Flaşta bulunan her şey silindi

Makaleler
2
Merhaba,
Ben flaşımı yaklaşık 1 aydır kullanmıyorum ve bugün flaştan işim olduğu için bilgisayara taktım. İçindeki her şey silinmiş yaklaşık 20 GB'lık dosya vardı. İçinde yıldız(*) yazdığımda ise değişik isimli 2 şey çıktı. Ben de sildim ve biçimlendirdim ama tekrardan yıldız(*) yazdığımda içinden silinmemişlerdi. O dosyaları kurtarabilir miyim ve içindeki virüs sandığım şeyleri nasıl silebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biçimlendirmişsiniz. Yani dosyaları maalesef kurtaramazsınız (ben böyle biliyorum). O dosyalar büyük ihtimalle virüs. Siz ne kadar biçimlendirirseniz biçimlendirin belleği her bilgisayara taktığınızda bilgisayarınızdan belleğe geçecektir. Malwarebytes ya da Kaspersky ile tarama yapıp o virüs sandığınız dosyaları tekrar kontrol etmenizi öneririm.

EaseUS Data Recovery isimli program ile verilerinizi kurtarma şansınız olabilir.

MalwareBytes programı ile virüs taraması yapabilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz sürümüde yardımcı olacaktır birde 14-Gün ücretsiz premium versiyonunu deneme imkanınız var. Uygulamayı kurduğunuzda aktifleştiriliyor

Bütün sisteminizi taratmanız iyi olacaktır.

İyi günler.

EaseUS Data Recovery isimli program ile verilerinizi kurtarma şansınız olabilir.

MalwareBytes programı ile virüs taraması yapabilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz sürümüde yardımcı olacaktır bir de 14-gün ücretsiz Premium versiyonunu deneme imkanınız var. Uygulamayı kurduğunuzda aktifleştiriliyor.

Bütün sisteminizi taratmanız iyi olacaktır.

İyi günler.

ESET nod32 Premium sürümü ile tarattım ve hiçbir şey çıkmadı.
Biçimlendirmişsiniz. Yani dosyaları maalesef kurtaramazsınız (ben böyle biliyorum). O dosyalar büyük ihtimalle virüs. Siz ne kadar biçimlendirirseniz biçimlendirin belleği her bilgisayara taktığınızda bilgisayarınızdan belleğe geçecektir. Malwarebytes ya da Kaspersky ile tarama yapıp o virüs sandığınız dosyaları tekrar kontrol etmenizi öneririm.

Minitool Power data Recovery Pro uygulaması verileri kurtarabilir. Biçimlendirdikten sonra virüs silinir eğer virüs varsa bilgisayarında vardır.
Adsız.png

Dosya böyle birşey.

Ben şahsen bu anti-virüs'ün verdiği sonuçlara pek güvenmiyorum. İnternet ayarlarımı değiştiren virüsü bulamamıştı. Size MalwareBytes öneririm. Ancak ESET ile taratacaksanız bütün bilgisayarınızı taratmanızda fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı