Çözüldü Flatpak çok yer kaplıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Atlas Olta

Hectopat
Daha fazla  
Ben Flatpak'in bu kadar hafıza kapladığını bilmiyordum ve bütün programlarımı Flatpak'ten yükledim neredeyse hiçbir şey yüklemememe rağmen 100GB kullanıyor.
Ben bu Flatpak programlarımı nasıl silerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet yüklediğim programları silmek istiyorum.

1flatpak uninstall --user org.libreoffice.LibreOffice
Bu LibreOffice Bu, ana programı kaldıracak. Hem komutu girerek hem de yazılım merkezinden kaldırarak, klasörü sileceğiz. Kök / var / lib / flatpak / App. Yine yapılandırma klasörünü silmemiz gerekiyor. Kişisel klasör /.var / App. - Nokta gizli olduğunu gösteriyor. CTRL+ H ile göstereceksiniz. Biraz uğraştırıcı. Ama yapabilirsiniz inanıyorum. Flatpakı böyle kaldırabilirsiniz.

Peki o klosöre nasıl erişebilirim?

Kök - var - Lib'den giriliyor olması lazım ya da uninstall yapın App'i de libden silin, tekrar manuel flatpak istediğiniz appleri kurun. Manuel daha tercihtir. Snap paketini less kurulum yaptıkları gibi.

Bilmiyorsanız eğer hiç el atmayın bence bozmayın yoktan yere. Uninstall yapıp baska paketlere de yönelebilirsiniz ya da araştırıp less atabilirsiniz.

1676455813308.png

Fazla uğraştırdım ama burası çok karışık ne yapmam gerekiyor.

Evet yüklediğim programları silmek istiyorum.

1flatpak uninstall --user org.libreoffice.LibreOffice
Bu LibreOffice Bu, ana programı kaldıracak. Hem komutu girerek hem de yazılım merkezinden kaldırarak, klasörü sileceğiz. Kök / var / lib / flatpak / App. Yine yapılandırma klasörünü silmemiz gerekiyor. Kişisel klasör /.var / App. - Nokta gizli olduğunu gösteriyor. CTRL+ H ile göstereceksiniz. Biraz uğraştırıcı. Ama yapabilirsiniz inanıyorum. Flatpakı böyle kaldırabilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı