Flat IPS vs Curved VA

Bütçe
2000 civarı

Azazelll

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Samsung 24” Crg5 4 Ms 144 Hz , MSI PRO MP242 23.8" FHD IPS 75Hz
Herkese merhaba ofise önem sırasına göre ofis işleri, film dizi ve oyun amaclı ekonomik bir monitor almak istiyorum ve başlıkta bahsettiğim gibi bir flat IPS ve bir Curved VA panel monitor arasındayım sizce hangisin almak daha mantıklı olacaktır?

Fikirlerin agırlıklı olarak IPS'den yana olacagını düşünüyorum ama tabii ki de fikirlerinizi duymayı cok isterim.
Bir de şu monitor var uygun fiyatlı.

Ofis işlemleri ve film izlemek için bu Acer monitör yeterli olur. Ancak FSP tarzı oyunlarda hz değeri yetersiz kalır.

hic bir takıntım yok panelden felan pek anlamadığım icin bu tip yorumlar benim icin cok faydalı tşk ederim
Ofis işlemleri ve film izlemek için bu Acer monitör yeterli olur. Ancak FSP tarzı oyunlarda hz değeri yetersiz kalır.
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...ync-monitor-siyah-66bckac2tk-p-HBCV00000SJVUI

@Serhat Öndeş 'in panel fikrine yaklaşımın nasıl olur ?
@Uchiha Shisui inanılmaz mantıklı birde amazonun bana tanımladığı çek den 1600 tl bakiyem kalmıştı bir anda tüm bakışımı değiştirdin peki diğer monitörlere bunu tercih etmendeki sebep sadece test etme şansımın olduğu içinmi yoksa monitor diğerlerine gore de bir adım ondemi

hic bir takıntım yok panelden felan pek anlamadığım icin bu tip yorumlar benim icin cok faydalı tşk ederim

https://www.hepsiburada.com/lenovo-...ync-monitor-siyah-66bckac2tk-p-HBCV00000SJVUI

@Serhat Öndeş 'in panel fikrine yaklaşımın nasıl olur ?
@Uchiha Shisui inanılmaz mantıklı birde amazonun bana tanımladığı çek den 1600 tl bakiyem kalmıştı bir anda tüm bakışımı değiştirdin peki diğer monitörlere bunu tercih etmendeki sebep sadece test etme şansımın olduğu içinmi yoksa monitor diğerlerine gore de bir adım ondemi
Başlıkta IPS yazıyor ama açıklamada VA yazıyor. IPS ise alınır VA ise yani, ama görsellerde IPS gibi gözüküyor bilemedim.

@Uchiha Shisui inanılmaz mantıklı bir de Amazon'un bana tanımladığı çekden 1600 TL bakiyem kalmıştı bir anda tüm bakışımı değiştirdin peki diğer monitörlere bunu tercih etmendeki sebep sadece test etme şansımın olduğu içinmi yoksa monitor diğerlerine gore de bir adım ondemi
IPS panel avantajınız var. Amazon garantisi fazlasıyla önde. Ürünü deneme şansınız zaten durumu makul kılıyor. Yani imkan varsa bir değerlendirin tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı