Flutter'in iş hacmi az mı?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Kolay gelsin.

Kariyer.net üzerinden mobil uygulama geliştirici ilanlarına baktım. 10 ilandan 6'i React Native, 2'ü Swift, geri kalan 2'si ise Flutter.

Ben mobil kariyerimi Flutter ile oluşturmak istiyordum fakat bu ilanları görünce, içim bi' karardı. Flutter'in iş hacmi ne durumda? Issiz bırakır mı?

Kullanım alanı hangisinde fazla ise o programlama dilini tercih etmenizi öneririm. Örneğin güncel programlama uygulaması Unity ise, yaygın Unity dilini tercih ediniz. Sadece bir örnek.

Yeni yeni gelişmekte. React Native tercih sebebi insanların Javascript, React, Css ile tasarım alışkanlığı bilgilerinin üzerine ilerlemesi.
Flutter kullanmak, javascript kadar yaygın olmayan Dart dilini kullanması, insanların yeni şeyler öğrenme ve konforumdan çıkması demektir. Bunu da birçok şirket göze almıyor.

Reddit ve Stack overflow da React Native ve Flutter neredeyse aynı seviyede. React Native bir tık önde.

Ne kadar da React Native kullansamda açıkçası ben flutterin önü açık olarak görüyorum.

Ayrıca Linkedin üzerinden bakarsan daha iyi olur.

Kolay gelsin.

Kariyer.net üzerinden mobil uygulama geliştirici ilanlarına baktım. 10 ilandan 6'i React Native, 2'ü Swift, geri kalan 2'si ise Flutter.

Ben mobil kariyerimi Flutter ile oluşturmak istiyordum fakat bu ilanları görünce, içim bi' karardı. Flutter'in iş hacmi ne durumda? Issiz bırakır mı?

React Native kadar sorun çıkartan başka bir Framework görmedim. Bence Flutter kesinlikle çok daha rahat kodlanan ve çok daha az sorun çıkaran bir Framework. Fakat freelance siteler Hintli dolu ve çok fena piyasayı düşürüyorlar. Bu yüzden uzun zaman önce cross-platform Framework'leri bıraktım. Freelance çalışacaksan uzak durmanı tavsiye ederim.

Flutter'ın aynı anda iki cihaza çıkartılabilmesi inanılmaz iyi bir şey. Yeni çıktığı için şu an iş hacmi az çünkü çoğu firma eldeki java-react native vs ile yazılmış eski projelerine devam ediyor ama mutlaka geleceği olacağını düşünüyorum. Gün geçtikçe popülerliği artıyor. Arkadaşın dediği gibi yazılım alanında iş ararken LinkedIn daha çok işinize yarayabilir. https://www.linkedin.com/in/ömer-ertekin-3153931a3/ bu vesileyle ağımızı genişletmiş olalım eklemek isteyeneleri beklerim 😃

Flutter'ın aynı anda iki cihaza çıkartılabilmesi inanılmaz iyi bir şey. Yeni çıktığı için şu an iş hacmi az çünkü çoğu firma eldeki java-react native vs ile yazılmış eski projelerine devam ediyor ama mutlaka geleceği olacağını düşünüyorum. Gün geçtikçe popülerliği artıyor. Arkadaşın dediği gibi yazılım alanında iş ararken LinkedIn daha çok işinize yarayabilir. https://www.linkedin.com/in/ömer-ertekin-3153931a3/ bu vesileyle ağımızı genişletmiş olalım eklemek isteyeneleri beklerim 😃
Valla iş almaya çalıştığım zamanları hatırlıyorum. Adam saati 5 dolara kod yazıyor. Ulan yazık kafana diye bağırası geliyor insanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı