Flutter için Simulator

• Konuyu başlatan tnw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B

tnw

Centipat
Yer
Ankara
Arkadaşlar Flutter'da programlama yapacağım ama Android ve iOS Simulator'e ihtiyacım var. Pek anlatamamış olabilirim ama görselle destekleyeceğim.

1667639774918.png

Bu tarz bir şey istiyorum ama nasıl yapacağımı çözemedim bilgisi olan var mı?

Android emülatörü için Android Studio'yu kurmanız gerekiyor. Zaten Flutter Doctor'u çalıştırdığınızda neleri kurmanız veya güncellemeniz gerektiğini söyleyecek. Emülatör yerine android telefonunuzu da test için kullanabilirsiniz. iOS emülatör için maalesef Mac cihaza sahip olmanız veya bilgisayarınıza MacOS kurmanız gerekiyor. Bence iOS emülatöre gerek yok. Zaten her platform için tek kod yazıyorsunuz.

Android emülatörü için Android Studio'yu kurmanız gerekiyor. Zaten Flutter Doctor'u çalıştırdığınızda neleri kurmanız veya güncellemeniz gerektiğini söyleyecek. Emülatör yerine Android telefonunuzu da test için kullanabilirsiniz. iOS emülatör için maalesef Mac cihaza sahip olmanız veya bilgisayarınıza macOS kurmanız gerekiyor. Bence iOS emülatöre gerek yok. Zaten her platform için tek kod yazıyorsunuz.

Android Studio kurulu ama Simulator'u açamıyroum.

Simulator'u çalıştırmadığım bu şekilde kullanamıyormuşum sorunu çözdüm.

Android Studio kurulu ama Simulator'u açamıyroum.

Simulator'u çalıştırmadığım bu şekilde kullanamıyormuşum sorunu çözdüm.
AVD manager'dan emülatör oluşturdunuz mu? Birde SDK manager'dan imaj dosyalarını kontrol edin. Debug başlayınca emülatör otomatik olarak açılıyor.

Arkadaşlar Flutter'da programlama yapacağım ama Android ve iOS Simulator'e ihtiyacım var. Pek anlatamamış olabilirim ama görselle destekleyeceğim.

Eki Görüntüle 1563173

Bu tarz bir şey istiyorum ama nasıl yapacağımı çözemedim bilgisi olan var mı?
Android studio'yu indirip Emulator kurabilirsin. Ekrandaki gibi iPhone simulator'ü oluşturmak için bir Apple bilgisayar'a ihtiyacın var. Sonrasında XCode'u yükleyip iPhone simulator'ü kurabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı