Flat IPS vs Curved VA

Bütçe
2000 civarı
@Uchiha Shisui dostum varya tüm fikrimi değiştirdin su an 1. alternatif konumuna geldi attıgın secenek peki monitorle ilgili bir fikrin varmı takip ettiğin bir modelmidir

dur biraz arastırıyım bakayım kesin birileri fikir sormustur forumda

@Uchiha Shisui dostum var ya tüm fikrimi değiştirdin su an 1. alternatif konumuna geldi attıgın secenek peki monitorle ilgili bir fikrin var mı takip ettiğin bir model midir?

Dur biraz arastırıyım bakayım kesin birileri fikir sormustur forumda
Birçok IPS panelde olduğu gibi ölü piksel çıkma ihtimali bulunuyor. Ürün kaliteli ama bu durumda da servis kıllık yapabiliyor. Lakin Amazon'un şahane bir iade politikası olduğu için X bir durumda kazanç sizdedir. Aldınız, ölü piksel var. İade ettiniz. Aldınız, sıfır sorun, kullanmaya devam ettiniz.

@Uchiha Shisui 1-2 adet ölü piksel cıksa sence iade etmeye değermi yani artmaya devam edermi ölü piksel ?hic sevmiyorum bu iade işlerini amazona iade yapınca da kendimi mahcup hissediyorum adamlar bu kadar verici iken bunu istismar etmiş gibi hissediyorum

@Uchiha Shisui 1-2 adet ölü piksel cıksa sence iade etmeye değer mi yani artmaya devam eder mi ölü piksel? Hiç sevmiyorum bu iade işlerini amazona iade yapınca da kendimi mahcup hissediyorum adamlar bu kadar verici iken bunu istismar etmiş gibi hissediyorum
Genel olarak TR servisleri 5 ölü piksel altını iade-değişim olarak kabul etmiyor ki saçmalık. Ben parasını verdiğimde bir üründen yana en iyi deneyimi elde etmek isterim. Ancak Amazon'da bu tarz durumlar yok. Bir üründen yana sorun yaşamışsanız direkt para iadesi yapılıyor. Bu tüketiciye güven vermek için şahane bir olaydır. Haliyle 1-2 ölü piksel diye düşünmeyin. Ölü pikselin büyüme ve artma gibi noksanlıkları da mevcut. O açıdan Amazon'u devreye sokmak size yarar sağlar.

@Uchiha Shisui iki dakikada monitoru sattın bana cok buyuk ihtimal bu monitoru alacagım acaba seni Amazon bünyesinde mi değerlendirse 😉
Ben sadece ödemenize değen bir şey olsun istedim. Ne 144 Hz VA ve giriş seviyesi bir ürün alın ne de 75 Hz IPS akıcılıktan kısmen uzak bir monitör alın. 144 Hz IPS ve Amazon güvencesi iyi bir harekettir.

@Uchiha Shisui tekrar teşekkür ederim bahsettiğin monitoru aldım ve bu macerayı burda sonlandırdım
ya dh de biri cevap yazsın diye saatlerce günlerce boşu boşuna bekliyormuşum cevap yazan ilgi gösteren tüm arkadaşlarıma selam olsun. ne mutlu ki technopat forumlarını geç de olsa keşfetmişim

Geri
Yukarı