Pardus'u denemek aklımda. Pisi Linux veya Milis da olur : D

Beğendiğimi VirtualBox'a kuracağım.

@ultimix Hocam VirtualBox'a uzun süre bulaşmam en son kafayı yedim.

Nasıl boot edeceğim o flash'ı peki? Bir de önerdiğiniz bir tane var mı? Mint deneyimim olmuştu, Manjaro ve Pardus'u denemek aklımda. Pisi Linux veya Milis da olur : D
Manjaro Plasma güzeldir. Deneyebilirsiniz.
Anakartınız ve şuan kullandığınız işletim sistemi nedir? Öncelikle Safe Boot ve Fast Boot'u devre dışı bırakmanız gerek.

Manjaro Plasma güzeldir. Deneyebilirsiniz.
Anakartınız ve şuan kullandığınız işletim sistemi nedir? Öncelikle Safe Boot ve Fast Boot'u devre dışı bırakmanız gerek.
Anakart bilmiyorum, laptop hocam. Şuan Win11 var PC'de. 11800H Monster'ın T5 V20.3 modeli.
Safe Boot ve Fast Boot'u kapatırsam Win11 çalışmama riski yok mu hocam?

Geri
Yukarı