Flatery ikon temamı test edelim

Arkadaşlar yoğun ve uzun çalışmadan sonra bir ikon tema hazırladım. Flatery adındaki bu ikon temanın üç geliştiricisinden biriyim.
İkon temanın ne kadar önemli olduğunu burada paylaşmıştım. Bu öneme dayanarak tercihimi Flatery'den yana yaptım.
Flatery ikon tema bütün testlerimi geçmekle birlikte yapılandırmaya oldukça müsait olduğunu gördüm. Ancak bende eksik simge çıkmadı ama simge eksikliği konusunda emin değilim. Bunun için sizden 10 tane renge sahip bu ikon temayı test etmenizi rica edeceğim. Özellikle eksik simge olup olmadığını sizden öğrenmek istiyorum.
Test ederseniz buradan indirin, kullanıcı dizininizde .icons adlı dizine çıkarın ve tema değiştirici aracıyla Flatery temayı deneyin. Gönüllü arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Eki Görüntüle 712040
Çok güzel duruyor, sistemime kurmayı düşünüyorum. Umarım yakında daha fazla ikonlar eklersiniz.

Ayıptır söylemesi, ben dışarıdan simge teması kurmayı bilmiyorum da bana yardımcı olabilir misiniz. 😁

İkon tema /home/kullanıcı-adı/.icons dizinine, /home/kullanıcı-adı/.local/share/icons dizinine ve /usr/share/icons adlı dizin olmak üzere üç yere kurulur.
Diğer iki yere kurulanı sadece kullanıcının kendisi kullanır, /usr/share/icons dizinine kullanıcıyla birlikte tüm sistem kullanır ve en makulu da bu dizindir.
Kurulum için indirdiğiniz dizinde boşluğa sağ tıklayın uçbirimi açın ve alttaki komutu girmenizle ikon tema sisteminize kurulacaktır.
Kod:
sudo unzip Flatery-full-color-icon.zip -d /usr/share/icons

Daha sonra sisteminizdeki tema yöneticisiyle kurduğunuz temayı seçiyorsunuz.

İkon tema /home/kullanıcı-adı/.icons dizinine, /home/kullanıcı-adı/.local/share/icons dizinine ve /usr/share/icons adlı dizin olmak üzere üç yere kurulur.
Diğer iki yere kurulanı sadece kullanıcının kendisi kullanır, /usr/share/icons dizinine kullanıcıyla birlikte tüm sistem kullanır ve en makulu da bu dizindir.
Kurulum için indirdiğiniz dizinde boşluğa sağ tıklayın uçbirimi açın ve alttaki komutu girmenizle ikon tema sisteminize kurulacaktır.
Kod:

illedelinux'ta çalışır mı? :D

Kod:

1603551914704.png

Teşekkürler! İşe yaradı ve sıkıntısız çalışıyor. Temayı çok beğendim. Sistemin hızında da bir değişiklik yok bu arada. Yalnız şu "Görünüm" penceresinin simgesinde bir gariplik yok mu sizce de?

Eki Görüntüle 713349

Teşekkürler! İşe yaradı ve sıkıntısız çalışıyor. Temayı çok beğendim. Sistemin hızında da bir değişiklik yok bu arada. Yalnız şu "Görünüm" penceresinin simgesinde bir gariplik yok mu sizce de?

Şu komutu da uçbirime girin daha iyi çalışır.
Kod:
sudo update-icon-caches /usr/share/icons/*
Yalnız şu "Görünüm" penceresinin simgesinde bir gariplik yok mu sizce de?

O simge varsayılan simgedir, yani sorun yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı