FM oyunlarında GHz değeri önemli mi?

Gedir781

Centipat
Daha fazla  
FM oyununu rahatlıkla kaldıracak masaüstü PC varken fmciler iyi bilir ki "FM laptopta oynanır" teziyle biraz eski laptopuma FM2019 kurdum.
Ancak oyunda işlemci kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir kasma mevcut. Oyunun sistem gereksinimlerinde Intel Core için 2.2 GHz ve üstü yazıyor. Benim işlemcim Intel Core 2 Duo T6400 2.00 GHz gerçekten bu kadar az GHz farkından bu kasma olur mu? Yoksa başka bir sorun mu?
Laptopun özellikleri:
Intel Core 2 Duo T6400.
4 GB RAM.
120 GB SSD + 320 GB HDD.
GPU işlemciye ait.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben daha FM'de Full data açıp rahat oynatan PC görmedim. Hala var mı bilmiyorum eskiden yıldızlar vardı ne kadar lig açarsanız o kadar düşüyordu. Dönemin en iyi işlemcilerinden biri ile yarım yıldız alıyordum.

Cevapladıgınız için teşekkürler. 2009 Cıkıslı PC'nin işlemcisinin eski olabileceğini anlayacak kadar zekam var. Eski oldugunu zaten dedim. Sistem gereksinimlerinde sadece 0.2 GHz'lik bir kısmın eksik ben onu soruyorum. Siz alakasız bir şey demissiniz.
İşlemcinin GHZ hızı işlemcinin gücünü belirtmez çekirdek sayısı, önbellek miktarı ve mimarisi çok önemli. Core 2 Duo T6400 10.0 GHz hızında olsa bile o oyunu kasmadan açamaz.

Cevapladıgınız için teşekkürler. 2009 cıkıslı PC'nin işlemcisinin eski olabileceğini anlayacak kadar zekam var. Eski oldugunu zaten dedim. Sistem gereksinimlerinde sadece 0.2 GHz'lik bir kısmın eksik ben onu soruyorum. Siz alakasız bir şey demissiniz.

Arkadaş kötü bir şey dememiş aslında, oradaki sistem gereksinimleri minimum oynanış için belirtilen sanırım. Sizin bahsi geçen işlemciniz de az da olsa minimumun altında. Ligleri falan açtıkca sistem gereksinimi daha da artıyor muhtemelen. Bir de kasma maç sırasında oluyorsa 3D'yi kapatarak deneyin bir de. Ekran kartı yetersiz olabilir.

İşlemcinin günümüze göre eski olmasından mı kasıyor sormuyorum. Ghznin etkisi olur mu diyorum. 2008 çıkıslı Amd Athlon 64 X2 6000 3.00 Ghz işlemcisi olan kasamda bu oyun kasmıyor. Ve i5 3470 olan kasamlada oyunda cok performans farkı yok gayet iyi sekilde akıyor. Ki 3470 sistemde rx 550 ekran kartı olmasına ragmen hemde, 2008 cıkıslı amd sistem ona yakın oyunda performans veriyor. Yani sadece ghz eksik diyemi laptopda kasıyor dedim. Ve bir kac arkadas anlayıp cevapladı. Cevap veren herkese teşekkürler

Geri
Yukarı